آیا به دنبال پیشرفت و درامد های عالی در کسب و کار خود هستید؟ ایا می خواهید به اعتبار و وجهه اجتماعی بالا برسید؟ ایا از ان دسته از افرادی هستید که دوست ندارید برای دیگران کار کنند و می خواهید برای خود دارای کسب و کار مستقل بوده و تصمیم نهایی را خودتان بگیرید؟ ایا دلیل توسعه و پیشرفت برخی از افراد برای شما هم سئوال شده است؟ تمامی جواب این مسائل تنها در دو کلمه خلاصه شده است. ” ثبت شرکت

اما چگونه می توان با ثبت شرکت به این همه ارزش افزوده رسید؟ نیاز به انجام کار بصورت حرفه ای و با تضمین های معتبر و به دنبال ان با کیفیت و سرعت مناسب خواسته اکثر شرکت ها و نهاد های دولتی و غیر دولتی می باشد. شرایط فعلی دنیا به گونه ای است که شرکت ها و نهاد های دولتی و غیر دولتی ترجیحشان بر این است که بسیاری از فعالیت ها و نیاز های خود را برون سپاری کنند و تمرکز اصلی خود را بر موضوعات نهایی و اصلی خود بگذارند. از این رو باید برای نیاز های جانبی و البته مهم خود اطمینان کافی را داشته باشند.

ابتدا بهتر است بدانیم در ایران چه شرکت هایی وجود دارند و یا اینکه چه شرکت هایی در ایران قانونا” به ثبت می رسند . در قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران ۷ نوع شرکت تعریف شده است که هر کدام ساختار و قوانین متفاوتی دارند . این شرکت ها به ترتیب زیر می باشند :

این ۷ شرکت نام برده شده هر کدام برای مقاصد تجاری به ثبت می رسند ولی در این بین شخصیتی حقوقی هشتمی هم هست که هر چند قانونی و دارای شخصیت حقوقی معتبر است ولی نمی تواند عملیات تجاری داشته باشد . از انجام هر گونه اقدام تجاری ممنوع شده است که این شخصیت ها به شخصیت های غیر تجاری یا موسسه غیر تجاری شهرت دارند .

ثبت شرکت و موسسات غیر تجاری باعث می شود که فعالیت شرکت بصورت حرفه ای تر و در قالب حقوقی انجام شود. از این رو تعاملات و فعالیت های شرکت رسمی تر و معتبر تر از فعالیت های اشخاص حقیقی می شود . این دلایل قابلیت های افرادی که بصورت حقوقی کار می کنند را چندین برابر خواهد کرد و تمامی این موارد باعث می شود شرکت ها بتوانند به راحتی قرارداد ها و بازار های مختلف را برای ورود و سرمایه گذاری انتخاب نمایند. قرارداد های بزرگتر و معتبر تری داشته باشند و سود و درامد بسیار بالاتر را هم به دست بیاورند.

البته ثبت شرکت تنها به این دلایل باعث موفقیت افراد نمی شود. موضوعات زیادی موفقیت شرکت ها را تضمین می کند. مثلا برنامه ریزی و هدف گذاری در شرکت ها بسیار دقیق تر و منظم تر است. افکار مختلف و دیدگاه های برتری جویانه و رقابتی بیشتری در شرکت ها وجود دارد و شرکت ها به دلیل داشتن سرمایه و توان بالا اعتماد به نفس بیشتر و ترس کمتری از شکست خواهند داشت.

حال با  توجه به مطالب بالا متوجه شده اید که کدام نوع شرکت برای موضوع شما مناسب خواهد بود . خوشبختانه با وجود موسساتی مانند موسسه حقوقی ثبت شرکت و ثبت برند نوبل ، ثبت هر گونه شرکت و موسسه غیر تجاری بسیار راحت تر از گذشته شده و این موسسات تنها با داشتن وکالت نامه ای از شما فرایند ثبت شرکت شما را به راحتی و در زمان کم انجام خواهند داد .

 

آوا موزیک
لینک کوتاه این آهنگ
http://ava-2music.ir/70209/
پخش آنلاین
کد پخش آنلاین برای استفاده در وبلاگ و وبسایت
tag