آخرین وضعیت سیل در تهران; هشدار منطقه خطر [+فیلم]


سیل شب گذشته در تهران فجایع زیادی را در منطقه امامزاده داود به وجود آورد. با بیرون آمدن جسد دیگری از گل و لای هم اکنون تعداد کشته شدگان سیل تهران به 5 نفر رسیده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی دقایقی پیش در گفتگو با رسانه ها گفت: با بیرون آوردن جسد جدید از گل و لای، تعداد کشته شدگان سیل امامزاده داود به 5 نفر رسید.رئیس سازمان آتش نشانی تهران وی همچنین گفت: هنوز برآورد دقیقی از تعداد مفقودان سیل تهران وجود ندارد.

قیمت روز گوشی در بازار ایران

بیشتر بخوانید: افشای حجاب افسانه بیغان با انتشار ویدیویی خنجعلی [+عکس]

آخرین اخبار سیل در تهران

آخرین وضعیت سیل در تهران;  هشدار منطقه خطر [+فیلم]آخرین وضعیت سیل در تهران;  هشدار منطقه خطر [+فیلم]آخرین وضعیت سیل در تهران;  هشدار منطقه خطر [+فیلم]

امامزاده داوود استاندار تهران با اشاره به تعداد مفقودین سیل گفت: 9 نفر مفقود هستند اما احتمال افزایش این تعداد وجود دارد. محمد محبر معاون اول رئیس جمهور امروز در گفتگو با محسن منصوری استاندار تهران با تاکید بر تسریع در عملیات امداد و نجات مفقودین دستور داد از تمامی امکانات و ظرفیت های دستگاه های ذیربط برای کمک رسانی به نیروهای عملیاتی و عملیاتی استفاده شود. امدادگران معتبی خالدی درباره جزئیات این حادثه گفت:

حوالی ساعت 1:36 بامداد امروز فردی با اورژانس 115 تماس گرفت و از جاری شدن سیل در منطقه امامزاده داوود (ع) خبر داد.

خالدی با بیان اینکه همزمان اتاق بحران در سازمان اورژانس کشور نیز فعال و معاون عملیات اورژانس کشور به محل حادثه اعزام شد، گفت: تا حوالی امامزاده داود (ع) خبری از سیل نبود. اما با حضور پرسنل اورژانس در آن محل رصد شد.» رانش زمین در چند نقطه رخ داد و سیلاب باعث ورود گل و لای به داخل محوطه امامزاده شد.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از گیرکردن تعدادی خودرو در گل و لای خبر داد.

بر اساس اطلاعات اولیه 6 نفر مجروح شدند که حال چهار نفر آنها وخیم است که در اتوبوس اورژانس به آنها کمک های پزشکی انجام شد. البته احتمال افزایش مجروحان این حادثه وجود دارد.

خالدی با بیان اینکه درخواست تیم جستجو و نجات از سازمان مدیریت بحران شهر تهران، آتش نشانی و جمعیت هلال احمر شده است، گفت: بالگرد اورژانس البرز نیز در منطقه آماده پرواز است و با روشن شدن هوا، بالگرد اورژانس البرز نیز در منطقه آماده پرواز است. پرواز کنید و گشت بزنید.» در این زمینه اقدام خواهد شد.» وی همچنین از خاموشی در آن منطقه به دلیل خطر سیلاب در تهران خبر داد و گفت:

امداد رسانی در این منطقه همچنان ادامه دارد و دو بیمارستان شهدای تجریش و حضرت رسول نیز در آماده باش هستند. علاوه بر این قسمتی از کف صحن امامزاده نیز فروریخت.

همچنین با وقوع سیل در تهران، سازمان تاکسیرانی شهر تهران خدمات رسانی به شهروندان ساکن در این قسمت را در دستور کار قرار داد. بر این اساس ارسال وانت و ارائه خدمات رایگان به شهروندان در محدوده بین امامزاده داوود (ع) تا میدان کوهسار از جمله مواردی است که این سازمان مد نظر دارد.

سیدجلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران درباره وقوع سیل در تهران گفت:

این منطقه تحت پوشش سازمان آتش نشانی نیست و نیروهای خدمات ایمنی تهران و آتش نشانان تهران به عنوان نیروی کمکی به این محل اعزام شده اند. با این حال، آتش‌نشانان جزو اولین کسانی بودند که به منطقه کمک کردند.

آخرین وضعیت سیل در تهران;  هشدار منطقه خطر [+فیلم]

وی با بیان اینکه این حادثه در قسمت های بالای جاده امامزاده داوود (ع)، روستاهای اطراف و محدوده امامزاده رخ داد، گفت: پنج تیم امداد و نجات آتش نشانی تهران با حضور در محل در حال انجام عملیات جستجو و نجات هستند. بر اساس گزارش های اولیه، سیل باعث ورود گل و لای زیادی در برخی نقاط از جمله منطقه امامزاده داوود (ع) شده است. سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران افزود:

آتش نشانان تهران در همان دقایق اولیه چند نفر را نجات دادند. با این حال تعداد دقیقی از بازماندگان در دست نیست و عملیات همچنان ادامه دارد.

به گزارش صداوسیما، بارش شدید باران که از شب گذشته آغاز شده و تا صبح امروز ادامه داشته است منجر به آبگرفتگی و بسته شدن محور خراز در محدوده بایجان و مرز پلیس راه شده است.

هشدار هواشناسی برای وقوع سیل در تهران؛ کدام مناطق در معرض خطر سیل هستند؟

اداره کل هواشناسی شهر تهران دقایقی پیش با صدور اخطاری نارنجی مبنی بر ادامه فعالیت سامانه بارشی مذکور در روزهای شنبه و یکشنبه 17 و 18 مرداد ماه 1401 اعلام کرد. باد و گرد و غبار در نقاط مستعد آن.

محدوده عملیاتی این سامانه، استان تهران به ویژه کوهستان و نیمه شمالی است. این پدیده می تواند باعث روان شدن آب و طغیان جاده ها، طغیان فصلی رودخانه، رعد و برق، خسارات ناشی از وزش باد شدید لحظه ای همراه با خیزش موقت گرد و غبار و کاهش دید، اختلال در ناوگان حمل و نقل و شکستگی درختان فرسوده و خسارت به صنایع و بخش های مختلف شود. کشاورزی شود

توصیه اداره کل هواشناسی در این شرایط عدم تردد و استقرار در حاشیه و بستر رودخانه های فصلی، عدم جابجایی عشایر عشایر، پرهیز از ارتفاعات، ننشستن در بستر رودخانه ها، عدم حضور در جاده ها، عدم جابجایی عشایر است. پارک خودروها در کنار درختان افتاده، عدم پرواز با هواپیماهای سبک و هلیکوپتر، استحکام سازه های موقت از جمله پوشش گلخانه ها و تابلوهای تبلیغاتی و آمادگی دستگاه های اجرایی مانند نیروهای امدادی، اداره راه، شهرداری وزارت نیرو، و غیره، باید با بحران مقابله کرد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید