آسیب های فیلترینگ اینترنت به صنایع داخلی; محدودیت اینترنت یک چالش است!


تسلیحات در اتاق بازرگانی آسیب فیلترینگ اینترنت برای صنایع داخلی گزارش می دهد و معتقد است محدودیت های اینترنتی منجر به کاهش سطح تولید و تقاضا شده است.

بیش از یک ماه از آن زمان می گذرد فیلتر اینستاگرام و واتس اپ و قطعی مکرر اینترنت همچنان شاهد تداوم اثرات منفی آن هستیم. «حسین سله‌ورزی» نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران در گفت‌وگویی با اشاره به محدودیت‌های اینترنتی و افزایش فیلترینگ طی یک ماه گذشته و … آسیب فیلترینگ اینترنت برای صنایع داخلی بیان کرد:

ساده لوحانه است که فکر کنیم خاموش کردن اینترنت و فیلتر کردن طیف وسیعی از سایت‌ها، برنامه‌ها و پلتفرم‌ها به مشاغل کوچک محدود می‌شود. در حال حاضر، مشاغل کوچک، فروشگاه های آنلاین و مشاغل مبتنی بر اینستاگرام با مشکل مواجه هستند و تعداد زیادی از مردم شغل خود را از دست داده اند. علاوه بر این، خطوط تولید از لبنیات و داروسازی گرفته تا تولید فولاد و نساجی در این شرایط با مشکل مواجه بودند. زیرا خطوط تولید مبتنی بر فناوری های اینترنت، هوش مصنوعی، فناوری اطلاعات و ITC است. علاوه بر این، در خارج از کارخانه، اموری مانند تدارکات، ثبت سفارش، بازاریابی و برنامه های مالی و ارزی مبتنی بر اینترنت است و در این شرایط شاهد کاهش فروش، کاهش سود و سپس تاثیر این فرآیند اشتغال خواهیم بود. .

بیشتر بخوانید: آخرین و مهم ترین اخبار فیلترینگ و محدودیت اینترنت! / از فیلترینگ اینستاگرام تا بازی آنلاین!

آسیب فیلترینگ اینترنت برای صنایع داخلی

از این رو نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران تاکید می کند که آثار قطعا اینترنت و فیلترینگ منفیه این تنها محدود به شرکت های کوچک نیست، بلکه بیشتر خطوط تولید مانند محصولات لبنی، داروسازی، فولاد و غیره را شامل می شود. نیز با مشکلاتی مواجه هستند. وی در ادامه با اشاره به اینکه بر اساس گزارش ها استفاده از VPN و فیلترشکن ها تا 30 برابر افزایش یافته است، گفت: این نشان می دهد که مردم از کانالی برای ادامه ارتباط استفاده می کنند اما استفاده از این کانال های ارتباطی امنیت کاربران است و اطلاعات .کشور را به خطر می اندازد.

آسیب فیلترینگ اینترنت برای صنایع داخلی

او یکی از اثرات اقتصادی منفی محدودیت اینترنت تاثیر اعتبار بر تجارت ایران را بررسی می کند. به دلیل محدودیت های اینترنتی، تماس های تجاری برقرار شده بین تجار ایرانی و خارجی از طریق پیام رسان های بین المللی قطع شده است.

بنابراین طبق گزارشات از VPN استفاده کنید و فیلترشکن تا 30 برابر افزایش یافته است که نشان می دهد مردم از کانالی برای ادامه ارتباط استفاده می کنند که در این شرایط خطرات زیادی هم برای امنیت کاربران و هم برای اطلاعات کشور به همراه دارد.

وی در پایان سخنان خود تاکید کرد: محدودیت اینترنت و فیلتر شدن برخی بسترها در یک ماه اخیر هم دلیل کاهش تولید و هم کاهش جستجو و تجارت موثر است.

لازم به ذکر است که اتاق بازرگانی تهران نیز از آسیب های ناشی از قطعی و فیلترینگ اخیر اینترنت در هفته گذشته خبر داده است. 80 هزار میلیارد تومان برای کسب و کار گفت.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد میزان آسیبی که فیلترینگ اینترنت به صنایع کشور وارد کرده است چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید اخبار فناوری با تکراری دنبال می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید