آمریکا لبنان را از خرید سوخت ایران منع کرد


معاون دبیرکل حزب الله لبنان اعلام کرد که واشنگتن اخیراً لبنان را از دریافت 600 هزار تن سوخت از ایران منع کرده است. شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله…

Amerika, Lebanon banned را از خرید سوک ایرانAmerika, Lebanon banned را از خرید سوک ایران

معاون دبیرکل حزب الله لبنان اعلام کرد که واشنگتن اخیراً لبنان را از دریافت 600 هزار تن سوخت از ایران منع کرده است. شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان روز شنبه در صفحه توئیتر خود نوشت که آمریکا اخیراً ۶۰۰ هزار تن سوخت ارسالی از ایران به لبنان را مسدود کرده است.

شیخ نعیم قاسم نیز می نویسد که هزینه این محموله 350 میلیون دلار برآورد شده است. وی تاکید کرد که لبنان برای چندین ماه از سوختی که بتواند روزانه 5 تا 6 ساعت برق تولید کند، محروم بوده است.

سیدحسن نصرالله در سخنرانی روز جمعه خود در خصوص پرونده برق لبنان و تمایل ایران به کمک سوخت به لبنان برای حل بحران سوخت در این کشور، گفت: چندی پیش با ما صحبت کردند تا ساعات عرضه را افزایش دهیم. (برق) از ایران به لبنان” برای گرفتن سوخت و یک هیات فنی به ایران رفتند نه وزیر نیرو چون یک مقام سیاسی است، زمانی که کشور ما درگیر بحران شدید مالی و سوختی بود، مقامات ایرانی موافقت کردند که ما را تامین کنند. با سوخت، نفت و بنزین با پوند لبنان می‌توانیم 10 ساعت تغذیه فشرده داشته باشیم و ایران با مقادیر مورد نیاز موافقت کرد و تصمیماتی اتخاذ شد، اما با بدخواهی آمریکایی‌ها این پروژه متوقف شد.

دیدگاهتان را بنویسید