آمریکا می خواهد بر فعالیت های ضد دولتی در ایران تمرکز کندبه گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: آمریکا اساسا علاقه خود را به مذاکرات برای ازسرگیری برجام از دست داده و قصد دارد بر حمایت از فعالیت های ضد دولتی تمرکز کند. در ایران

ادامه مطلب

وی افزود: این (مسئله) بار دیگر بر این واقعیت تأکید می کند که آمریکا نمی تواند به عنوان یک شریک قابل اعتماد عمل کند.

این دیپلمات روس همچنین به تحریم های اخیر اتحادیه اروپا در حمایت از ناآرامی ها در ایران اشاره کرد و گفت: اتحادیه اروپا در 17 اکتبر (25 مهرماه) دستور اعمال تحریم ها علیه «مجرمانان نقض حقوق بشر در ایران» را صادر کرد. علاوه بر محکومیت تحریم‌های جدید که غیرقابل قبول است، می‌خواهیم به اتحادیه اروپا در مورد تعمیق بیشتر روابط با تهران هشدار دهیم.

وزارت امور خارجه روسیه در خصوص شایعه استفاده مسکو از پهپادهای ایرانی در درگیری های اوکراین گفت: این چیزی جز مجموعه ای از نتیجه گیری ها و ادعاهای غیرمستند نیست.

پیشتر ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته بود که توافق هسته ای ایران در حال حاضر مورد توجه آمریکا نیست و اذعان داشت که دولت این کشور در عوض بر حمایت از آشوبگران در ایران متمرکز شده است. به اصطلاح k. وی گفت تلاش ها برای احیای توافق هسته ای به بن بست دیگری رسیده است.

اعتراف این مقام آمریکایی به تمرکز واشنگتن بر حمایت از شورشیان در حالی است که جو بایدن از زمان مبارزات انتخاباتی گفته بود که می‌خواهد به توافق هسته‌ای برجام بازگردد و از سیاست «کمپین فشار حداکثری» دولت ترامپ علیه ایران دست بکشد.

تحلیلگران می گویند عواملی مانند فشار رژیم صهیونیستی، اختلاف نظر با کنگره و مشکلات داخلی در ایالات متحده، پشت بی میلی دولت بایدن برای بازگشت به برجام در ماه های اخیر بوده است.

منبع فارسی

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید