آیا امکان واردات جیپ وجود دارد؟


مهدی دادفر با بیان اینکه وزارت حراست اسامی ۷ شرکت واردکننده خودرو را در رسانه ها منتشر کرد، گفت:

آیا امکان واردات خودروهای شاسی بلند وجود دارد؟آیا امکان واردات خودروهای شاسی بلند وجود دارد؟

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو خاطرنشان کرد: بر اساس آیین نامه خودروهای SUV بنز، تویوتا نخواهیم داشت و 7 شرکتی که قصد واردات دارند در حال حاضر در حال مونتاژ خودروهای چینی هستند و خودروهای CKD اولین برندها در دنیا به سختی قادر خواهد بود

ایلنا نوشت: مهدی دادفر با بیان اینکه وزارت حریم خصوصی اسامی 7 شرکت واردکننده خودرو را منتشر کرده است، گفت: در ارزیابی مرحله اول، 7 شرکت موفق به کسب شرایط واردات خودرو شدند که این شرکت ها سایپا، پارس هستند. خودرو، سایپا سیتروئن، تجارت بین الملل کرمان خودرو، فردا خودروسازی، آرین موتور پویا، ماکسات موتور که 3 زیرمجموعه سایپا هستند.

وی با انتقاد از اینکه چرا تغییرات آیین نامه واردات خودرو منتشر نشده است، گفت: آیین نامه واردات خودرو دارای ابهاماتی است که باید مورد بازنگری قرار گیرد، به عنوان مثال آیا تغییرات در آیین نامه همان تغییراتی است که مجلس پیش بینی کرده است؟ وضعیت تعرفه، عوارض و اسقاط خودرو در این آیین نامه چگونه است؟ وضعیت سود واردکنندگان مشخص است؟ زیرا طبق آیین نامه باید پس از فروش خودرو به فکر سود عادلانه برای واردکننده بود.

دادفر با بیان اینکه وزارت حراست علاقمند به واردات خودرو است، تصریح کرد: شرکت های واردکننده خواهان واردات خودروهای زیر 10 هزار یورو به صورت CKD هستند و در عین حال اجازه ثبت سفارش CVU را داده اند. در بحث سرمایه گذاری فناوری و انتقال فناوری این مجوز به آنها اعطا شده است.

به گفته دبیر انجمن واردکنندگان خودرو؛ موازی با واردات خودرو باید بحث مونتاژ و تولید هم مطرح شود.

وی با بیان اینکه این بخشنامه منجر به خودروهای چینی می شود، گفت: بر اساس ضوابط SUV بنز نخواهیم داشت، تویوتا و 7 شرکتی که قصد واردات دارند در حال حاضر در حال مونتاژ خودروهای چینی هستند و بعید است موفق شوند CKD می توانند از برندهای اول خودرو وارد کنند. در جهان.

دادفر با اشاره به ضعف کشور در حوزه مونتاژ و فناوری ادامه داد: سراتو ساپیا از نظر کیفیت و امکانات بسیار پشت سراتوی وارداتی بود و فاصله ما در مونتاژ نیز قابل توجه است.

وی با بیان اینکه قیمت خودرو در شعار مسئولان رو به کاهش است، گفت: نمی دانم چرا نمی خواهند متوجه افزایش قیمت خودرو در بازار شوند. صدور ارز برای واردات توسط بانک مرکزی موضوع دیگری است و وزارت حراست می تواند سلب مسئولیت کند و بگوید ما کارمان را انجام دادیم و دیگر صدور ارز وظیفه ما نیست.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در پایان گفت: می توان گشایش هایی را ایجاد کرد اما اصرار بر حضور دولت ها در روند واردات کار را سخت کرده است و به دلیل پیچیدگی تصمیم گیری دولت، کشورهای خارجی در حال انجام هستند. تمایلی به کار با بخش دولتی ندارد، اما با بخش خصوصی آسان تر است. دوستان به این موضوع اهمیت نمی دهند.

دیدگاهتان را بنویسید