آیا بازار دلار آرام شده است؟!


مشاهدات میدانی از بازار ارز نشان می دهد که صف های مقابل صرافی ها جمع شده و بازار در رکود…

بازار دلار آرام گریپ؟!بازار دلار آرام گریپ؟!

مشاهدات میدانی از بازار ارز نشان می دهد که صف های مقابل صرافی ها انباشته شده، بازار در رکود به سر می برد و روند قیمت ها نیز نزولی است.

به گزارش ایسنا، بازار ارز در روزهای اخیر با افزایش قیمت مواجه شده و مصرف کنندگان برای خرید ارز در صف ایستاده اند. در همین حال رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد بر بازگشت آرامش به بازار ارز تاکید و قول کاهش قیمت دادند.

در همین راستا بانک مرکزی از هفته گذشته خرید دلار سهمیه ای در صرافی ها را مشمول صف های آنلاین در سامانه آنلاین بازار ارز کرده است. علاوه بر این، چهار بانک ملی ملت، صادرات و تجارت نیز موظف به فروش ارز برای تامین تقاضای بازار و کنترل قیمت ها شدند.

این در حالی است که بررسی میدانی بازار ارز امروز نشان می دهد که فروش آنلاین ارز در خارج از صرافی ها صف هایی را برای خرید 2000 دلاری با کارت ملی ایجاد کرده است و صرافی ها تنها به کسانی ارز می دهند که در سامانه آنلاین بازار ارز صف کرده اند.

علاوه بر این، قیمت ها در بازار امروز در زمان نگارش این گزارش رو به کاهش است. به گونه ای که نرخ خرید دلار در صرافی ها از 34 هزار و 200 تا 500 تومان و نرخ فروش دلار در صرافی ها از 34 هزار و 400 تا 800 تومان متغیر است.

نرخ خرید یورو در صرافی ها از 34 هزار و 500 تا 800 متغیر است و قیمت فروش آن روی تابلو صرافی از 35 هزار و 200 تومان تا 35 هزار و 800 تومان درج شده است.

در بازار آزاد، تحلیل نرخ دلار نشان می دهد که دلالان دلار را حدود 35 تا 35 هزار و 500 تومان خریداری می کنند و در محدوده 35 هزار و 800 تا 36 هزار تومان تا حدود 36 هزار و 100 تومان می فروشند.

البته در این بین مشاهدات نشان می دهد که دلالان در بازار آزاد تمایل زیادی به فروش دلار ندارند و بیشتر از فروشنده به ارز علاقه دارند.

فعالان ارز در خصوص وضعیت بازار ارز می گویند که بازار راکد و قیمت ها در حال کاهش است و نوسانات بازار را بیش از حد ارزیابی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید