آیا بیمه خسارت خودروهای آسیب دیده در سیل را پوشش می دهد؟


سیل اخیر خسارات جبران ناپذیری به برخی خودروها به ویژه محصولات داخلی وارد کرده است.

বিম্ম্তা নামান্ত্যা ক্যাকান ক্যান দ্র স্লি দ্র স্ল্র ra প্র ক্দ ক্দ ؟؟বিম্ম্ত্যা নাম্ত্য্ত্য ক্যাক্যা কানি দ্র দ্র স্ল্র স্ল্র্য ক্র ؟؟

سیل اخیر خسارات جبران ناپذیری به برخی خودروها به ویژه محصولات داخلی وارد کرده است. اما آیا این خودروهای له شده مشمول بیمه می شوند؟

بارش شدید باران در روزهای اخیر باعث جاری شدن سیل در بسیاری از استان های ایران شده است. این سیل علاوه بر جان باختن 53 نفر از هموطنانمان، خسارات زیادی بر جای گذاشت.

در تصاویری که در فضای مجازی منتشر شده است، خودروهایی له شده در سیل دیده می شوند که عملا چیزی از آنها باقی نمانده است.
در حال حاضر بسیاری از افرادی که از سیل آسیب دیده اند نگران جبران خسارت های خود از طریق بیمه هستند. اما آیا بیمه خسارت خودروهای له شده در اثر باران سیل آسا را ​​پوشش می دهد؟

بیمه بدنه چه چیزی را پوشش می دهد؟

پوشش های بیمه بدنه اصلی شامل سه مورد می باشد. بیمه حوادث که شامل برخورد وسیله نقلیه بیمه شده با جسم ثابت یا متحرک یا برخورد سایر اجسام با وسیله نقلیه می باشد. همچنین واژگونی خودرو و خسارت ناشی از عملیات امداد و نجات یا جابجایی خودروی سانحه دیده نیز مشمول بیمه بدنه می باشد.

مورد دوم بیمه آتش سوزی، صاعقه و انفجار است. خسارات ناشی از این موارد تحت پوشش بیمه بدنه قرار می گیرد. مورد سوم بیمه سرقت خودرو است. اگر تمام یا قسمتی از خودرو به سرقت رفته باشد یا خودرو به دلیل سرقت آسیب ببیند، این شامل پوشش بیمه بدنه نیز می شود.

آیا خودروهای له شده در سیل آسیب دیده اند؟

علاوه بر پوشش اصلی، خدماتی نیز توسط شرکت های بیمه تحت عنوان زیر پوشش های بیمه بدنه ارائه می شود. این خدمات شامل پوشش های مختلفی است که یکی از آنها بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله و آتشفشان است. بنابراین بیمه شده می تواند با پرداخت هزینه اضافی از این پوشش ها استفاده کند.

بررسی سایت های فروش بیمه نشان می دهد که تمامی شرکت های بیمه بدنه خودرو نیز با مبلغ اضافی خودرو را در برابر حوادث طبیعی بیمه می کنند. این مبلغ اضافی معادل پنج درصد از کل حق بیمه خودرو است.

به این ترتیب افرادی که قبلاً برای خودروی خود پوشش حوادث طبیعی اضافی خریداری کرده اند می توانند از شرکت بیمه خسارت دریافت کنند.

البته افرادی که از این پوشش اضافی استفاده نکرده اند می توانند این پوشش را به بیمه بدنه خود اضافه کنند تا از آسیب هایی که ممکن است در صورت بروز حادثه در آینده رخ دهد جلوگیری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید