آیا خوردن گوجه فرنگی باعث رفع خستگی می شود؟به گزارش گروه جامعه ایسکانیوز، گوجه فرنگی ترکیبات و میزان ویتامین K متفاوتی دارد،درجه سانتی گراد ،ه،ب ،آآهن، املاح معدنی بی شماری به ویژه فسفر، کلسیم، پتاسیم، مس، منیزیم، منگنز، کبالت وجود دارد و اخیراً وجود ید در گوجه فرنگی گزارش شده است.

طبیعت گوجه فرنگی سرد و خشک است. گوجه فرنگی دارای خواص اشتهاآور، مدر، نفخ آور، مقوی اعصاب، خنک کننده، تصفیه کننده خون، ضد اسکوربوت، هضم کننده، نیروبخش، پراکنده کننده، ضد میکروبی و ضد اسهال است.

گوجه فرنگی برای روماتیسم و ​​آرتریت، آسم، سرفه، آنفولانزا، بیماری چشم، گوش درد، تب حصبه، تب زرد، مسمومیت مزمن، ویسکوزیته خون بالا، اوره خون بالا، نقرس، درد عصبی، بی اشتهایی، کمبود ترشح شیر مادر، تورم حفره دهان و برداشتن رسوبات ادرار و صفرا، سنگ کلیه و مثانه، تورم روده، تصلب شرایین، نفخ، یبوست و تورم مخاط روده. میوه های این گیاه که قسمت اصلی آن است، به صورت خام یا پخته در سالاد، سس، سوپ و سایر غذاها در سراسر جهان استفاده می شود. گوجه فرنگی اغلب زمانی که قرمز است و کمتر زمانی که سبز است استفاده می شود.

گوجه فرنگی اسید معده را از بین می برد و قسمت زیادی از اسید معده را از بین می برد و بدن را از بیماری های عفونی و ترکیب ویتامین (اسکوربرت) محافظت می کند. گوجه فرنگی یکی از مواد غذایی درجه یک است که به قوت و نشاط می بخشد و به هضم غذا کمک می کند. گوجه فرنگی برای درمان خستگی مفرط و خستگی کوتاه مدت بسیار مفید است و برای افرادی که از سنگ کلیه، مثانه، کبد و ادم رنج می برند توصیه می شود.

این میوه به دلیل وجود ویتامین ها است آ مقوی اعصاب است، اشتها را زیاد می کند و به هضم غذا کمک زیادی می کند. آب گوجه فرنگی تازه در رفع لک های پوست مانند کک و مک و کمر اثر مفیدی دارد و در صورت عدم وجود عناصر معدنی در بدن اثر درمانی بر التهاب، روماتیسم، نقرس دارد و از پیری زودرس جلوگیری می کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید