آیا واردات گوشی های بالای 600 دلار ممنوع است؟


این روزها یکی از مهم ترین موضوعات بازار موبایل ایران که همه را نگران کرده مربوط به اخبار و شایعات مربوط به ممنوعیت واردات گوشی های بالای 600 دلار است.

سخنگوی انجمن واردکنندگان گوشی موبایل، تبلت و لوازم جانبی اخیراً در گفت‌وگویی درباره آخرین وضعیت واردات گوشی‌های بالای 600 دلار گفت: از 4 اردیبهشت تاکنون واردات گوشی‌های بالای 600 دلار ارز تضمین نشده است و در نتیجه این واردات در پردازش بسیار محدود است.

آقای بیلت

بیشتر بخوانید: بهترین گوشی های سال 2022

واردات گوشی های بالای 600 دلار

محمدرضا علیان در گفت و گو با رسانه ها با اشاره به توقف واردات گوشی های بالای 600 دلار از چهارم اردیبهشت ماه، گفت: در این مدت هیچ ارزی برای این کالاها ارسال نشده است. همچنین هفته آینده کمیته اقدام ارزی درباره تخصیص ارز موبایل بالای 600 دلار تصمیم گیری خواهد کرد. وی با اشاره به واردات گوشی های قطره چکانی بالای 600 دلار گفت.

البته با توجه به در دسترس بودن سهام تلفن همراه، این وضعیت هنوز بر قیمت ها تاثیری نداشته است، اما در صورت ادامه این روند، بازار در آینده به خصوص در ماه هایی که تقاضا افزایش می یابد مانند شروع سال تحصیلی با مشکلاتی مواجه خواهد شد. . .

آیا واردات گوشی های بالای 600 دلار ممنوع است؟

سخنگوی انجمن واردکنندگان گوشی موبایل، تبلت و لوازم جانبی همچنین به وضعیت نابسامان واردات گوشی های بالای 600 دلار اشاره کرد و با تاکید بر اینکه این وضعیت باعث افزایش قاچاق کالا نمی شود، افزود: واردات گوشی های موبایل بیش از 600 دلار است.

در حال حاضر موضوع مهم این صنف تعیین تکلیف تامین و توزیع ارز موبایل بالای 600 دلار برای جلوگیری از قاچاق است. برخی از کالاها همچنان در گمرک است و منتظر تصمیم کمیته اقدام ارزی است.

به گفته آقای علیان ماهانه 1 تا 1.2 میلیون دستگاه موبایل در ایران فروخته می شود. سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل پیش از این گفته بود که به دلیل مشکلات عرضه ارز، واردات آیفون قانونی است اما امکان پذیر نیست و برخلاف واردات غیرقانونی ممنوع اما امکان پذیر است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد واردات گوشی های بالای 600 دلار چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تکراری اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید