احتمال تاخیر در تحویل کارت گرافیک های سری RTX 40


یک فرد مطلع ادعا می کند که انویدیا ممکن است به دلیل افزایش RTX 30 کارکرده در بازار، تصمیم به تاخیر در عرضه محصولات RTX 40 بگیرد.

نسل جدید سری RTX 40 انویدیا با استفاده از پردازنده‌های گرافیکی Ada Lovelace حدود اکتبر سال جاری عرضه خواهد شد. با این حال، کانال یوتیوب Moore’s Law Is Dead که به منابع معتبر نزدیک به انویدیا استناد می کند، در آخرین گزارش خود ادعا می کند که انویدیا ممکن است عرضه محصولات جدید خود را به تاخیر بیاندازد. اما آنچه جالب است دلیل ارائه شده برای این منظور است.

این گزارش حاکی از آن است که بازار بازی در حال حاضر با موجی از فروش محصولات دست دوم توسط ماینرها با قیمت پایین مواجه است. علاوه بر این، رویکرد RTX 30 به قیمت گذاری تایید شده موجودی بازار محصولات قدرتمند نسل فعلی را نیز افزایش داد. بنابراین، انویدیا می تواند چنین راه حلی را پیاده سازی کند تا حجم تقاضا را برای خود بالا نگه دارد.

کارت های گرافیک مورد استفاده برای استخراج در بازار

برخی از فروشگاه های عرضه کننده بازی آشکارا اعلام کرده اند که با کاهش تقاضا برای RTX 30 جدید آنها با این واقعیت روبرو هستند که دلیل اصلی آن عرضه حجم زیادی از محصولات دست دوم توسط معدنچیان به بازارهای ثانویه است.

بنابراین باید منتظر ماند و دید که انویدیا برای مدیریت وضعیت فعلی بازار چه خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید