احتمال ورود تویوتا هایلوکس به ایران


تویوتا هایلوکس که یکی از پرطرفدارترین خودروهای آفرود دنیا محسوب می شود، شانس بالایی برای ورود به ایران دارد.

امکان ورود تویوتا هایلوکس به ایرانامکان ورود تویوتا هایلوکس به ایران

به گزارش جیب ایران به نقل از گجت نیوز، تویوتا هایلوکس قبل از ممنوعیت واردات خودرو به عنوان خودروی آفرود پرطرفدار وارد ایران شد و بلافاصله توانست به فروش قابل توجهی دست یابد. اکنون با توجه به محدودیت واردات 20 هزار دلاری، برخی از مدل های این پیکاپ آفرود شانس خوبی برای ورود به بازار ایران دارند.

در حال حاضر بسیاری از مدل های تویوتا هایلوکس در بازارهای جهانی با قیمتی بیش از 20 هزار دلار به فروش می رسد، اما برخی از نسخه های این پیکاپ آفرود از جمله مدل های 2016 آن در قطر با قیمتی کمتر از 20 هزار دلار نیز به فروش می رسد. به همین دلیل این مدل ها شانس زیادی برای ورود به بازار ایران دارند.

بررسی ها نشان می دهد اگر حتی تعرفه واردات 100 درصدی برای تویوتا هایلوکس در نظر گرفته شود، قیمت این پیکاپ ژاپنی در بازار ایران به حدود یک میلیارد تومان خواهد رسید و به همین دلیل می تواند به رقیب سرسختی برای تمامی پیکاپ های چینی در بازار تبدیل شود. .

در واقع از آنجایی که خودروهای آفرود قدرتمند با آپشن های فراوان مانند لندکروزر و پرادو قیمت بالایی دارند و با توجه به سقف واردات تنها مدل های پایین تر از هایلوکس را می توان وارد ایران کرد، تویوتا هایلوکس 2016 همچنان با ارزش است. -خرید زیاد وسیله نقلیه جاده ای می تواند به خوبی پاسخگوی نیاز مشتریان ایرانی باشد.

تویوتا هایلوکس 2016 که نسل هشتم این پیکاپ ژاپنی به شمار می رود اواخر سال 1394 به بازار عرضه شد.این خودرو در سال 1395 وارد بازار ایران شد و با طراحی جذاب و کابین لوکس خود توانست به فروش قابل توجهی نسبت به مدل های قبلی دست پیدا کند. . اما با ممنوعیت واردات خودرو، دیگر مدل های این خودرو شانس ورود به بازار ایران را از دست دادند و به همین دلیل تنها مدل های 2016 این خودرو در بازار ایران یافت می شود.

هایلوکس در هشتمین نسل خود با موتورهای 2 لیتری 4 سیلندر و 4 لیتری 6 سیلندر بنزینی همراه با دیزلی های 2.5 لیتری توربوشارژ و دیزلی های اینترکولر 3 لیتری عرضه شد. گیربکس های 5 و 6 سرعته دستی و اتوماتیک نیز وظیفه انتقال نیرو از این موتورها به چرخ ها را بر عهده دارند.

لازم به ذکر است تویوتا هایلوکس مدل 2022 نیز کاملا بروز بوده و با موتور 2.8 لیتری توربودیزل قابل سفارش است. این پیکاپ ژاپنی به لطف به روز رسانی های متعدد، به خصوص در داخل کابین، اکنون می تواند نیازهای مشتریان را در قالب یک SUV خانوادگی برآورده کند.

دیدگاهتان را بنویسید