ارزش سهام در این هفته چقدر کاهش یافته است؟به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، سهام عدالت در هفته پایانی تیرماه حدود دو درصد کاهش یافت. همچنین شاخص کل بورس با افت 1.28 درصدی در سطح 1.471 هزار واحدی به پایان رسید.

بیشتر بخوانید:

ارزش سبد 532 هزار تومانی در پایان روزهای کاری هفته جاری 31 تیرماه به 13 میلیون و 668 هزار تومان رسید. این در حالی است که ارزش این سبد در هفته گذشته 14 میلیون و 926 هزار تومان بود.

ارزش پرتفوی یک میلیون سهمی در پایان این هفته به 25 میلیون و 756 هزار تومان رسید. این سبد در هفته گذشته 26 میلیون و 309 هزار تومان ارزش داشت.

همچنین ارزش سبد 492 هزار تومانی روز چهارشنبه برابر با 12 میلیون و 666 هزار تومان بود. این مبلغ در هفته قبل معادل 12 میلیون و 939 هزار تومان بود.

به این ترتیب ارزش فروش 60 درصدی سبد 532 هزار تومانی به هشت میلیون و 201 هزار تومان رسید.

براساس اعلام شرکت سپرده گذاری مرکزی که حدود دو ماه پیش اعلام کرد در صورت حذف شماره شبای بانکی بازماندگان، سود سهام گذشته، در بین 49 میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت، بیش از دو میلیون نفر سود سهام عدالت خود را در سال های گذشته دریافت نکرده اند. سال برای آنها واریز خواهد شد. در این راستا تا کنون دو مرحله پرداخت سود سهام باقی مانده از سرمایه انجام شده است. در مرحله اول و دوم به ترتیب 307 و 200 هزار نفر با رفع مشکل حساب های بانکی معتبر خود از مزایای سالانه 1398 و 1399 برخوردار شدند.

طبق آمار حدود یک میلیون و 900 هزار سهامدار همچنان با مشکل اعتبار حساب های بانکی مواجه هستند. شماره حساب بانکی نامعتبر، مسدود، کهنه، عمومی (دو امضاء)، ارز و حساب بانکی بلندمدت مهم ترین دلیل عدم پرداخت سود است. شرکت سپرده گذاری مرکزی اخیرا اعلام کرده است که سهامداران عدالت نباید نگران سود سال های گذشته خود باشند. شرکت سپرده گذاری مرکزی در سال جاری چندین بار پرداخت سود سهام عدالت به سهامداران عدالت را در دستور کار خود قرار داده است.

با توجه به این موضوع قرار است بخشی دیگر از سود افرادی که اطلاعات خود را برای دریافت سود سهام ثبت نکرده اند در اوایل مرداد ماه پرداخت شود. بنابراین، سهامداران عدالت که هنوز شماره شبا بانک معتبر خود را تغییر نداده اند، می توانند تا پایان روز جمعه با مراجعه به سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) نسبت به ثبت نام و احراز هویت اقدام کنند تا مشمول فرآیند آتی پرداخت به شرکت سپرده گذاری مرکزی شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید