اروپا نتوانست شرکت های روسی را تحریم کند


برای کاهش خطرات مربوط به امنیت انرژی جهان، اعضای اتحادیه اروپا تحریم‌ها را علیه دو شرکت دولتی روسیه، روس‌نفت و گازپروم تعدیل کردند.

اروپا کوتاه آمداروپا کوتاه آمد

برای کاهش خطرات مربوط به امنیت انرژی جهان، اعضای اتحادیه اروپا تحریم‌ها را علیه دو شرکت دولتی روسیه، روس‌نفت و گازپروم تعدیل کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کشورهای عضو اتحادیه اروپا با اصلاح تحریم ها علیه روسیه به منظور کاهش خطرات مربوط به امنیت انرژی جهان موافقت کرده اند. بر این اساس دو شرکت دولتی روسنفت و گازپروم روسیه می توانند نفت خود را به کشورهای ثالث صادر کنند.

شرکت‌های بازرگانی مانند ویتول، گلنکور، ترافیگورا و همچنین شرکت‌های نفتی مانند شل و توتال به دلیل تحریم‌های اتحادیه اروپا از جمله محدودیت‌های بیمه، تجارت نفت روسیه را برای کشورهای ثالث متوقف کرده‌اند.

خرید نفت خام فراساحلی روسیه از شرکت های اتحادیه اروپا و صادرات آن به کشورهای ثالث مجاز است، اما با توجه به تغییرات تحریم های روسیه که از روز جمعه (31 ژوئیه) اجرایی شد، پرداخت های مربوط به این عرضه ها ممنوع نخواهد بود.

اتحادیه اروپا در بیانیه ای اعلام کرد: اتحادیه اروپا به منظور جلوگیری از پیامدهای منفی احتمالی برای امنیت غذایی و انرژی جهانی، تصمیم گرفته است معافیت مربوط به ممنوعیت مبادله محصولات کشاورزی و حمل نفت به کشورهای ثالث را تمدید کند. با برخی نهادهای عمومی

این منابع گفتند که محدودیت های اتحادیه اروپا چین و هند را مجبور می کند از طریق شرکت های تجاری خصوصی کوچکتر نفت بخرند و نفت روسیه را در مناطقی که فاقد بیمه حوادث خوب هستند تجارت کنند و از کشتی های قدیمی برای حمل آن استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید