از امروز امکان پرداخت اقساطی جریمه وجود دارد


پلیس می داند پرداخت اقساطی جرایم رانندگی به منظور رفع مشکل پرداخت جریمه های سنگین رانندگان در اختیار رانندگان قرار گرفته است.

با افزایش جمعیت، تعداد خودروهای سواری نیز در شهر افزایش می‌یابد و در نتیجه شهرداری‌ها محدودیت‌هایی برای رفع مشکلات ازدحام شهری ایجاد می‌کنند.

قیمت روز گوشی در بازار ایران

وجود محدودیت ها همیشه به نفع رانندگان نیست و گاهی شهروندان مرتکب جرایم مربوط به رانندگی می شوند. این ممکن است چندین بار در طول روز اتفاق بیفتد.

افزایش مبلغ جریمه منجر به افزایش مبلغ جریمه می شود که برخی از رانندگان در پرداخت آن تاخیر می اندازند و در نتیجه جریمه انباشته می شود. این بار پلیس راهنمایی و رانندگی به این مشکل دست زد و اقساط پرداخت کرد خوب رانندگی کردن مطرح کرده است

بیشتر بخوانید: افزایش قیمت نیسان زامیاد; نرخ جدید چقدر است؟ [تیر 1401]

پرداخت اقساطی جرایم رانندگی

پرداخت یکباره جریمه خودرو در شرایط فعلی اقتصاد ایران برای رانندگان سخت است، بنابراین پلیس راهنمایی و رانندگی این مشکل و شکایات مردم را حل کرده است.

پلیس به مناسبت عید غدیر خم از رانندگان خواست تا معوقات معوقه خود را به صورت اقساطی پرداخت کنند. هر چند در صورت شکایت و اعتراض به مبلغ کتبی بعد از جریمه خودرو، درصدی از مبلغ جریمه کاهش می یابد، اما در طرح اقساطی خودرو عیدی، تا جایی که می توانید جریمه خود را پرداخت خواهید کرد.

پرداخت اقساطی جرایم رانندگی
خوب رانندگی کردن

افرادی می توانند در صورتی از این طرح استفاده کنند که مبلغ معوقه خودروی آنها کمتر از سه میلیون تومان باشد اگر معوقه خودروی شما بیش از 3 میلیون تومان باشد، ابتدا باید بخشی از معوقات را پرداخت کنید تا مبلغ به کمتر از 3 میلیون تومان برسد و سپس شما می تواند از طرح استفاده کند پرداخت معوق مزیت – فایده – سود – منفعت

رئیس پلیس راهور در مصاحبه اخیر خود به این موضوع پرداخت و گفت: رانندگان می توانند جرایم معوق خود را از نزدیکترین کلانتری +10 یا اپلیکیشن پلیس من پرداخت کنند. سردار هادیانفر، فرمانده انتظامی شهرستان راهور نیز خبر خوش دیگری به رانندگان داد و گفت:

در طرح عید افرادی که در آزمون راهنمایی و رانندگی قبول شده اند و یا اساس گواهینامه رانندگی خود را تغییر داده اند در صورت صحیح بودن آدرس پستی می توانند ظرف مدت ۷۲ ساعت در منزل گواهینامه خود را دریافت کنند. علاوه بر این، نقشه خودرو در کمتر از 3 روز پس از تغییر مالکیت خودرو برای رانندگان ارسال می شود.

بیشتر بخوانید: همکاری ایران خودرو و سایپا برای تولید خودروی هیبریدی

اطلاعیه جدید پلیس راهنمایی و رانندگی به مناسبت عید غدیر خم

نیروی انتظامی تمهیدات جدیدی اندیشیده است که خبر خوبی برای افسرانی است که در طول شیوع کرونا با آن مواجه شده اند. گروه‌های حرفه‌ای مانند: پرستاران، پزشکان، کادر درمانی و اصحاب رسانه در صورتی که خودروی آن‌ها در زمان محدودیت‌های کرونا جریمه شده باشد، می‌توانند به جریمه خودروی خود اعتراض کنند و حتی حق برداشتن جریمه را دارند.

برای اقدام پیگیری این گروه های تخصصی با کمیسیون ماده 5 و شهرداری محل سکونت تماس گرفته و بنا به درخواست آنها نسبت به پیگیری اقدام کنند. تعویق پرداخت جریمه خودروها یکی از اطلاعیه های جدید پلیس راهنمایی و رانندگی برای شهروندانی است که به دلیل مشکلات اقتصادی امکان پرداخت جریمه بالفور را ندارند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد پرداخت اقساطی جریمه پلیس راهنمایی و رانندگی چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تکراری اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید