از دست دادن قطعی اینترنت برای صنعت گردشگری کشور؛ 90 درصد تورها کنسل می شوند!


طبق اعلام انجمن آژانس های مسافرتی، قطعی اینترنت باعث لغو 90 درصد تورهای ورودی شده است. از دست دادن قطعی اینترنت برای صنعت گردشگری کشور فعلا ادامه دارد.

بر اساس گزارش انجمن خدمات گردشگری استان تهران حدود 80 تا 90 درصد کنسلی ها مشاهده شده است. تورهای ورودی در کشور ما ایرانیم رفیعی می گوید بخش گردشگری کاملاً وابسته به اینترنت و مشکل است فیلتر کردن و کاهش سرعت اینترنت به طور جدی این صنعت را آسیب پذیر کرد.

بیشتر بخوانید: ادعای جنجالی وزیر ارتباطات: ضررهای اینترنتی طبقه بندی شده برای مشاغل تأیید نشده است

از دست دادن قطعی اینترنت برای صنعت گردشگری کشور

امیر پویان رفیعی، رئیس هیئت مدیره انجمن حمل و نقل هوایی، سیاحتی و خدمات زیارتی استان تهران درباره وضعیت بد صنعت گردشگری گفت:

گردشگری به شدت به اینترنت وابسته است. اولین صنعتی که وارد عرصه الکترونیک و فناوری شد، حوزه گردشگری بود. این در حالی است که دفاتر مسافرتی و جهانگردی بیشترین استفاده را از این بخش دارند و در واقع تجارت آنها بر بستر الکترونیکی توسعه می یابد. صنعت سفر با تکنولوژی آمیخته شده است. از این رو سرعت پایین اینترنت و فیلتر شدن اپلیکیشن ها که بیشتر وزن تبلیغاتی و فعالیت آژانس ها و فعالان گردشگری بر روی آن انجام می شد، آسیب های زیادی به صنعت گردشگری وارد کرد.

از دست دادن قطعی اینترنت برای صنعت گردشگری کشور

به گفته رفیع، علاوه بر این لغو تورها روند بارگذاری اطلاعات مسافران و سایر عملیات مربوط به مسافران برای درج در وب سایت ها با مشکلاتی مواجه شده است. او می گوید:

حتی اطلاعات قرارداد، تور و سفر از طریق این اپلیکیشن ها ارسال می شد که در شرایط فعلی نقض شد. علاوه بر اینکه تورهای داخلی با مشکلاتی مشابه مواجه هستند، در بحث تورهای خارجی نیز با چالش های زیادی مواجه هستیم.

رفیعی با اشاره به اینکه فصل های بهار و پاییز بسیار توریستی است از ضرر و زیان صنعت گردشگری به دلیل لغو تورهای پاییزی خبر داد و گفت:

80 تا 90 درصد سفرهای ورودی به ایران لغو شده است. لغو تورهای ورودی علاوه بر لغو رزرو هتل و هواپیما، بیکاری راهنمایان تور را نیز به دنبال دارد.

قطع اینترنت فقط تا کسب و کارهای آنلاین ضرری نداشت، اما صنعت سفر نیز تحت تأثیر اینترنت و فیلترینگ قرار گرفت. معلوم نیست این وضعیت تا کی ادامه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد از بین رفتن قطعی اینترنت برای صنعت گردشگری در کشور چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت نظرات بنویسید تکراری اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید