از صفر تا صد ماجرای هک شبکه و رادیو خبر; خلاصه داستان اخبار هکر!


ماجرای صفر تا صد هک شبکه خبر و صداوسیما چه بود؟ موضوعی که این روزها هم در جامعه و هم در فضای مجازی بحث داغی است و ذهن ها را به خود مشغول کرده است. در این مقاله ما خلاصه ای از اخبار رادیو هکرها را ارائه می دهیم. و داستان اصلی چیست؟ روی خط بمانید.


چند روز گذشته شبکه خبری و یک ایستگاه رادیویی هک شدند و این سوال به شدت در فضای مجازی و رسانه های داخلی و خارجی بازتاب دارد.

گروه های هارون

به گزارش تکراتو، شنبه 16 اکتبر 1401. خبر ساعت 21 صدا و سیما که همزمان از شبکه یک و خبر پخش می شود برای چند ثانیه توسط یک گروه هکر هک شد..

بیشتر بخوانید:

گردآوری صفر تا صد هک خبری در 21 کانال خبری و یک ایستگاه رادیویی

شبکه خبر صداوسیما هک شد! [+ویدیو]
شبکه خبر صداوسیما هک شد! [+ویدیو]

در همین رابطه خبرگزاری مهر در کانال تلگرامی خود اعلام کرد:

شبکه خبر برای چند ثانیه از دسترس خارج شد و توسط یک گروه هکر هک شد.

دیروز خبرگزاری ایرنا جزئیات جدیدی از هک شدن خبر ساعت 21 شبکه خبر منتشر کرد و گفت: بررسی های اولیه نشان می دهد که پخش فایل آلوده در خبر روز شنبه 21:00 ناشی از هک شدن شبکه خبر بوده است. “”

فرتاک نیوز نیز در مطلبی با عنوان «لحظه هک شدن شبکه خبر! + ویدیو” نوشت:

خبر ساعت 21 صداوسیما که از شبکه اول و خبر صداوسیما پخش می شود در دقایقی توسط عوامل ضد انقلاب هک شد.

همچنین این پایگاه خبری ویدئویی از هک اخبار رادیو ساعت 21 را منتشر کرده است که در زیر مشاهده می کنید:

ایرنا نیز مطلبی با عنوان «خبر صداوسیما/ جزئیات پخش شبکه خبر فایل آلوده هک شداو به این موضوع رسیدگی کرد.

به گزارش تکراتو و به نقل از ایرنا، یک منبع آگاه در سازمان صدا و سیما در گفتگو با خبرنگار ایرنا.، وی در خصوص نتایج اولین بررسی ها در خصوص هک شبکه صدا و سیما در شب گذشته گفت:

بررسی های اولیه حاکی از آن است که پخش فایل آلوده خبر ساعت 21 شنبه به دلیل هک شبکه خبر صورت گرفته است. در پشت صحنه برخی اخبار و شایعات منتشر شده و حساب های سازمانی، برخی گروه ها و جریان ها به دنبال تضعیف رهبری سازمان صدا و سیما هستند.

گروه هک ناشناس

وی با اعلام اینکه پس از هک 7 بهمن 1400 هیچ یک از نهادهای مسئول حتی یک ریال به امنیت شبکه این سازمان کمک نکردند، گفت:

تحقیقات قانونی سال گذشته در مورد این هک نشان داد که مهاجم از خرداد 1400 در شبکه این سازمان حضور داشته و روند حفاظت از شبکه های تلویزیونی موفقیت آمیز بوده است. اما شبکه خبر به دلیل خبری بودن از دسترسی ویژه ای برخوردار است که پس از حادثه اخیر فراهم شده است.

هک شبکه خبر و رادیو خرابکاری بود! این موضوع را پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما تاکید کرد اتفاقی که چند شب پیش افتاد توسط یک شبکه خبری و یک رادیو خرابکاری و نه هک نامیده شد!

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید