استخراج ارز از اوایل جولای ممنوع می شود


به گفته سخنگوی صنعت برق، در صورت قطعی برق مراکز مجاز معدنی، استخراج کد ارزی از ابتدای تیرماه ممنوع می شود. برای جزئیات بیشتر به ما بپیوندید.

آقای بلیط

مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اعمال محدودیت های لازم برای کاهش مصرف برق در کشور، گفت: برق 118 مرکز مجاز معدنی در سراسر کشور برای کاهش مصرف برق قطع می شود.

به گفته سخنگوی صنعت برق، میزان مصرف برق در هفته گذشته با قطعی بی سابقه همراه بود و به اوج 62 هزار و 500 مگاوات رسید. به گفته رجبی مشهدی، پیش بینی می شود این رقم در هفته جاری از مرز 63 هزار مگاوات عبور کند که در این صورت کشور با کمبود شدید برق مواجه خواهد شد.

بیشتر بخوانید: آینده NFT در سال 2022

استخراج ارز از اوایل جولای ممنوع می شود

با توجه به حجم قابل توجهی از برق توزیع شده در مراکز استخراج مجاز و غیرمجاز ارزهای دیجیتال و البته با توجه به مشکلات موجود در تامین برق، دولت و نهادهای ذیربط تصمیم به ممنوعیت استخراج ارزهای دیجیتال در کشور به منظور کاهش مصرف برق گرفتند. پیش از این محمد خدادادی بهلولی، طرحی جداگانه برای تامین برق مراکز معدنی رمزارز، از تصمیمات دولت در خصوص موضوع معدنچیان غیرمجاز خبر داده بود.

پیشنهاد ما برای بازدارندگی بیشتر این است که اولاً مجازات معدنچیان غیرمجاز از 3 به 5 برابر افزایش یابد و در مرحله بعد در صورت ارتکاب جرم دیگری، حتی حبس برای او در نظر گرفته شود.

استخراج رمز عبور ارز از اوایل تیرماه ممنوع شده است

به گفته آقای بهلولی، معدنچیان غیرقانونی رمزارز با این کار خسارات جبران ناپذیری به صنعت برق کشور وارد می کنند. مرکز پژوهش‌های مجلس در ابتدای خردادماه امسال در گزارشی علاوه بر تاکید بر لزوم محدود کردن فعالیت حفارهای غیرمجاز، سیاست‌های انجام‌شده تاکنون در این حوزه را شکست‌خورده ارزیابی کرد. بخشی از این گزارش به روندی می پردازد که تاکنون برای برخورد با معدنچیان غیرقانونی انجام شده است و آمده است:

از ابتدای طرح برخورد با استخراج کنندگان غیرمجاز از سال 1377 تا 1400، مجموع کشف و شناسایی دستگاه های استخراج غیرمجاز ارزهای دیجیتال به 221163 دستگاه با توان مصرفی 621 مگاوات رسیده است. صریح ترین اقدام کشور در سیاست استخراج ارزهای رمزنگاری شده، اعمال تحریم در تابستان 1400 است. اما این سیاست عملا شکست خورده است.

اکنون علاوه بر اقدامات موازی سایر نهادهای مسئول، صنعت برق کشور قطع برق مراکز استخراج ارز دیجیتال را در دستور کار قرار داده است تا مصرف برق کشور را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد استخراج رمز ارز از ابتدای تیرماه چیست؟ نظرات خود را در قسمت نظرات بنویسید همانند سازی عنوان.

دیدگاهتان را بنویسید