استعلام یارانه با کد ملی چگونه است؟


برخی از مردم قبلا یارانه می گرفتند و اکنون متوقف شده اند و برخی دیگر می گویند در این ماه …

استعلام یارانه با کد ملی کویمی است؟استعلام یارانه با کد ملی کویمی است؟

واریز یارانه های 300 و 400 هزار تومانی ادامه دارد. برخی از افراد قبلاً یارانه می گرفتند و اکنون متوقف شده اند و برخی دیگر می گویند این ماه برخلاف ماه های دیگر یارانه نگرفته اند.

سه ماه از پرداخت یارانه جدید دولت می گذرد اما به نظر می رسد دولت هنوز نتوانسته مشکلات و ایرادات مربوط به این یارانه را برطرف کند. به خصوص به افرادی که یارانه آنها قطع شده است.

تجارت نیوز نوشت: دولت راه های متعددی را برای ثبت این اعتراضات اعلام کرده است. یکی از این راه ها ردیابی یارانه قطع شده با استفاده از کد ملی است. زیرا افرادی که در دهک دهم درآمدی هستند مشمول یارانه نمی شوند.

افراد برای استعلام یارانه با کد ملی با شماره 09200006369 تماس بگیرند و در مرحله بعد کد ملی سرپرست خانوار را وارد کنند. با وارد کردن کد ملی و تلفن تماس با سرپرست خانوار مشخص می شود که یارانه به خانوار تعلق می گیرد یا خیر. اما این تلفن گویا دهک درآمدی خانوار را مشخص نکرده است.

با این روش خانواده ها متوجه می شوند که آیا به آنها یارانه تعلق می گیرد یا خیر؟

با توجه به اینکه یارانه ها از دهک اول تا نهم است، اگر خانواری مشمول یارانه نباشد به این معناست که جزو دهک دهم درآمدی است.

از این شماره می توان برای استعلام دهک درآمد برای همه افراد استفاده کرد، به جز افرادی که سرپرست یا یکی از اعضای خانواده آنها در نیروهای مسلح است. این گروه برای اطلاع از دهک درآمد خانواده خود با ستاد نیروهای مسلح تماس بگیرند.

به جز این شماره، شماره تلفن 0216369 متعلق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که برای پاسخگویی به سوالات در دسترس عموم است.

برخی از افرادی که جزو دهک دهم درآمدی هستند همچنان به دهک درآمدی خود اعتراض دارند. این گروه می توانند برای ثبت نام مجدد یارانه اقدام کنند.

لازم به ذکر است که ثبت نام برای افرادی که هنوز کمک هزینه نقدی دریافت نکرده اند و یا متقاضی جدید کمک هزینه هستند همچنان ادامه دارد. این افراد می توانند در سامانه my.gov.ir ثبت نام کنند.

ثبت نام مستلزم وجود شماره تلفن همراه نام سرپرست خانوار، کد ملی، کد پستی، تاریخ تولد و شماره حساب بانکی سرپرست خانوار متقاضی جدید یا بازماندگان یارانه است.

مردم می توانند با شماره تلفن همراه خود کد دستوری #4*43857*4*43857 را برای اطلاع از وضعیت فعلی یارانه مسکن شماره گیری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید