استفاده از موتور بازی سازی Decima در چندین پروژه پلی استیشن 5


به گفته هرمان هالست، چندین پروژه با استفاده از موتور بازی سازی Decima استودیو گوریلا برای کنسول پلی استیشن 5 در حال توسعه است.

هرمان هالست، رئیس استودیو پلی استیشن، همچنان در مورد چیزهای مختلف و پس از صحبت در مورد آن صحبت می کند سرمایه گذاری سونی در بازی های رایانه ای و بازی های موبایل، فاصله حداقل یک ساله بین عرضه بازی ها بر روی پلتفرم پلی استیشن 5 و پلتفرم رایانه های شخصی و عدم فاصله گرفتن از ساخت آثار تک نفره داستان محور، این بار. با استفاده از موتور بازی سازی Decima، موتور استودیو هلندی گوریلا، از خلق آثار زیادی صحبت می کند.

این استودیو که در شهر آمستردام هلند قرار دارد، قبلا کد منبع این موتور را ارائه کرده بود هیدئو کوجیما برای ساخت بازی Death Stranding از آن استفاده شد و شایعات حاکی از آن است که Death Stranding 2 با همین موتور برای کنسول PS5 سونی ساخته خواهد شد. البته هنوز این پروژه به صورت رسمی معرفی نشده است و طبیعتاً هالست به طور خاص در مورد این بازی صحبت نمی کند. اما او در مورد استفاده از موتور Decima توسط استودیوهای مختلف صحبت کرده است.

او به رسانه ژاپنی Famitsu درباره مزایای بخش PS Studios سونی گفت: «برای به اشتراک گذاشتن فناوری. [در آن] وجود دارد. به عنوان مثال، چندین استودیو از موتور Decima استفاده می کنند. ما همچنین به پیشرفت فناوری خود و به اشتراک گذاری این ایده بین استودیوها اهمیت می دهیم.”

Horizon Call of the Mountain که توسط استودیو Firesprite برای هدست واقعیت مجازی PS VR 2 در حال توسعه است، احتمالا از این موتور استفاده خواهد کرد. اما حدس زدن در کدام بازی به جز Death Stranding 2 و این اثر از موتور Decima کمی سخت به نظر می رسد. زیرا بسیاری از پروژه های سونی هنوز مخفی هستند.

لازم به ذکر است که بازی Horizon Forbidden West که از موتور مذکور بهره می برد، دارای گرافیک بسیار خوبی بر روی پلی استیشن 5 بود و استودیوهای دیگر نیز می توانند از Decima بهره مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید