استودیو Housemarque در مورد دشواری کار بر روی تاریخ مرموز Returnal صحبت می کند


یکی از اعضای کلیدی استودیو Housemark که در حال حاضر روی بازی جدید کار می کند، اخیراً در مورد اینکه چگونه گفتن داستان های Returnal واقعاً می تواند تیم را به چالش بکشد صحبت کرد.

Returnal اولین پروژه استودیویی فنلاندی Hussmark بود که داستان سرایی را جدی گرفت. اکنون او نابینا است، راوی اصلی بازی در استودیو Housemarque شروع به صحبت در مورد Returnal کرد. او می گوید ایجاد داستان عمیق و پیچیده بازی Returnal مانند راه رفتن روی طناب است. او توضیح می دهد:

«گرگ لودنمن و کارگردان Retina History سعی کرده‌ایم توجه را به هر دو طرف جلب کنیم. بنابراین گفتم: “بیایید آن را مرموزتر کنیم.” بیایید بازیکن را وادار کنیم تا پازل داستان را با سایر بازیکنان حل کند. گرگ گفت: “خوب، اما ما باید مطمئن شویم که آنها بخشی از داستان را درک می کنند.” حتی با وجود همه پیچ و خم های داستان، نمی توانیم داستان را قبل از اینکه به طور کامل در بازی قرار بگیرد، قضاوت کنیم. روند کلی داستان چگونه است؟ رابطه داستان با دیگر عناصر بازی چگونه است؟

در نتیجه تاریخچه بازی را تا آخرین لحظه ممکن جمع آوری می کنیم. سپس برخی از کلمات را تغییر می دهیم و برخی چیزها را کمی واضح تر می کنیم.

هیولاهای عجیب در بازی انحصاری Returnal

در Returnal داستان با کمک کاتچین های کوتاه، نقاشی های دیواری عجیب و فایل های صوتی ضبط شده توسط قهرمان داستان روایت می شود. تمامی ابزارهای داستانی بالا به همراه قسمت هایی از بازی که وارد یک خانه خاص می شوید مانند قطعات پازلی هستند که به راحتی می توانند کل تصویر را برای مخاطب ترسیم کنند و ذهن بازیکن را درگیر خود کنند. حتی زمانی که یک دور را تمام کنید، تنها در دور دوم می‌توانید قطعات بیشتری از پازل بازگشت بزرگ را پیدا کنید.

جردن میدلریکی از خبرنگاران رسانه VGC از Ovi Korhanen پرسید که آیا هنوز رازی در بازی وجود دارد که بازیکنان اصلاً آن را کشف نکرده باشند. او پاسخ داد: «من مدام زیرنویس‌هایمان را مرور می‌کردم و کاربران اکتشافات کوچک و هیجان‌انگیزی داشتند. یک چیز در مورد برج سیزیف وجود دارد که من هنوز امیدوارم پیدا کنم.

بیش از یک راز، این یک اشاره فلسفی جالب به نام است. اما هنوز کسی آن را قرمز نکرده است. بنابراین من هنوز ندیده ام که کسی بتواند این دو نقطه را به هم وصل کند. با این حال امیدوارم بعد از انتشار این مصاحبه بالاخره کسی آن را پیدا کند.»

Returnal اکنون برای گیمرهای پلی‌استیشن 5 در دسترس است. از آنجایی که این بازی ویدیویی در کاتالوگ بازی‌های PS Plus قرار دارد، مشترکین PlayStation Plus Extra و PlayStation Plus Premium/Deluxe می‌توانند بدون نیاز به خرید نسخه‌ی گذشته‌نگاری جداگانه، Housemark Studio را روی PS5 تجربه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید