اسکوچیچ اخراج شد. سرمربی جدید تیم ملی کیست؟


پس از جنجال های فراوان سرانجام اسکوچیچ اخراج شد تا حالا تیم ملی ایران در فاصله کمتر از چند ماه تا جام حذفی بدون سرمربی است. اما جانشین اسکوچیچ کیست؟

هرچند هنوز قطعی نیست، اما شایعات درباره برکناری اسکوچیچ سرمربی تیم ملی و انتخاب جانشین او از هم اکنون جدی شده و به نظر می رسد پس از جلسه امروز اعضای کمیته فنی تایید شود. فدراسیون فوتبال ایران

آقای بیلت

سایت فدراسیون فوتبال نیز با انتشار بیانیه ای در این خصوص اعلام کرد که هنوز تصمیم دقیقی در مورد تغییرات کادر فنی فدراسیون گرفته نشده است اما جلسه کمیته فنی فدراسیون عصر امروز با حضور آقای گل برگزار شد. برخی از اعضای هیئت مدیره و تمرکز بر بررسی آخرین شرایط تیم ملی و تکلیف نهایی امروز مشخص می شود.

با این حال برخی از رسانه ها پیش از این گمانه زنی ها را در مورد جانشین احتمالی اسکوچیچ آغاز کرده اند که بیشتر نام ها ایرانی است. شنیده ها حاکی از آن است که برخی از مسئولان ارشد تمایلی به جایگزینی اسکوچیچ با سرمربی خارجی ندارند و در نتیجه احتمالاً جانشین اسکوچیچ ایرانی خواهد بود.

بیشتر بخوانید: گروه بندی جام جهانی 2022 قطر [+جدول] ; تیم های حاضر در گروه ایران چه کسانی هستند؟

اسکوچیچ اخراج شد

اسکوچیچ اخراج شد.  سرمربی جدید تیم ملی کیست؟

سرمربی تیم ملی کرواسی که برای دیدار با خانواده خود به کشورش رفته بود، امروز و با شایعه برکناری اش به ایران بازگشت تا در جریان آخرین وضعیت قراردادش قرار گیرد. قراردادی که تقریباً به طور قطع تمام می شود تا اسکوچیچ جایگاه خود را در تیم ملی فوتبال ایران به موجی از تایید و اعتراض بسپارد!

وقوع چنین اتفاقی به معنای تحقق پیش بینی ای است که از زمان ریاست او همیشه برای فوتبال ایران بوده است. اینکه اسکوچیچ به جام جهانی نمی رسد.

اگرچه عملکرد اسکوچیچ در مقدماتی جام جهانی رکورد بسیار مثبتی را برای تیم ملی به ثبت رساند، اما شکست دوستانه مقابل الجزایر و جو منفی در اردوی تیم ملی در قطر نگرانی هایی را ایجاد کرد و در نهایت اسکوچیچ برکنار شد.

البته مسئولان فوتبال ایران همیشه در اظهارات رسمی احتمال ابقای او را مطرح می کنند اما این بار با توصیه جدی مدیران ارشد این سرمربی برای همیشه سر جای خود نمی ماند و در این شرایط هیچ خاصیتی ندارد. حمایت در این وضعیت آشفته

با توجه به این موضوع و با در نظر گرفتن جسارت ماجرای تیم ملی و لو رفتن محتوای جلسات برگزار شده در این خصوص و البته موج مخالفت ها با بازگشت برخی گزینه ها، به نظر می رسد بسته نهایی و رویداد بعدی در رشته تیم ملی تیم ملی یک مربی ارشد از ایران خواهد داشت.

شب گذشته و در برنامه عصرهای فوتبالی که از شبکه ورزش پخش شد، این رویکرد یعنی انتخاب سرمربی ایرانی برای تیم ملی به شدت تقویت شد تا جدای از اخراج اسکوچیچ، انتخاب جانشین ایرانی او کاملا قطعی به نظر می رسد. البته در این بین برخی از اعضای موثر برای گزینه خارجی هستند.

بیسده در مجموع در مورد دلیل اخراج اسکوچیچ گفت که این سرمربی بیش از هر چیز قربانی شرایط آشفته تیم ملی و مسابقات تدارکاتی بوده که خودش مسئولیتی در آن نداشته است. از سوی دیگر عملکرد ضعیف اسکوچیچ قبل از هدایت تیم ملی را نیز می توان دلیل اخراج اسکوچیچ دانست که با وجود پیروزی های موثر در راه جام جهانی و نتایج قابل قبول، هرگز نتوانست منتقدان خود را قانع کند و اول باخت مقابل الجزایر این موضوع باعث انتقادات جدی علیه او شد.

بیشتر بخوانید: پیش بینی قهرمان 2022 قطر; کدام تیم ها شانس بیشتری دارند؟

اسمیانا اسکوچیچ

اسکوچیچ اخراج شد.  سرمربی جدید تیم ملی کیست؟

پس از بحث درباره دلیل اخراج اسکوچیچ، باید در مورد جانشین احتمالی اسکوچیچ صحبت کنیم. همانطور که گفتیم سرمربی بعدی تیم ملی به احتمال زیاد گزینه ایرانی است. تنها گزینه ممکن خارجی برانکو ایوانکوویچ است که تجربه حضور در جام جهانی 2006 با تیم ملی ایران را دارد.

او در حال حاضر سرمربی تیم ملی عمان است و جدایی او از این تیم بعید به نظر می رسد. از سوی دیگر رضا چلنجر مترجم سابق برونکو در تیم ملی نیز روز گذشته گفت که هیچ پیشنهادی به این مربی کروات داده نشده و اساسا احتمال حضور او در تیم ملی به عنوان جانشین اسکوچیچ منتفی است.

کارلوس کی روش که در روزهای اخیر به عنوان نزدیک ترین گزینه هدایت تیم ایران مطرح شده بود، در پروژه جانشینی سرمربی تیم ملی جایی ندارد و ذکر نام او یک بازی رسانه ای بود.

بیشتر بخوانید: پخش نشدن مسابقات جام جهانی از تلویزیون ایران؛ برنامه تلویزیونی جام جهانی چگونه است؟

گزینه های ایرانی

اما اکنون که اسکوچیچ برکنار شده است، گزینه های داخلی برای جایگزینی او به شدت مورد بحث است. به نظر می رسد اولین و مهمترین گزینه علی دایی باشد که تجربه مدیریت تیم ملی را هم دارد. او که سال ها حضور فعالی در عرضه فوتبال نداشت، در هدایت تیم ملی نتایج خوبی کسب نمی کند و در نهایت پس از شکست از عربستان در مقدماتی جام جهانی 2010، توسط مدیریت ایران آزاد شد. گفته می شود دایی هم پیشنهاد تیم ملی را رد کرده است.

اسکوچیچ اخراج شد.  سرمربی جدید تیم ملی کیست؟

دومین گزینه ای که نامش به شدت در تیم ملی شنیده می شود، امیر کالا نویی سرمربی فعلی گل گهر سیرجان است. او نیز مانند دایی اش دوران ناموفقی در هدایت تیم ملی داشت. او در سال 2007 با تیم ملی به عنوان سرمربی در جام ملت های آسیا حاضر شد اما نتوانست نتیجه خوبی کسب کند.

آخرین گزینه برای هدایت تیم ملی جواد نکونام سرمربی خوش فکر و آینده دار باشگاه فوتبال خوزستان و رکورددار بازی ملی در ایران است. او که اخیرا از هدایت استقلال خودداری کرد سابقه حضور در کادر فنی کارلوس کی روش را دارد. باشگاه فولاد خوزستان با اینکه با نکونام برای سرمربیگری تیم ملی موافقت کرده اما به نظر می رسد شانس کمی برای این پست داشته باشد. به هر حال در حال حاضر جلسه کنترل سرمربی تیم ملی فوتبال در حال برگزاری است و به نظر می رسد در روزهای آینده خبر برکناری اسکوچیچ منتشر شود.

نام یحیی گل محمدی و حتی فرهاد مجیدی از دیگر نام هایی است که در اطراف نیمکت تیم ملی مطرح شده است که در هر صورت بسیار بعید به نظر می رسد.

بیشتر بخوانید:

اسکوچیچ را اخراج کردند و حالا تیم ملی بدون سرمربی است! نظرت در مورد وضعیت تیم ملی در آستانه جام جهانی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید