اعمال مالیات بر ارزهای دیجیتال توسط دولت پرتغال؛ پرداخت مالیات 28 درصدی!


دولت پرتغال قصد دارد تا سال آینده اقدامات لازم را انجام دهد مالیات بر ارزهای دیجیتال برای انجام این کار، صاحبان ارزهای دیجیتال در پرتغال باید 28 درصد مالیات بپردازند.

بر اساس گزارشی که دولت پرتغال منتشر کرده است، این کشور سیاست مالیاتی جدیدی را برای ارزهای دیجیتال پیشنهاد کرده است. این سیاست مالیاتی به عنوان بخشی از بودجه ملی در سال 2023 اجرا می شود.

گروه های هارون

بیشتر بخوانید: پیش بینی قیمت وی ​​چین 2021

وضع مالیات بر ارزهای دیجیتال توسط دولت پرتغال

گزارش 450 صفحه ای اقتصاد کلان و سیاست مالی نشان می دهد که دولت پرتغال قصد دارد معرفی کند 28 درصد مالیات بر ارزهای دیجیتال سال آینده وجود خواهد داشت. اگر صاحبان ارزهای دیجیتال از دارایی های خود برای مدت بیش از یک سال محافظت کنند، از پرداخت این مالیات معاف خواهند شد.

اقدامات دیگری که توسط دولت پرتغال در نظر گرفته می شود عبارتند از: 4 درصد مالیات با هدف معاملات ارزهای دیجیتال. دولت پرتغال در نظر دارد صنعت ارزهای دیجیتال را هم تراز با سایر صنایع رفتار کند و یک چارچوب روشن برای مالیات بر ارزهای دیجیتال ایجاد کند. نرخ استاندارد مالیات بر عایدی سرمایه در پرتغال 28% است. بنابراین، صاحبان ارزهای دیجیتال نیز موظف به پرداخت این مقدار مالیات خواهند بود.

اعمال مالیات بر ارزهای دیجیتال توسط دولت پرتغال؛  پرداخت مالیات 28 درصدی!

رقم پیشنهادی در بودجه هنوز به تصویب پارلمان پرتغال نرسیده است. این پیشنهاد مطابق با آن چیزی است که فرناندو مدینا، وزیر دارایی کشور در ماه می اعلام کرد. در آن زمان فرناندو اعلام کرد که کشور پرتغال به زودی مشمول قوانین خواهد شد مالیات بر عایدی سرمایه کشور خواهد بود

اخذ مجوز بانکی در پرتغال

طی دهه گذشته، پرتغال به یک مقصد گردشگری جذاب برای ساکنان خارجی تبدیل شده است. بسیاری از مردم به دلیل گزینه های مناسب ویزا، هزینه مقرون به صرفه مهاجرت و سایر عوامل به این کشور هجوم می آورند. بر اساس داده های کمیسیون اروپا، پرتغال از سال 2011 تا 2021 شاهد افزایش 40 درصدی آمار مهاجرت بوده است.

تا سال 2021، حدود 5.4 درصد از کل جمعیت 10 میلیونی پرتغال غیر شهروند خواهند بود. ارزهای دیجیتال نیز یکی از دلایل مهاجرت مردم به پرتغال است. ساحل بیت کوین واقع در منطقه Meia Praia. این ساحل محل تجمع غیررسمی متعصبان کریپتو است. این افراد برای فرار از مالیات ارزهای دیجیتال در ایتالیا و فرانسه به سواحل بیت کوین نقل مکان کرده اند.

پرتغال نیز موفق شد اولین مجوز بانکی خود را در ماه آوریل دریافت کند. پارلمان پرتغال اوایل سال جاری لایحه مالیات بیت کوین را رد کرد. اما دولت پرتغال از مالیات کریپتو کوتاه نمی آید.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد مالیات بر ارزهای دیجیتال دولت پرتغال چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت نظرات بنویسید تکراری آن را به اشتراک بگذارید

منبع: رمزگشایی

دیدگاهتان را بنویسید