افزایش رزمایش دریایی تل آویو در سایه تهدیدات نصراللهبه گزارش ایسکانیوز، پایگاه اینترنتی رژیم صهیونیستی به نقل از یکی از منابع امنیتی این رژیم نوشت: رزمایش دریایی اخیر رژیم صهیونیستی در درجه اول با هدف آمادگی در برابر تهدیداتی است که سید حسن نصرالله در هفته های اخیر تحت عنوان پیشنهاد وی انجام داده است. حمله به میادین گازی اسرائیل در دریای مدیترانه و در اولین روزهای ماه جاری با کار پهپاد حزب الله بر فراز میدان گازی، کار وی انجام شد.

این سایت مدعی است که دستگاه های امنیتی اسرائیل به دلیل عدم توافق لبنان و این رژیم در جریان مذاکرات برای ترسیم خطوط مرزی با میانجیگری آمریکا، در حالت آماده باش هستند. گفته می شود که هیئتی از وزارت کشور، ارتش اسرائیل و سرویس های اطلاعاتی تشکیل شده و مسئولیت آماده سازی عملیات نظامی احتمالی حزب الله علیه این تاسیسات گازی را بر عهده دارد.

سالانه بیش از 53000 کشتی در سواحل سرزمین های اشغالی پهلو می گیرند. این در حالی است که تنها بندر حیفا که در فهرست اهداف عملیاتی حزب الله نیز قرار دارد، ۵۳ درصد از حجم کالاهای وارداتی به فلسطین اشغالی را به خود اختصاص داده است.

رسانه‌های عبری همچنین از برنامه‌ریزی نیروی دریایی رژیم صهیونیستی برای برگزاری رزمایش بزرگ دریایی در ماه‌های آینده خبر دادند تا برای بدترین سناریو رویارویی با حزب‌الله در دریای مدیترانه و همچنین آزمایش سامانه‌های فناوری جدید در حوزه امنیت دریایی آماده شوند.

گزارش ها حاکی از آن است که در پی عملیات پهپادی حزب الله و دوره 6 هفته ای سید حسن نصرالله برای اسرائیل، ناو جنگی «لاهاو»، مهم ترین و بزرگترین ناو جنگی این رژیم، به صورت تمام وقت در نزدیکی میدان گازی کاریش مستقر شده است و مسئولیت او بر عهده اوست. امنیت این میدان گازی در برابر تهدیدات احتمالی حزب الله.

مقامات ارشد رژیم صهیونیستی در شرایطی که 99 درصد کالاهای اسرائیلی از طریق دریا وارد می شود، از مواجه شدن با تهدیدات امنیتی دریایی بیم دارند. به گفته مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی، سالانه بیش از 300 هزار خودرو از طریق بنادر دریایی وارد اسرائیل می شود. همچنین 90 درصد واردات گندم از سرزمین های اشغالی از طریق دریا انجام می شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید