امروز آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اجاره است


بر اساس اطلاعیه DDD، اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد حاصل از اجاره املاک باید تا پایان امروز نسبت به ارائه اظهارنامه اقدام کنند.

امروز، امروز مهلت عرض المزيد ايشانامه بر يجارةامروز، امروز مهلت عرض المزيد ايشانامه بر يجارة

بر اساس اطلاعیه DDD، اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد حاصل از اجاره املاک باید تا پایان امروز نسبت به ارائه اظهارنامه اقدام کنند.

درآمد مشمول مالیات از املاک اجاره ای عبارت است از مجموع اجاره بهای ملک اعم از نقدی و غیر نقدی پس از کسر 25% هزینه ها و استهلاک ها و تعهدات مالک نسبت به ملک اجاره ای. بنابراین 75 درصد درآمد اجاره املاک مشمول مالیات و 25 درصد آن معاف از مالیات است.

علاوه بر این، ملکی که درآمد اجاره آن مشمول مالیات اجاره است می تواند مسکونی، اداری یا تجاری باشد. بدیهی است استفاده از ملک از جمله آن مشمول قوانین مربوط به مالیات بر درآمد اجاره ای نیست و این مالیات فقط بر مبلغ اجاره اعمال می شود.

لازم به ذکر است که مالیات بر درآمد اجاره مربوط به صاحبان املاک است و ربطی به مستاجران ندارد.

این در حالی است که بر اساس اطلاعیه سازمان امور مالیاتی، کلیه افرادی که اموال یا املاک خود را به اجاره داده اند و درآمدی از آن دارند مشمول مالیات بوده و موظفند از انتها به سامانه my.tax.gov.ir مراجعه کنند. از امروز و اظهارنامه مالیات بر درآمد 1400 اجاره ای خود را ارسال کنید.

هر مؤدی واجد شرایط باید اظهارنامه کلیه املاک اجاره ای در سراسر کشور را در اظهارنامه الکترونیکی درآمد اجاره املاک ثبت کند، برای اطلاع از مراحل ثبت استرداد می توانید به این لینک مراجعه و مرجع مربوطه را مطالعه کنید.

همچنین اشخاص حقوقی برای برخورداری از سایر مزایا و معافیت‌های مالیاتی باید تا پایان امروز درگاه ملی سازمان امور مالیاتی کشور را بررسی و اظهارنامه خود را ارائه کنند.

همچنین صاحبان درآمد اجاره ای و اشخاص حقوقی باید توجه داشته باشند که در صورت عدم پرداخت مالیات و یا ارائه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر مشمول جریمه های قانونی خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید