امکان ردیابی استارلینک در ایران; اگر اینترنت استارلینک فعال شود، آن را خراب می کنیم!


امکان ردیابی استارلینک در ایران وجود دارداین سوالی است که رئیس آزمایشگاه شبکه های اجتماعی دانشگاه تهران بر آن تاکید دارد! وی در بخشی از سخنان خود افزود که اگر فعال سازی اینترنت استارلینک، آن را خراب می کنیم!

به گزارش روزنامه خراسان، امکان ردیابی و قطع اتصال اینترنت Starlink وجود دارد. استارلینک تنها در صورت دریافت مجوز می تواند در ایران فعالیت کند.

به گفته وزارت ارتباطات ایلان ماسک برای راه اندازی اینترنت ماهواره ای Starlink او باید مجوز بگیرد وگرنه اجازه کار ندارد.

بیشتر بخوانید:

امکان ردیابی استارلینک در ایران و قطع اینترنت!

امکان ردیابی استارلینک در ایران و قطع اینترنت!
امکان ردیابی استارلینک در ایران و قطع اینترنت!

بر اساس گزارش ها، تحویل تجهیزات استارلینک در بانه آغاز شده است و در همین راستا، ایلان ماسک اخیرا گفته است که بخشی از آن در ایران فعال شده است. بر این اساس رئیس آزمایشگاه دانشگاه تهران از قطع شدن اینترنت استارلینک در مورد فعالیت اطلاع می دهد.

روزنامه خراسان به نقل از رئیس آزمایشگاه شبکه های اجتماعی دانشگاه تهران نوشت:

اینترنت استارلینک در ایران ردیابی می شود و در صورت فعال بودن آن را خاموش می کنیم.

تنها شرط این است که استفاده کنید اینترنت ماهواره ای استارلینک در ایران، دارای مجوز توسط ایلان ماسک F. اگر افراد بدون مجوز از آن استفاده کنند، امکان ردیابی و قطع اتصال اینترنت Starlink وجود دارد.

مسعود اسدپور در گفت و گوی روزنامه خراسان با رئیس آزمایشگاه دانشگاه تهران با بیان اینکه اگر افراد زیادی از این سرویس استفاده می کنند، دسترسی به تجهیزات و جمع آوری آن کار ساده ای است، گفت:

امکان ردیابی و قطع اتصال اینترنت Starlink
امکان ردیابی و قطع اتصال اینترنت Starlink

در همین راستا اینترنت ماهواره ای استارلینک در ایران اجازه فعالیت نخواهد داشت و در صورت انجام، با استفاده از تجهیزات و فناوری ارتباطی موجود، قطع خواهد شد. پسندیدن جنگ اوکراین با روسیه آنها از طریق روش های مختلف توانستند روند خدمات اینترنتی Starlink را مختل کنند.

با توجه به یادداشت های اخیر اسدپور در زمینه ردیابی اینترنت ماهواره ای Starlinkاستارلینک فقط به بشقاب احتیاج ندارداما ابزارهای دیگری برای ارسال و دریافت اطلاعات مورد نیاز است. با توجه به وسایل ارتباطی موجود در این حوزه، امکان ردیابی اینترنت استارلینک در ایران وجود دارد.

نظر شما در مورد ردیابی و قطع اینترنت استارلینک چیست؟ آیا شما هم با صحبت های مسئول آزمایشگاه شبکه های اجتماعی دانشگاه تهران در مورد ردیابی اینترنتی استارلینک موافقید؟ لطفا نظرات خود را در قسمت نظرات بنویسید تکراری اشتراک گذاری

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید