امکان فروش سهام وجود ندارد


مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد: تصمیمی برای فروش مستقیم یا غیرمستقیم سهام گرفته نشده است…

فروش سیح اداتا کریں نیستفروش سیح اداتا کریں نیست

مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه تصمیمی برای فروش مستقیم یا غیرمستقیم سهام عدالت گرفته نشده است، گفت: از ابتدا قرار بود ماهیت سهام در اختیار سهامداران باشد تا آنها بتوانند سالانه سهم خود را دریافت کنند. سود این سهام در حال کسب درآمد هستند.

ˈپیمان حدادیˈ امروز (سه شنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به آخرین وضعیت فروش سهام عدالت اشاره کرد و افزود: اکنون نه خبری از آغاز فروش سهام عدالت است و نه تصمیمی از سوی شرکت سهامی عام گرفته شده است. مقامات در این زمینه».

وی بیان کرد: ماهیت سهام عدالت از ابتدا حفظ آن سهام از سوی سهامداران بود تا سالانه از سود آن سهام بهره مند شوند.

حدادی خاطرنشان کرد: اگر قرار بود این سهام برای فروش در اختیار مردم قرار گیرد، مسئولان ارزش ریالی سهام را که از 500 هزار تومان تا یک میلیون تومان بود، به صورت نقدی به مردم پرداخت می کردند.

مشاور رئیس سازمان بورس هدف سیاست گذار در سال 85 که تصمیم به عرضه سهام به مردم گرفت، تامین سود و منفعت برای مردم بود و گفت: سهام عدالت جزو سهام ارزشمند در بازار و در طول تاریخ است. مردم می توانند هر سال آنها را بخرند تا از سود او استفاده کنند. بنابراین افراد تحت تأثیر چنین مشکلی قطعاً باید سهام را در اختیار خود نگه دارند.

وی ادامه داد: سهام عدالت به قدری ارزشمند است که مردم سال گذشته معادل ارزش اسمی سهام سود سهام را دریافت کردند به طوری که افراد یک میلیون تومانی معادل یک میلیون تومان سهم گرفتند.

حدادی تاکید کرد: با توجه به اینکه شرکت های سرمایه ای شرکت های استراتژیک محسوب می شوند و عملکرد و سودآوری آنها هر روز در حال بهبود و افزایش است. بنابراین مردم باید سهام خود را حفظ کنند.

مشاور رئیس سازمان بورس تاکید کرد: ارزش سهام عدالت از آذرماه 1395 و پس از توزیع سهام بین مردم بیش از 25 برابر شده است و اکنون ارزش روز سهام عدالت 532 هزار تومان است و حدود 14 میلیون تومان ضمن اینکه عملکرد آن به گونه ای بوده است که حتی از نظر تورمی نیز عملکرد آن با رشد بسیار خوبی همراه بوده است.

وی ادامه داد: ماهیت سهام عدالت این است که مردم به هیچ عنوان نباید سهام خود را در بازار بفروشند و با حفظ این سهام از مزایای دیگر آن از جمله تایید سهام و اخذ تسهیلات بانکی با توجه به چنین مشکلی برخوردار شوند. همه اقدامات باید برای تشویق مردم برای حفظ سهام خود در بازار انجام شود.

حدادی افزود: به دلیل این موضوع تصمیمی برای فروش مستقیم یا غیرمستقیم سهام گرفته نشده است.

توزیع سهام عدالت بین بازماندگان

مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در ادامه به بازماندگان سهام عدالت اشاره کرد و گفت: افرادی که اکنون تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی هستند اما از سهام عدالت بهره ای نبرده اند. آنها بازماندگان سهام عدالت محسوب می شوند و قرار است از ابتدا سهام عدالت به این افراد واگذار شود.

وی گفت: بقیه افراد برای گرفتن سهام باید غربالگری شوند و برای شناسایی این گروه ها باید بررسی های سازمان و مجلس بررسی شود.

دیدگاهتان را بنویسید