انواع پیتزا در ایران و مواد تشکیل دهنده آن، چند نوع پیتزا داریم؟


پیتزا انواع مختلفی دارد. این روزها وقتی به منوی رستوران ها و فست فودها نگاه می کنید، انتخاب های متنوعی را می بینید. در گذشته اینگونه نبود و منوی رستوران به دو نوع پیتزای ترکیبی و تخصصی محدود می شد. حالا بگذارید هر کدام از این دو در هر رستوران باشد پیتزا فروشی آنها ترکیبات متفاوتی نسبت به دیگران داشتند. این روزها به دلیل امکان سفارش آنلاین غذا و ارتباط بیشتر بین مشتریان، رستوران ها و به طور کلی مردم، گزینه های منوی رستوران بیشتر از قبل شبیه شده است. انواع گزینه های خوشمزه با فست فود را آنلاین سفارش دهید یا حضوری سفارش دهید و لذت ببرید.

سفارش انواع پیتزا; کدام یک را بیشتر دوست داری؟

منوی رستوران ها و پیتزا فروشی های ایرانی کمی با بقیه دنیا متفاوت است. البته در سال‌های اخیر می‌توانید موارد بیشتری را در منوی رستوران‌ها ببینید که در سرتاسر دنیا طبخ می‌شوند. با این حال ایرانیان خلاق در زمینه پیتزا نیز آستین ها را بالا زده و انواع مختلفی را با ترکیب های متنوع و منحصر به فرد می پزند.

چه زمانی سفارش انواع پیتزا آشنایی با منوی رستوران های ایرانی و پیتزا فروشیبومی ها خالی از لطف نیستند. اگر بدانید هر یک از آیتم های منو چه معنایی دارد، در انتخاب پیتزا بهتر خواهید بود و از خوردن آن لذت بیشتری خواهید برد. پس بیایید نگاهی به معروف ترین انواع پیتزای موجود در ایران بیندازیم:

 • مخلوط؛
 • خاص
 • مارگاریتا؛
 • پپرونی;
 • استیک؛
 • مرغ؛
 • ناپلی؛
 • تماس ها؛
 • بیسکا;
 • یک نیویورکی؛
 • دیترویت.

1. پیتزا را مخلوط کنید

پیتزا مخلوط

یکی از خلاقیت های جذاب ایرانیان در دنیای آشپزی آشپزی است پیتزا مخلوط خوب، این پیتزا در منوی رستوران ایتالیایی این یعنی شما نمی توانید پیتزا مهد را ببینید، آنها از مواد مختلف طبخ می کنند. تقریباً هر رستوران و فست فود دستور تهیه مخلوط پیتزا مخصوص به خود را دارد.

در مورد پایه و ساختار پیتزای مخلوط اما باید بگوییم که پیتزاهای زیادی با مواد مختلف وجود دارد. اگر از آن دسته افرادی هستید که پیتزاهای پر از سوسیس، سوسیس و سوسیس دوست دارند، فست فود را آنلاین سفارش دهید یا هنگامی که شخصاً به آنجا مراجعه می کنید، حتماً پیتزای مخلوط را بررسی کنید.

به یاد داشته باشید که اگر درخواست آنلاین غذا شما دارید، در ثبت نام غذا مطمئن شوید که رویه های پیتزای مخلوط هر رستوران را در منو بررسی کنید. پیتزاهای مخلوط ایرانی معمولاً شامل زیتون، ذرت یا حتی گوجه فرنگی است.

2. پیتزا مخصوص

پیتزای خاص این هم یکی از ساخته های ایرانی است. این نوع پیتزا نیز دارای رویه های زیادی است و دقیقاً مشخص نیست که چه تفاوتی با پیتزای مخلوط دارد. رستوران ها و فست فودهای مختلف از دستور العمل های مختلفی برای تهیه یک پیتزای خاص استفاده می کنند.

گاهی وجود گوشت چرخ کرده در محتویات یک پیتزای مخصوص آن چیزی است که آن را از پیتزای مخلوط متمایز می کند. در هر صورت نمی توان دقیقاً در مورد مواد مورد نیاز این پیتزا صحبت کرد و همه اینها تا حد زیادی به خلاقیت و امکانات موجود در اختیار آشپز بستگی دارد.

3. پیتزا مارگریتا

پیتزا مارگاریتا

مارگاریتا این اصیل ترین نوع پیتزا در جهان است. در واقع ایتالیایی ها اولین کسانی بودند که این نوع پیتزا را تهیه کردند و نیمی از شهرت خود در زمینه پخت پیتزا را مدیون این مارگریتا هستند. گفته می شود نام این پیتزا به افتخار ملکه مارگریتا انتخاب شده است.

مواد موجود در آن ترکیبی بسیار خوشمزه و جذاب است که برای اکثر افراد جذاب است. در پیتزای مارگریتا مقدار زیادی پنیر، سس گوجه فرنگی و ریحان روی یک نان نرم و خوش طعم استفاده می شود. اگر هرگز پیتزا مارگریتا را با آن امتحان نکرده اید درخواست آنلاین غذا طعم آن را می توانید از یکی از پیتزا فروشی های معروف بچشید.

4. پیتزا پپرونی

پپرونی نیز یک نوع پیتزای محبوب است که از سوسیس به همین نام تهیه می شود. ویژگی اصلی پیتزاهای تند پپرونی و اگر غذاهای تند دوست دارید، پپرونی را دوست خواهید داشت.

پخت پیتزاهای پپرونی نیز متنوع است. در واقع هر رستورانی علاوه بر سوسیس پپرونی از مواد مختلفی برای تهیه آن استفاده می کند. اگر قصد دارم غذا سفارش میدم آنها آن را در برنامه ها و آنلاین دارند، حتماً قبل از سفارش، محتویات پیتزای پپرونی آنها را مرور کنید.

5. پیتزا استیک

پیتزا استیک

کار با مردم در مواجهه با پیتزا استیک دو نوع وجود دارد؛ آنها یا عاشق پیتزا استیک هستند یا اصلاً نمی خواهند آن را امتحان کنند. اگر عاشق گوشت قرمز هستید، احتمالاً در دسته اول هستید.

پیتزاهای استیک از فیله گوشت و سیر آنها ثابت هستند. شکل و الگوی پخت این پیتزاها نیز از رستورانی به رستوران دیگر متفاوت است. به عنوان مثال، برخی از پیتزافروشی ها گوشت را در یک تکه کامل روی نان قرار می دهند و برخی نیز نوارهای نازکی از فیله را روی نان قرار می دهند. فلفل سیاه و پنیر آنها نیز وجود دارند و گاهی اوقات از قارچ یا مواد مشابه در پیتزا استیک استفاده می شود.

6. پیتزا مرغ

اگر گوشت سفید دوست دارید و با این موافق هستید ترکیب مرغ و فلفل با پنیر پیتزا و تاپینگ هایی مانند قارچ به خوبی کار می کنند شما پیتزا مرغ را دوست خواهید داشت. این پیتزا در رستوران های ایرانی به روش های مختلفی تهیه می شود.

به یاد داشته باشید، اگر پیتزا را به صورت آنلاین سفارش می دهید، خود را محدود نکنید و اگر چیزی در منو وجود دارد، افزایش آن را فراموش نکنید. به عنوان مثال، شاید چیزی روی رویه پیتزا وجود داشته باشد که شما آن را دوست نداشته باشید. اگر بازدید شخصی از پیتزا فروشی ندارید، خرید آنلاین پیتزا حتماً ذکر کنید که چه چیزی را می خواهید از غذای خود حذف کنید.

7. پیتزا ناپل

احتمالاً از نام این پیتزا متوجه شده اید که ریشه آن به ناپل ایتالیا برمی گردد. این پیتزای محبوب خمیری دارد که بدون روغن و چربی درست می شود. نان روی پیتزاهای ناپلی پف کرده و پف کرده است. مهم ترین ویژگی این پیتزا نان آن است.

این پیتزاها بسیار سبک و تقریباً شبیه پیتزای مارگریتا هستند. رویه یا محتویاتی که روی نان قرار می گیرد در این پیتزا محدود است. به عنوان مثال، در بالا، دایره هایی از سوسیس، پنیر و ادویه جات وجود دارد. به این پسر پیتزا ناپل همچنین نامیده می شود

8. پیتزا کالزونه

تماس ها این یکی دیگر از انواع پیتزای خوشمزه است. این پیتزا از نظر ساختار ظاهری با انواع دیگر متفاوت است. چه تفاوت هایی دارند؟ خمیر پیتزا کالزونه تا می شود و محصولات لازم داخل آن قرار می گیرد. مواد و ترکیبات آن معمولا در رستوران ها متنوع و متفاوت است اما عموماً از ژامبون و انواع پنیر در تهیه آن استفاده می شود.

اگر هرگز با کالزون نخورده اید فست فود را آنلاین سفارش دهید ببینید کدام رستوران ها و پیتزا فروشی ها این پیتزا را درست می کنند. آن را سفارش دهید و ببینید آیا این پیتزا پفکی را دوست دارید یا خیر.

9. پیتزای بزرگ

اگر پیتزا استیک دوست دارید، احتمالا دوست دارید بیستکا شما همچنین عاشق این پیتزا خواهید شد که با سرکه و سس قارچ درست می شود. دانه های فلفل سیاه و همچنین فلفل های رنگی و البته پیاز قرمز نیز از مواد لازم برای تهیه این پیتزای جذاب هستند.

10. پیتزا نیویورک

محال است که محصولی جذاب و سودآور در دنیا وجود داشته باشد و آمریکایی ها به فکر دستکاری آن یا استفاده از مزایای آن به نفع خود نباشند. پیتزا به عنوان یکی از جذاب ترین غذاهای دنیا از تغییرات سبک آمریکایی در امان نمانده است. پیتزا نیویورک شبیه پیتزای ناپل است، اما با خمیر غلیظ تر و پر از گوجه فرنگی، پنیر، فلفل و بیکن. اگر عاشق پیتزاهای ساده و در عین حال خمیری هستید، این گزینه نیز در لیست است خرید آنلاین پیتزا قرار دادم.

11. پیتزا دیترویت

پیتزا دیترویت به شکل مستطیل ساخته شده است. این پیتزا نازک و برشته است و ماده چندانی ندارد. ویژگی اصلی آن سس مارینا است. این سس از ریحان، جعفری، آویشن، پیاز، روغن زیتون به همراه سیر و پیاز درست می شود.

سرانجام

با شناخت انواع پیتزا می توانید با یک غذای ایتالیایی با صنایع دستی ایرانی پذیرایی کنید. منوی رستوران ها و پیتزا فروشی ها این روزها نسبت به قبل و اگر بخواهید بسیار گسترده تر و متنوع تر شده است ثبت نام غذا و باید آنلاین سفارش بدید یا حضوری مراجعه کنید، هر چه زودتر بهتره سفارش انواع پیتزا با آنها آشنا باشید.

منبع: snapp

توجه! این مقاله صرفا جهت آشنایی شما با کسب و کار مهمان و اینکه سایت هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد منتشر شده است. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید