انگلیسی را سریع یاد بگیرید؛ ویدیوهای آموزش سریع انگلیسی


«به دلیل شرایط خاص، مصاحبه شما زودتر انجام می شود!» با شنیدن این جمله، احتمالاً اولین فکری که به ذهن شما خطور می کند این است که راهی برای آموزش سریع زبان انگلیسی پیدا کنید، زیرا مصاحبه شغلی برای کسب بودجه و بودجه بسیار مهم است. مهاجرت به یک کشور خارجی و چنین فرصتی را نمی توان به راحتی از دست داد.
برخلاف نامش، یادگیری سریع انگلیسی فقط به سرعت شما بستگی ندارد. به عنوان مثال، تصور کنید که در یک مسابقه شرکت کرده اید. آیا می توانید فقط به این دلیل که ماشین خوبی دارید در یک مسابقه برنده شوید؟ ظاهرا نه!
آموزش سریع زبان انگلیسی ظرافت های زیادی دارد که در این مقاله به آن ها پرداخته ایم. پس برای چی منتظری؟ به سرعت به ادامه مقاله بروید و روش های یادگیری سریع انگلیسی را بخوانید.

برای یادگیری سریع زبان انگلیسی چه کنیم؟

1. زمان خود را برای مطالعه گرامر کاهش دهید


وقت شما کوتاه است، بنابراین باید کتاب های گرامر قطور را مرور کنید:

 • از کتاب های کوتاهی استفاده کنید که سریع به اصل مطلب می رسند.
 • سعی کنید واقعا گرامر را یاد بگیرید. صرف نظر از اینکه زمان شما چقدر کوتاه است، به خاطر سپردن نکات گرامری به تنهایی کمکی نخواهد کرد.
 • از انواع فیلم های آموزشی که نکات مهم گرامری را به صورت ساده و با مثال توضیح می دهند استفاده کنید و از کتاب ها و سایت های متنوعی که گرامر را به زبان قابل فهم آموزش می دهند استفاده کنید.
 • همانطور که کتاب های مختلف را به زبان انگلیسی مرور می کنید و می خوانید، نکات را با خود تکرار کنید.

2. ورزش بیش از حد انجام ندهید

شب های امتحان ریاضی را به خاطر دارید؟ آن زمان که از هر قسمت فقط یک مثال حل می کردیم تا نکات اصلی را بفهمیم؟ اکنون که قصد یادگیری سریع زبان انگلیسی را دارید، این تجربه عجیب به شما کمک خواهد کرد.

در این شرایط زمانی برای تمرینات مداوم ندارید و باید خود را با کتاب های داستانی و فیلم های انگلیسی غرق در زبان انگلیسی کنید تا ذهنتان مانند یک اسفنج انگلیسی را غرق کند. اگر اصرار به درست و اصولی رفتن دارید و به انواع روش های یادگیری فلش کارت علاقه دارید، بهتر است مانند یک حرفه ای وقت خود را مدیریت کنید و حداکثر سی دقیقه در روز را به مطالعه کلاسیک اختصاص دهید.

3. کمی جاه طلب باشید

در ابتدای یادگیری زبان می توانید از کتاب های مناسب با سطح دانش زبان خود استفاده کنید که معمولا فایل های صوتی خوبی دارند اما این برای آموزش سریع زبان انگلیسی مناسب نیست. اکنون زمان آن است که به کتاب‌های پیچیده‌تر، انواع موسیقی و فیلم‌های انگلیسی، ویدیوهای کوتاه یوتیوب و پادکست‌ها بروید.

این محتوای آموزشی چه تفاوتی با مطالب ساده قبلی دارد؟

با تماشای فیلم می توانید در مورد روابط روزمره، فرهنگ محلی افراد انگلیسی زبان و بسیاری چیزهای دیگر که در کتاب های درسی یافت نمی شوند، بیاموزید. (ممکن است باورش سخت باشد، اما حتی می توانید یاد بگیرید که چگونه اولین مکالمه خود را با رئیس انگلیسی زبان خود با استفاده از فیلم ها انجام دهید.)

به ندرت پیش می آید که پادکست ها و آهنگ ها به زبان استاندارد باشند، بنابراین با اصطلاحات روزمره و عامیانه مواجه می شوید. همچنین با گوش دادن به پادکست های مرتبط، دانش شما افزایش می یابد و می توانید از پس مصاحبه های تافل و آیلتس برآیید.

به یاد داشته باشید، پادکست ها و آهنگ ها فقط برای سرگرمی نیستند، بنابراین:

 • ابتدا فقط به بخشی از پادکست گوش دهید و سعی کنید معنی آن را بفهمید.
 • سپس سعی کنید کلمات جدیدی پیدا کنید.
 • در آخر متن پادکست را با راوی بخوانید تا تلفظ کلمات جدید و کاربرد آنها در جمله ها را بیاموزید.

هرگز گوش دادن به پادکست های آموزشی و فایل های صوتی را فراموش نکنید. در برنامه هماهنگ یادگیری سریع زبان انگلیسی، استفاده از زمان های مرده و افزایش زمان مطالعه بسیار مهم است و باید به شدت به ضرب المثل «خوب کردن بیش از پرکردن است» پایبند باشید. ماندن

4. بحث مطالعه را جدی بگیرید

ممکن است در ابتدای یادگیری زبان به قدری از کلمات انگلیسی محروم باشید که نتوانید مکالمه را به درستی برگزار کنید، اما به مرور زمان با کمک کتاب ها و پادکست های مختلف یاد خواهید گرفت که مکالمه را در جای درست شروع و به پایان برسانید.

یادگیری مکالمه را از کجا شروع کنم؟

اگر شخصی در خانه یا اطراف شما انگلیسی را روان صحبت می کند، از او بخواهید روزی یک یا دو ساعت با شما صحبت کند. (مطمئن شوید که بیشتر شما صحبت می کنید.)

او ممکن است دوستان انگلیسی زبان نداشته باشد. خوب، می توانید به انجمن های مجازی آموزش زبان انگلیسی بروید و سعی کنید یک شریک زبان انگلیسی پیدا کنید.

هیچ کدام از روش ها کار نمی کند؟ وقت آن است که یک معلم خصوصی را در نظر بگیرید. البته ابتدا برنامه و روش یادگیری خود را با معلم در میان بگذارید و از او بخواهید که فقط روی مکالمه شما تمرکز کند و اشتباهات را تصحیح نکند، فقط در پایان مکالمه لیستی از کلماتی را به شما ارائه دهد که می تواند به شما در بیان خود کمک کند – خوب معنی آن. و روش صحیح استفاده آنها را تا جلسه بعد تمرین کنید.

5. درگیر یادگیری باشید

یادگیری زبان دوم درست مانند غواصی در اعماق دریا بدون هیچ وسیله ای است، اما این بار با تکنیک های مختلف برای یادگیری سریع انگلیسی غواصی خواهید کرد. پس مثل اینکه زندگی شما به آن بستگی دارد مطالعه کنید. هرگز جسد را رها نکنید؛ من دیگر وقت ندارم در کلاس های انگلیسی شرکت کنم. این بار باید جلو بروید؛ دیگر نمی توانید منتظر همکلاسی ها باشید و حداکثر از حضور یک همراه برای تقویت توانایی مکالمه خود استفاده کنید. با خواندن کتاب، کمک گرفتن از فیلم ها و گوش دادن مداوم به پادکست ها، ذهن شما ناخودآگاه متعهد به یادگیری سریع زبان انگلیسی می شود و نتیجه آن را خیلی زود خواهید دید.

چند نکته برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

 • هدف خود را برای یادگیری سریع انگلیسی تعیین کنید. آیا فقط می خواهید مهاجرت کنید یا می خواهید در آزمون های آیلتس و تافل سریعتر شرکت کنید؟ شاید به دلیل موقعیت کاری شما نیاز به سرمایه گذاری تنها در بخشی از دانش انگلیسی خود داشته باشید.
 • به طور واقع بینانه و بر اساس عواملی مانند مهارت و استعداد، زمان آزاد و تاریخ امتحان یک برنامه اساسی را تدوین کنید.
 • مهارت های مختلف را با توجه به اهداف خود تقویت کنید.
 • برای افزایش انگیزه برای یادگیری سریع انگلیسی به سراغ علایق خود بروید. مثلاً به سراغ کتاب یا فیلمی از ژانر مورد علاقه خود بروید تا زبان را با لذت بیشتری یاد بگیرید.
 • فراموش نکنید که از فناوری برای بهبود دانش و مهارت های خود، خواندن اخبار و گنجاندن زبان انگلیسی در زندگی روزمره خود استفاده کنید.

چگونه با خواندن کتاب زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم؟

استفاده از کتاب های مختلف یکی از راه های یادگیری سریع زبان انگلیسی می باشد که در این قسمت به صورت مفصل به آن خواهیم پرداخت. شاید بگویید کتاب خواندن بی فایده است! اما به یاد داشته باشید، اکنون زمان یادگیری سریع زبان انگلیسی است، بنابراین علاوه بر انتخاب کتاب مناسب با سطح دانش خود، موارد زیر را نیز انجام دهید:

 • به جملات و کاربردهای مختلف کلمه در آنها دقت کنید. (به عنوان مثال، نحوه استفاده از یک کلمه در یک قید و یک اسم.)
 • معنی کلمات، اصطلاحات و ضرب المثل های مجهول را با توجه به جایگاه آنها در جمله حدس بزنید. سپس آنها را نشانه گذاری کنید تا بتوانید بعداً در زمان مناسب به آنها مراجعه کنید.
 • در حین خواندن داستان، به صدای داستان گوش دهید تا تلفظ کلمات و استرس جملات را به خاطر بسپارید.

با در نظر گرفتن این موضوع، ممکن است به دنبال لینک دانلود کتاب صوتی در میان کوهی از مقالات در گوگل برای آموزش زبان انگلیسی باشید. برنامه زبان شناس شامل اکثر کتاب های صوتی و داستان های مهم است. در این برنامه می توانید:

 • به متن داستان های مختلف دسترسی داشته باشید.
 • دانلود کتاب های صوتی.
 • کلمات جدید را در جعبه رعد و برق قرار دهید تا طبق یک طرح جامع آنها را یاد بگیرید.
 • کتابی را پیدا کنید که متناسب با سطح دانش و علاقه شما باشد.
 • از کتاب هایی با لهجه مورد نظر خود استفاده کنید.
 • برای یادگیری سریع گرامر به زبان ساده از ویدیوهای مختلف کمک بگیرید.
 • فیلم ها و مطالب مرتبط را با زیرنویس انگلیسی تماشا کنید و با تماشای آنها دایره لغات و دانش انگلیسی خود را افزایش دهید.
 • نظرات خود را با زبان آموزان دیگر در بخش انجمن به اشتراک بگذارید.

از دهان به دهان؛ یادگیری سریع زبان انگلیسی

تست مهاجرت و مصاحبه گاهی اوقات برای ما اتفاقی می افتد (البته از نوع ناز). بنابراین یافتن راهی برای آموزش سریع زبان انگلیسی شاید یکی از نیازهای اصلی ما باشد.

در این مقاله در مورد روش های مختلف یادگیری سریع زبان انگلیسی صحبت کردیم.

در قسمت آخر اپلیکیشن زبان شناس را به شما معرفی کردیم که ابزاری کاربردی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی است و می توانید از آن برای:

 • محتوایی را پیدا کنید که با سطح دانش و علاقه شما مطابقت داشته باشد.
 • با دیدن فیلم های آموزشی گرامر را بیاموزید.
 • با کمک جعبه لایتنر، کلمات را در فواصل زمانی معین و بدون اتلاف وقت حفظ کنید.

به هر حال، این انگیزه شما برای یادگیری است که مهم است، که به شما کمک می کند موتور یادگیری سریع انگلیسی را روشن کنید و سریع به جلو حرکت کنید.


اصول و روش های عملی برای یادگیری سریع و پایدار هر زبان جدید


دیدگاهتان را بنویسید