اهمیت انتخابات میان دوره ای ایالات متحده برای جهان آزاد


از حقوق جنسیتی تا تغییرات آب و هوایی؛ انتخابات میان دوره ای در ایالات متحده آمریکا چه تأثیری بر جهان دارد؟ توضیحات آن را در زیر بخوانید.

در حدود سال 2009، باراک اوباما، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، که بر فشار بر جمهوری خواهان برای سیاست هایی مانند بیمه درمانی نظارت می کرد، مسیحی بود که گفت:

“انتخابات عواقبی دارد.”

تاثیر انتخابات میان دوره ای ایالات متحده آمریکا بر جهان

حالا ممکن است در پسابرجام همان انتخابات زندگی کنیم. جالب اینجاست که رهبران جمهوری خواه اخیراً شروع به تکرار عبارات مشابه کرده اند، تنها با تفاوت قابل توجهی. احترام به ارزش های سنتی و مسیحی حزب; همانطور که احتمالاً می دانید، نمایندگان کنگره در ایالت های قرمز (جمهوری خواه) به دنبال ممنوعیت سقط جنین، نادیده گرفتن تغییرات آب و هوایی و در نتیجه جلوگیری از مبارزه با بحران آب و هوا، امکان دسترسی آسان تر به سلاح گرم و مخالفت سرسختانه با پاسخ های سیاست عمومی هستند. مراقبت های بهداشتی در برابر همه گیری ها. این همه سوال پیامدهای انتخابات میان دوره ای آنها این سقوط را بسیار عمیق می کنند.

    انتخابات میان دوره ای در ایالات متحده آمریکا
انتخابات میان دوره ای در ایالات متحده آمریکا

پشتوانه علمی گسترده وجه مشترک مشکلات فوق است که خط مشی های کلان و شاید آغازی برای تهدید دنیای آزاد در این زمینه: انتخاب بین کاندیداهایی که یا از شواهد علمی پیروی می کنند یا به قول شما رفتار می کنند. دانش تخیل مشت دانشمند است!

در روز انتخابات، نامزدهای محلی و فدرال را در برگه رای خواهید یافت که از سیاست‌های مبتنی بر شواهد علمی آزمایش‌شده حمایت می‌کنند و دیگرانی که بر اساس مفروضات و سوگیری‌های پشتیبانی نشده موضع می‌گیرند. در نظر بگیرید که روش های علمی مبتنی بر شواهد منجر به تولید واکسن، اینترنت، آب و هوای پاک تر و البته رونق بخش های جدید اقتصادی و آینده ای روشن تر شده است.

کاندیداهایی که از شواهد مبتنی بر تحقیق برای اطلاع از تصمیمات استفاده می کنند، کسانی هستند که به پیشبرد کشور (ایالات متحده) کمک می کنند. کسانی که این شواهد را رد می کنند، فقط به رنج می افزایند. بررسی سوالات خط مشی زیر تفاوت ها را برجسته می کند.

حقوق باروری و جنسی

    انتخابات میان دوره ای در ایالات متحده آمریکا
انتخابات میان دوره ای در ایالات متحده آمریکا

زمانی که دیوان عالی آمریکا با تصمیم تاریخی قانون فیس وید این قانون لغو می کند و به هر ایالت این اختیار را می دهد که حق سقط جنین را ممنوع یا محدود کند و عملاً افراد را برخلاف میل خود در معرض خطر بارداری قرار می دهد.

حدود 50 مقاله تحقیقاتی به زنانی که در صورت تمایل خدمات سقط جنین دریافت می کردند و آنهایی که نمی خواستند پرداختند. زنانی که به سقط جنین دسترسی نداشتند، در طی چندین سال از مطالعه، سلامت جسمی و روانی بدتری داشتند. همچنین احتمال بیشتری دارد که زیر سطح فقر فدرال زندگی کنند و بیکار باشند. بارداری به خودی خود بسیار خطرناک تر از سقط جنین خوب.

ایالات متحده در حال حاضر دارای نرخ بالای مرگ و میر مادران است و یک مطالعه تخمین می زند که ممنوعیت ملی سقط جنین این میزان مرگ و میر را تا 21 درصد افزایش می دهد. نکته اینجاست که نامزدهای طرفدار سقط جنین چنین شواهدی را نادیده می گیرند و در عوض از آموزه های دینی خود برای حمایت از سقط جنین پیروی می کنند.

بیشتر بخوانید: خنده های همدلانه دانشمندان ژاپنی که چت بات های فوق هوشمند می سازند!

حقوق جنسیتی

سیاستمدارانی که مخالف هستند سلامت مرتبط با برابری جنسیتی آنها به همان اندازه چشم نواز هستند. آلاباما قانونی را تصویب کرد که چنین مراقبتی را برای جوانان تراجنسیتی جرم انگاری می کند، در حالی که تگزاس به مقامات ایالتی دستور داد که این مراقبت را به عنوان کودک آزاری بررسی کنند. و فلوریدا به دنبال توقف چنین درمان هایی است. همه این سیاست‌ها تأثیر نجات‌بخش این درمان‌ها را نادیده می‌گیرند.

یک مطالعه در سال 2020 در مجله Pediatrics به بررسی نوجوانانی پرداخت که از داروهای مسدودکننده هورمون خاص جنسی که به طور موقت بلوغ را به تعویق می‌اندازند، استفاده نمی‌کردند. نتیجه این بود که چنین نوجوانانی در طول زندگی خود افکار خودکشی بیشتری داشتند. لازم به ذکر است که اثرات این داروها نیز برگشت پذیر است.

مراقبت از تطبیق جنسیتهمانطور که توسط سازمان بهداشت جهانی تعریف شده است، شامل طیف وسیعی از مداخلات اجتماعی، روانی، رفتاری و پزشکی “طراحی شده برای حمایت و تایید هویت جنسی یک فرد” است. زمانی که فردی با جنسیتی که در بدو تولد به او اختصاص داده شده است، مطابقت دارد.

این مراقبت‌ها به افراد تراجنسیتی کمک می‌کند تا جنبه‌های مختلف زندگی خود – عاطفی، بین فردی و بیولوژیکی – را با هویت جنسی خود آشتی دهند. همانطور که توسط انجمن روانپزشکی آمریکا (APA) اشاره شده است، این هویت می تواند در هر جایی از طیف مرد، زن، مختلط، هیچکدام یا مایع باشد.

سلامت و اپیدمی

انتخابات میان دوره ای در ایالات متحده آمریکا
انتخابات میان دوره ای در ایالات متحده آمریکا

کنگره لایحه بودجه را در تابستان امسال با چندین قانون کلیدی مراقبت های بهداشتی تصویب کرد. یکی از آنها بله بود مدیکر این حق را داد تا با تولیدکنندگان دارو درباره قیمت های گزاف داروها مذاکره کند.

طبق مطالعه ای در مجله JAMA، بیش از 47 درصد داروهای جدید توزیع شده در سال های 2020-2021 سالانه بیش از صد و پنجاه هزار دلار قیمت دارند. و تنها 9 درصد از این داروهای جدید تا سال 2013 بالاتر از این رقم بودند.

این لایحه می‌توانست این داروی نجات‌بخش را به طور گسترده‌تری در اختیار آمریکایی‌ها قرار دهد، اما جمهوری‌خواهان سنا با آن مخالفت کردند و ماده ویژه‌ای را حذف کردند که هزینه انسولین را 35 دلار در ماه برای افراد دارای بیمه خصوصی محدود می‌کرد.

در حال حاضر، یک دوز از این دارو می تواند بیش از 300 دلار در ایالات متحده هزینه داشته باشد و بسیاری از چندین میلیون آمریکایی مبتلا به دیابت نوع 1 را مجبور به عدم مصرف دوز دارو می کند.

شواهد واضح است، مراقبت های بهداشتی مقرون به صرفه جان بسیاری را نجات می دهد.

یک مطالعه نشان داد که اجرای Medicaid – در ایالت های واجد شرایط – جان هزاران نفر را از مرگ زودرس نجات داد. گذشته از این، تاریخ نشان می‌دهد که دولت‌هایی که به چنین هزینه‌هایی رای منفی داده‌اند، در جهت مخالف سلامت عمومی حرکت کرده‌اند و بسیاری از مردم به دلیل چنین سیاست‌هایی جان خود را از دست داده‌اند.

اپیدمی کووید-19 در آمریکا

پاسخ به همه‌گیری در ایالات متحده در همه جا پر از اشتباه است. اما بسیاری از حوزه‌های قضایی محافظه‌کار تحت رهبری جمهوری‌خواهان به شدت با اقدامات اولیه بهداشت عمومی مخالف هستند. علیرغم مطالعات متعددی که نشان می‌دهد ماسک‌ها انتقال SARS-CoV-2 را کاهش می‌دهند (مدل N95 موثرترین نسخه است)، این افراد از دستورالعمل‌های استفاده از ماسک سرپیچی کردند، حتی اگر در سطح ملی در ایالات متحده بیش از میلیون‌ها مرگ و میر رخ داده است.

چندین قانونگذار ایالتی تحت رهبری جمهوری خواهان قانونی را معرفی کرده اند که قدرت را از آژانس های بهداشت عمومی محلی سلب کرده و به سیاستمداران ایالتی می دهد. و به این ترتیب بود که مقامات ایالت فلوریدا، به درخواست فرماندار ران دیسانتیس، از توصیه واکسن کووید-19 برای کودکان یا نوجوانان خودداری کردند.

در آن زمان، 1200 کودک در سراسر کشور به دلیل چنین سیاست هایی جان خود را از دست دادند، علیرغم مطالعه ای که نشان می داد واکسن ها 94 درصد در جلوگیری از بستری شدن نوجوانان 12 تا 18 ساله در بیمارستان موثر بوده و هیچ یک از آزمایشات بالینی روی کودکان انجام نشده است. عوارض جانبی جدی برای سلامتی خود پیدا کرده اند.

بیشتر بخوانید: سندرم هوبریس چیست؟ آیا دیکتاتورها قابل اصلاح هستند؟

سیاست ایمنی اسلحه

در ایالات متحده ما از طاعون تیراندازی می میریم، نه یک طاعون واقعی! سالانه چهل و پنج هزار نفر با سلاح گرم کشته می شوند. آمارهای اخیر نشان می دهد که تعداد کشته شدگان کودکان و جوانان بر اثر اسلحه بیشتر از تصادفات رانندگی است.

و این در صورتی است که تیراندازی های دسته جمعی در سال 2022 خبرساز شود و بیشتر آن هزاران قربانی در یک زمان مورد اصابت یک یا دو گلوله قرار گیرند. تعداد تلفات به طور نامتناسبی بر رنگین پوستان تأثیر گذاشت. یعنی بیش از نیمی از مردگان سیاه پوست هستند. و این مرگ ها پایان ماجرا نیست. در سال 2017 حدود 85000 نفر بر اثر تیراندازی مجروح شدند که بسیاری از آنها تا پایان عمر از درد و ناتوانی رنج خواهند برد. با این حال، بسیاری از سیاستمداران، با حمایت گروه‌های لابی طرفدار اسلحه، می‌خواهند قوانین صدور مجوز را کاهش دهند و دسترسی به این سلاح‌های کشتار جمعی را آسان‌تر کنند.

تغییر آب و هوا

انتخابات میان دوره ای در ایالات متحده آمریکا
انتخابات میان دوره ای در ایالات متحده آمریکا

لایحه تغییرات آب و هوایی دولت بایدن پس از تریلیون ها تا میلیاردها دلار کاهش هزینه ها، تصویب شد و پیروزی های قابل توجهی داشت. مهمترین آنها عبارتند از: حمایت از پانل های خورشیدی و توربین های بادی و تامین بودجه برای پروژه های انرژی پاک در جوامع فقیرتر. اما در سطح ایالت، برخی از مجالس قانونگذاری تحت سلطه جمهوری خواهان موانعی را برای کاهش مصرف سوخت فسیلی ایجاد کرده اند.

علیرغم اجماع علمی مبنی بر اینکه این کاهش‌ها برای جلوگیری از افزایش دما که منجر به طوفان‌های فاجعه‌بار، خشکسالی، سیل و آتش‌سوزی در ایالات متحده می‌شود، ضروری است، دادستان کل ویرجینیای غربی گفت که قصد دارد از دولت فدرال بپرسد که آیا دستوری برای شرکت‌های دولتی باید این مقدار را افشا کنند. از انتشار گازهای گلخانه ای

برای پیچیده تر کردن مسائل، چندین قانونگذار ایالتی جمهوری خواه لایحه هایی را برای مجازات شرکت ها به دلیل کنار گذاشتن طرح های توسعه سوخت فسیلی ارائه کرده اند. تگزاس همچنین قانونی را تصویب کرد که ساخت و سازهای جدیدی را ممنوع می کند که از گاز طبیعی به عنوان منبع سوخت جلوگیری می کند.

خلاصه ای از انتخابات میان دوره ای در ایالات متحده آمریکا

چه موافق یا مخالف سیاست های ایالات متحده باشیم، نمی توانیم انکار کنیم که این سیاست ها بر ساختار نظم جهانی تأثیر می گذارد. از سیاست جنسیتی گرفته تا قوانین اسلحه گرفته تا تغییرات آب و هوایی، کم و بیش، تأثیرات بسیاری بر جهان پیرامون خود خواهند داشت. لازم به ذکر است که تا لحظه تنظیم این مطلب، در روز چهارشنبه 18 نوامبر، جمهوری خواهان موفق به کسب 199 کرسی از مجلس نمایندگان و دموکرات ها 178 کرسی شده اند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد انتخابات میان دوره ای در ایالات متحده آمریکا و تأثیرات آن بر جهان چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تکراری به اشتراک بگذارید و اخبار فناوری با ما همراه باشید.

منبع: Scientific American

دیدگاهتان را بنویسید