اگر تاج با همین رویه کار کند، موفقیتی حاصل نمی شودبه گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، سعید آذری در خصوص تایید صلاحیت مهدی تاج برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال از سوی کمیته بدوی، گفت: کمیته 90 مجلس در این خصوص نظر داده است. همچنین مهدی تاج پیش از این نیز مشکل قلبی داشت و در بیمارستان بستری شد. حالا او منتقدان بیشتری دارد و این کار را برایش سخت تر از قبل می کند. اگر تاج با همین رویه کار کند، موفقیتی حاصل نمی شود.

بیشتر بخوانید:

او پرونده سنگین مالی فوتبال ایران برای مارک ویلموتس را که در دوران ریاست مهدی تاج در فدراسیون رخ داد را برجسته کرد، نمی دانم او چه می کند. به هر حال کمیسیون اصل 90 فوق العاده موثر است.

آذری در پاسخ به این سوال که «به عنوان فردی که سابقه مدیریت باشگاه های فوتبال ایران را دارید عملکرد مهدی تاج در اتحادیه فوتبال را چگونه ارزیابی می کنید؟» خاطرنشان کرد: فکر می کنم تاج کار خود را در اتحادیه فوتبال خوب شروع کرد اما بد ادامه داد. اوج مشکلات او از دوران فعالیت مارک ویلموتس در تیم ملی است.

عضو سابق مجمع اتحادیه فوتبال انگلیس یادآور شد: مهدی تاج در آن زمان باید بیشتر از کارلوس کی روش حمایت می کرد. اگر از سرمربی تیم ملی به عنوان رئیس فدراسیون حمایت می کرد، شانس ماندن آن مربی در تیم ملی بیشتر می شد. همه چیز بعد از خروج کی روش و آمدن ویلموتس شروع شد.

آذری ادامه داد: مهدی تاج بیش از حد به فدراسیون فوتبال یکسری افراد که در واقع تجربه و شایستگی نداشتند ایمان آورد. این را به خود تاج گفتم. این افراد عملکرد تاج را نیز زیر سوال بردند. اگر یادتان باشد مدتی در هیئت مدیره لیگ فوتبال بودم. وقتی دیدم نمی توانم با این گروه کار کنم و استقلالی هم ندارم، استعفا دادم. در همان زمان دلیل را به تاج گفتم. او تحت تأثیر اعتماد بیش از حد به تعداد کمی قرار گرفت، در حالی که متخصصان زیادی وجود داشتند که می‌توانست به آنها مراجعه کند.

وی درباره اینکه گفته می شود بحث بازگشت کارلوس کی روش به تیم ملی از سوی مهدی تاج به صورت هدفمند و به عنوان یک بازی رسانه ای برای حضور در انتخابات فدراسیون مطرح شده است، گفت: چندین سوال وجود دارد که مدام مطرح می شود. مثلاً گفتند یکی از کاندیداها شرایط را فراهم کرده و با نهادهای نظارتی برای شرکت در انتخابات صحبت کرده و مجوز گرفته است. مثل بحث نحوه بازگشت به تیم ملی بازی رسانه ای است.

مدیرعامل سابق باشگاه های ذوب آهن و فولاد خوزستان تاکید کرد: برای سرمربی تیم ملی ایران و دراگان اسکوچیچ باید تا آخرین دیدار تدارکاتی قبل از حضور در جام جهانی منتظر ماند. اگر به خاطر داشته باشید، ایویچ قبل از جام جهانی 1998 پس از بازی دوستانه مقابل رم اخراج شد. فکر می کنم تیم ملی شرایطی دارد که هنوز آبستن اتفاقات است. اگر شرایط فعلی مهار و کنترل نشود، اردوهای تیم ملی متشنج خواهد شد.

آذری در پایان گفت: در حالی که هرکسی می تواند به عنوان سرپرست فدراسیون انتخاب شود، می تواند سرمربی جدید انتخاب کند. با این حال معتقدم بازگشت کارلوس کی روش با وجود محبوبیت زیاد او در میان برخی ملی پوشان سخت و دشوار است. علاوه بر این بازیکن باید وظایف خود را فقط در زمین انجام دهد. این وضعیت نتیجه عدم مدیریت است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید