ایجاد مرورگر و موتور جستجوی خود به دستور شورای عالی فضای مجازی!


شورای عالی فضای مجازی می گوید با توجه به استقبال بالای پیام رسان های ایرانی (!) این سرویس باید با ایجاد مرورگر و موتور جستجوی خود گسترش یابد.

به گفته اعضای شورای عالی فضای مجازی، در ماه های اخیر تعداد کاربران پیام رسان های داخلی افزایش چشمگیری داشته است و بر این اساس اعضای این شورا درخواست افزایش خدمات دیجیتال دولتی در این بسترها و ایجاد یک موتور جستجوی ایرانی و یک مرورگر بومی.

قیمت روز گوشی در بازار ایران

بیشتر بخوانید: اینترنت ایمن برای کودکان چیست و چگونه دسترسی کودکان به فضای مجازی را کنترل می کند؟

مرورگر و موتور جستجوی خود را ایجاد کنید

جلسه شورای عالی فضای مجازی روز گذشته با حضور رئیس جمهور تشکیل شد و اعضا پنج دستور کار یک جلسه عمومی را مورد بررسی قرار دادند. آنها با مطالعه حوزه های زیرساختی، تصمیم به ارائه خدمات دولت الکترونیک به پیام رسان های داخلی گرفتند و دلیل آن را افزایش تعداد کاربران پیام رسان محلی دانستند.

بر اساس گزارش منتشر شده در سایت اطلاع رسانی ریاست جمهوری جمهاوی، اعضای شورا می خواهند شروع کنند مرورگرهای داخلی و موتور جستجوی داخلی تبدیل شده اند

در بخشی دیگر از این جلسه عیسی زارع پور وزیر ارتباطات گزارشی از آخرین وضعیت شبکه ملی اطلاعات ارائه کرد که بر اساس آن مشخص شد این شبکه تاکنون 43 درصد پیشرفت داشته است. پس از بحث و بررسی دقیق این گزارش، اعضا تصمیم گرفتند که حداقل پیشرفت تا پایان سال به 66 درصد برسد.

ایجاد مرورگر و موتور جستجوی خود به دستور شورای عالی فضای مجازی!

بحث دیگر اعضا در مورد گسترش فیبر نوری در کشور به حدی بود که حتی همه خانه ها بتوانند از آن بهره مند شوند. سومین دستور جلسه این نشست مربوط به تمرکز شبکه اطلاعاتی کشور در استان تهران بود. بر این اساس اعضای شورا تاکید کردند با توجه به اینکه در حال حاضر تمامی اطلاعات کشور به منظور تمرکززدایی شبکه به تهران منتقل می شود، مراکز اطلاع رسانی کشور باید حداقل به هشت واحد افزایش یابد.

این شورا مصوب کرد تا پایان سال اولین مرکز اطلاع رسانی کشور در استان البرز افتتاح و سه مرکز دیگر نیز در سال های آینده به بهره برداری برسد. لازم به ذکر است علیرغم درخواست شورای اسلامی شهر از شورای عالی فضای مجازی مبنی بر ارائه طرحی در حوزه حاکمیت فضای مجازی و طرح امنیتی، دیروز به این موضوع رسیدگی نشد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد ایجاد مرورگر و موتور جستجوی خود چیست؟ نظرات خود را با تکراری در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید