ایران روزانه چند خودرو هورو و سایپا تولید می کند؟


بر اساس آمار منتشر شده توسط هر یک از این دو خودروساز، گروه صنعتی ایران خودرو موفق به عبور از مرز …

ایرانیان خودرو و سایا روزانیا و کودرو تولید خوبن؟ایرانیان خودرو و سایا روزانیا و کودرو تولید خوبن؟

بر اساس آمار ارائه شده توسط دو خودروساز بزرگ کشور، گروه صنعتی ایران خودرو به ترتیب از مرز 3000 دستگاه و سایپا 1900 دستگاه در روز عبور کرده اند و به این ترتیب در سه ماهه نخست ایران، خودروها و سایپا بیش از 147 هزار دستگاه خودرو را پشت سر گذاشته اند. نزدیک به 100000 خودرو تولید می شود.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمار منتشر شده توسط هر یک از این دو خودروساز، گروه صنعتی ایران خودرو در خرداد ماه امسال موفق شد از مرز 3000 دستگاه تولید روزانه عبور کند و 60 هزار و 783 دستگاه خودرو فول تولید کند که مجموع تولید خود در سه ماهه نخست امسال را با افزایش نشان می دهد. 66 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به 147023 دستگاه خودرو تکمیل شده است.

از این تعداد 145 هزار و 168 دستگاه در حوزه خودروهای سواری و یک هزار و 855 دستگاه خودروهای تجاری سنگین و نیمه سنگین هستند.

ایران خودرو تاکید کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و بر اساس اجرای دستورات رئیس جمهور و تدبیر وزارت صمت موفق به توقف تولید خودروهای ناقص از اوایل خرداد تا اواخر این ماه شده است.

این در حالی است که در دهه اخیر تولید خودروهای کامل متعلق به ژوئن 2011 و 2017 بوده است که در این مدت برخلاف شرایط فعلی، صنعت خودروسازی جهان و البته ایران با مشکلات و موانعی مانند کمبود چیپست و قطعه مواجه نبوده است. کمبود لوازم الکترونیکی و قطعات در صنعت خودرو، علاوه بر کاهش ظرفیت تولید، باعث تعطیلی و بسیاری از خطوط تولید در کشورهای غربی شده است. اگرچه این مشکل در ماه های اخیر کاهش یافته است، اما آثار آن همچنان بر صنعت خودروسازی کشور صدق می کند.

همچنین این گروه صنعتی در سه ماهه نخست سال جاری در مجموع 135 هزار و 339 سند کالایی صادر کرده است که نسبت به فصل مشابه سال قبل 51 درصد رشد داشته است. بر اساس آمار و اطلاعات تحویل و تحویل خودرو به مشتریان گروه صنعتی ایران خودرو، در این مدت امسال 134 هزار و 983 دستگاه خودرو تحویل داده شده است که نسبت به سه ماهه اول سال 1400 20 درصد افزایش داشته است.

تعداد خودروها و قطعات یدکی معیوب در ماه های اخیر کاهش چشمگیری داشته و به 23 هزار دستگاه رسیده است که با برنامه ریزی انجام شده و به زودی به دلیل توقف تولید معیوب به صفر خواهد رسید.

تولید پاساژ مستقیم حدود 3 درصد در سایپا

دیگر خودروساز بزرگ کشور (سایپا) با تولید نزدیک به 44 هزار دستگاه خودرو در خرداد ماه و گذرگاه مرزی 4 روزه، تولید خود را در سه ماهه نخست امسال به 4 هزار دستگاه افزایش می دهد.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی گروه خودروسازی سایپا، خودروهای معیوب این شرکت از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 3000 دستگاه با کاهش 25000 دستگاهی، به محدوده 3000 دستگاه رسیده که حدود 3 درصد کاهش داشته و این روند کاهش معیوب را طی کرده است. وسایل نقلیه ادامه خواهد داشت همچنین بر اساس برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخش تولید، سایپا تاکنون 2 درصد از برنامه را محقق کرده و فرآیند تولید را با انتقال مستقیم به 90 درصد اجرا کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید