این آمریکا و اروپا هستند که از نفت ما و ایران محروم هستندبه گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، رئیس جمهور ونزوئلا با انتقاد از تحریم های آمریکا و اروپا علیه صنایع نفت ایران و ونزوئلا گفت: ونزوئلا آماده پذیرش شرکت های فرانسوی است.

ادامه مطلب

به گزارش رسانه های ونزوئلا، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در نشستی به مناسبت روز خبرنگار در پاسخ به درخواست رئیس جمهور فرانسه روز دوشنبه برای تنوع بخشیدن به عرضه نفت به بازار با حضور ایران و ونزوئلا گفت. “هر وقت خواستی خوش اومدی.”

بر اساس این گزارش، فرانسه برای غلبه بر بحران جهانی انرژی از مذاکراتی که منجر به بازگشت نفت ایران و ونزوئلا به بازار می شود، حمایت کرده است.

رئیس جمهور ونزوئلا گفته است که علیرغم آزار و اذیت و اجبار یک جانبه ونزوئلا علیه صنعت، این کشور همچنان در بازار نفت باقی مانده است. رئیس جمهور ونزوئلا تاکید کرد که این کشور آماده پیوستن مجدد به بازار نفت در برخی کشورهای اروپایی است.

مادورو با انتقاد از تحریم های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا گفت که ایالات متحده و اروپا مردم خود و سایر کشورها را از نفت ونزوئلا و ایران محروم کرده اند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، دفتر رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد: پاریس خواهان بازگشت نفت ایران و ونزوئلا به بازار است تا از افزایش قیمت ها جلوگیری کند.

رویترز همچنین روز دوشنبه گزارش داد که یک مقام ریاست جمهوری فرانسه گفت که پاریس خواهان بازگشت تحریم های اعمال شده علیه ایران و ونزوئلا به بازارهای نفت است تا فشار روسیه بر عرضه انرژی را کاهش دهد که به افزایش قیمت ها منجر شده است.

فرانسه همچنین می خواهد مکانیسم برنامه ریزی شده برای سقف قیمت نفت تا حد امکان گسترده باشد و به تولید روسیه محدود نشود.

پس از اعمال تحریم های غرب ضد روسیه از جمله بر بخش انرژی این کشور، قیمت نفت و بنزین در کشورهای غربی به ویژه در اروپا که به شدت به انرژی روسیه وابسته است، به شدت افزایش یافته و تامین انرژی را با مشکل مواجه کرده است.

همچنین گزارش هایی از بازدید مقامات عالی رتبه واشنگتن از کاراکاس منتشر شده است. با افزایش گمانه زنی ها مبنی بر افزایش تلاش های واشنگتن برای برقراری مجدد روابط با کاراکاس، آسوشیتدپرس روز سه شنبه گزارش داد که مقامات آمریکایی در تلاش برای بازسازی روابط به ونزوئلا بازگشته اند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید