بارکیندو دبیر کل اوپک درگذشتبه گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، محمد سانوسی بارکیندو حوالی ساعت ۲۳:۰۰ ۱۴ تیر ۱۳۹۱ در سن ۶۳ سالگی درگذشت.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت در روز پنجشنبه 2 ژوئن 2016، در یکصد و شصت و نهمین نشست خود، نماینده نیجریه، محمد بارکیندو را به عنوان دبیرکل این سازمان انتخاب کرد. محمد بارکیندو برای مدت 3 سال جایگزین عبدالله سالم البدری از لیبی شد.

بارکیندو، سیاستمدار نیجریه ای، در سال 1944 به دنیا آمد. در سال 1981، مدرک کارشناسی علوم سیاسی را از دانشگاه احمدو بلو در زاریا، نیجریه دریافت کرد. آداما نیجریه را داشت.

اعضای اوپک در کنفرانس ویژه این سازمان که روز دوشنبه 22 دی ماه 1400 برگزار شد، بر سر انتخاب هیثم الغیس به عنوان دبیرکل این سازمان به اجماع رسیدند.

هیثم الغیس، نماینده سابق کویت در شورای اجرایی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، یکی از مدیران چند زبانه صنعت نفت و گاز با بیش از 30 سال تجربه بین المللی است. او در فروش بین المللی نفت و گاز و بازاریابی و توسعه تجارت کار کرده است و تجربه منطقه ای و بین المللی را به دست آورده است و سمت های کلیدی را در کویت، پکن و لندن دارد.

علاوه بر این، وی دارای تجربه رهبری گروه های بین المللی و منطقه ای و دانش و تجربه گسترده در زمینه تحقیقات بازار و چندین سمت در نهادهای کلیدی اوپک و کمیته های بین دولتی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید