بازار برنج مازندران منتظر محصولی جدید است


این روزها بازار برنج مازندران با وجود کاهش 10 تا 15 درصدی قیمت ها راکد است و فروش در شالیکوبی ها و مراکز عمده تقریباً صفر است.

این روزها بازار برنج مازندران با وجود کاهش 10 تا 15 درصدی قیمت ها در رکود به سر می برد و فروش در شالیکوبی ها و مراکز عمده تقریبا به صفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، آخرین وضعیت بازار برنج ساری، بابل و عامل در آستانه ورود برنج های جدید نشان می دهد که قیمت برنج طارم و هاشمی با کیفیت داخلی در حال حاضر در بازار خرده فروشی حدود 100 هزار تومان و حدود 90 است. هزار تومان در برنج سازان.کیلوگرم که نسبت به دو هفته قبل (اوایل تیرماه) 15 تا 20 هزار تومان کاهش نشان می دهد، اما با این توصیف به دلیل کمبود تقاضا، خرید و فروش آن تقریبا به صفر رسیده است.

برخی از تحلیلگران بازار برنج می گویند کاهش قیمت در روزهای قبل از برداشت محصول جدید طبیعی است، به ویژه اینکه قیمت برنج در 10 ماه گذشته حداقل پنج افزایش داشته است که آخرین آن در خرداد ماه امسال بود. .

به گفته این تحلیلگران، بازار هر محصول کشاورزی در آستانه برداشت محصول جدید دچار رکود می شود و برنج نمی تواند از این قاعده مستثنی باشد، زیرا تازگی هر محصول کشاورزی معیار مهم ارزیابی برای مصرف کنندگان محسوب می شود و آنها ترجیح می دهند رضایت خود را جلب کنند. نیاز به کمی صبر و در نظر گرفتن محصول جدید دارد.

یکی دیگر از دلایلی که منجر به توقف کامل خرید و فروش برنج کهنه با وجود کاهش 10 تا 15 هزار تومانی در هر کیلو در شالیکوبی های مازندران شد، خطر آلوده شدن برنج های کهنه است. زیرا مصرف کنندگان خرید برنج کهنه و نگهداری آن را در گرمای تابستان کار عاقلانه ای نمی دانند و آن را به دلیل هزینه بالای نگهداری و آفت زدگی عامل تلفات می دانند.

نگهداری از برنج همیشه پس از تولید بسیار سخت و حساس است، زیرا آفت «شپشک» که مازندرانی ها آن را «آسان» می نامند، به دلیل شرایط مرطوب هوا و زمین، فعال بوده و به سرعت تکثیر می شود. هر چه مدت زمان نگهداری برنج از زمان برداشت بیشتر باشد، خطر آلودگی به آفات بیشتر می شود، بنابراین حداکثر زمان نگهداری برنج معمولاً یک سال است و مصرف کنندگان حتی پس از قیمت مناسب، از برنج کهنه راضی نیستند.

طبق روال معمول، برنج کاران مازندرانی در خوش بینانه ترین حالت حداقل یک چهارم محصول تازه برداشت شده خود را به بازار می برند تا بتوانند بدهی های معوق را پرداخت کنند و نقدینگی و مخارج زندگی و احیاناً کشت دوم را تامین کنند. در این مرحله کشاورز معمولا قسمت اول محصول خود را حتی اگر کمتر از قیمت تمام شده تولید باشد با توجه به قیمت کشف شده عرضه می کند.

از آنجایی که اولین کاشت برنج امسال یک هفته زودتر از سال گذشته انجام شد، بر اساس اعلام رسمی جهاد کشاورزی مازندران، پس از گذشت 90 روز، یعنی در چند روز آینده، برداشت رسمی این محصول در 27 فروردین ماه انجام شد. نوع محلی برنج تارم که حدود 70 درصد از ارقام کشت شده در آن سال را تشکیل می دهد، آغاز می شود. سوالی که بسیاری از مصرف کنندگان به ویژه آشنایان و اقوام برنجکار با نگرانی از قیمت، در ثبت سفارش شفاهی بسیار پیگیر هستند.

ممنوعیت توزیع برنج خارجی در زمان برداشت داخلی

اگرچه برخی از فعالان بازار برنج مازندران بر این باورند که عرضه برنج خارجی با ارز آزاد در تعیین قیمت برنج داخلی بی تاثیر است، اما تجربه نشان داده است که دلالان و دلالان می توانند از این اهرم برای تاثیرگذاری بر بازار داخلی سوء استفاده کنند. توزیع برنج خارجی در زمان برداشت بومی در دستور کار قرار گرفت و امسال نیز اجرا می شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی که هفته جاری به مازندران سفر کرده بود، ضمن تاکید بر لزوم سیاست حمایتی از تولید برنج داخلی، از ممنوعیت توزیع برنج خارجی در سال جاری از ابتدای برداشت شالیزارهای کشور خبر داد.

علیرضا مهاجر افزود: موضوع واردات و تامین برنج مورد نیاز کشور در حال حل شدن است اما در حمایت از برنج‌سازان شمال و بر اساس تمهیدات انجام شده در دولت، توزیع برنج خارجی در داخل کشور ممنوع شده است. برداشت برنج

معاون وزیر جهاد کشاورزی وضعیت تولید برنج در استان های شمالی به ویژه مازندران را مطلوب ارزیابی کرد و تصریح کرد: با توجه به استقبال شالیکاران برای کشت قراردادی برنج، امیدواریم بازار عرضه و تقاضا برای این محصول استراتژیک بهتر شود. نسبت به سال گذشته سازماندهی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید