با انتخاب یک بالش و تشک طبی باکیفیت، کمر درد را در صبح کاهش دهید


بیدار شدن با کمردرد یکی از مشکلاتی است که اکثر افراد آن را تجربه کرده اند و گاهی اوقات نشان دهنده مشکل در وضعیت خواب یا تشک و بالش است. کمردرد صبحگاهی این می تواند کارایی ما را در طول روز به میزان قابل توجهی کاهش دهد، بنابراین اگر این مشکل ادامه داشت، ابتدا به پزشک مراجعه کنید و سپس تشک یا بالش را عوض کنید. تشک یا بالش نامناسب در یک نقطه از خواب فشار ایجاد می کند و درد ناشی از فشار به مرور زمان باعث مشکلات ستون فقرات می شود.

خرید بالش و تشک طبی به دلیل حمایتی که برای شانه ها، سر و ستون فقرات ایجاد می کند باعث توزیع فشار و درد کمر و گردن کاهش می دهد. از آنجا که ستون فقرات در یک راستا قرار دارد و موقعیت خود را در هنگام خواب تغییر می دهد، توخالی و تحدب بدن شما را می پوشاند. البته محصولات پزشکی استاندارد این برای افرادی که دیسک کمر، دیسک گردن و آرتروز دارند و از مشکلات لگن و کمر رنج می برند کاملا ضروری است.

نقش تشک و بالش اشتباه در کمردرد صبحگاهی

بی حسی و بدن درد در صبح این می تواند به دلایل زیادی باشد، از جمله فعالیت بدنی شدید روز قبل یا استفاده از محصولات خواب نامناسب. بالش نامناسب گردن و شانه ها را نگه نمی دارد و شانه ها در راستای گردن نیستند یا سر در موقعیتی بسیار بالاتر یا پایین تر از گردن قرار می گیرد. بنابراین شاهد درد در این نواحی هستیم و همچنین تشک نامناسب به دلیل ارتفاع کم و جنس آن که معمولاً مموری فوم یا لاتکس نیست، نمی تواند به خوبی از ستون فقرات حمایت کند و به عضلات فشار وارد می کند.

بنابراین این وضعیت فشار را در یک نقطه متمرکز می کند و باعث ایجاد درد و بی حسی در بدن می شود. تشک اشتباه لایه های کمتری دارد، بنابراین می تواند وزن کمتری را تحمل کند و مشکل را برای افرادی که وزن نسبتاً بیشتری دارند، چند برابر می کند. توصیه می شود برای پیشگیری و کاهش کمردرد و گردن بدون توجه به وزن و سن خود از محصولات خواب طبی و استاندارد استفاده کنید تا خواب با کیفیتی را تجربه کنید.

از کجا بفهمیم بالش یا تشک ما نامناسب است؟

یک بالش استاندارد با قرار دادن گردن در راستای شانه ها و باسن، بدن را تراز می کند. اگر این تراز در طول خواب برقرار نشود، قسمت‌های سنگین‌تر بدن آویزان می‌شوند و نقاط فشار ایجاد می‌کنند که منجر به کمردردها و گردن درد در مورد تشک طبی هم همینطور.

  • یکی از مواردی که نشان دهنده بالش یا تشک نامناسب است، کم خوابی است. در واقع خواب عمیقی نخواهیم داشت و به دلیل اینکه بدن ما در شرایط عادی و استاندارد قرار ندارد، احساس ناراحتی بر ما غلبه خواهد کرد.
  • احساس درد در ناحیه کمر بدون سابقه بیماری یکی دیگر از مواردی است که توجه ما را به تعویض تشک یا بالش معطوف می کند.

برخی از استانداردها و نکاتی که به شما در شناسایی بالش یا تشک طبی کمک می کند شامل موارد زیر است:

  • در ساخت آنها باید از فناوری های مدرن استفاده شود. مانند فناوری لاتکس، فوم حافظه و فنرهای جیبی جداگانه.
  • طول عمر و نگهداری تشک ها و بالش ها باید بیش از 5 سال باشد و کیفیت و حالت خود را به سرعت از دست ندهند.
  • تشک ها علاوه بر مواد مرغوب باید در ۷ ناحیه بدنه تکیه گاه داشته باشند و امکان گردش هوا را نیز داشته باشند.
  • اگر از خطوط نقره ای در مواد این خواب آورها برای دفع برق بدن استفاده شود، عملیات حفظ سلامت بدن شما بهتر انجام می شود.
  • خرید از برندهای معروف و محبوب کار شما را در انتخاب بهترین محصول آسان می کند.

تشک و بالش طبی چگونه می تواند به تسکین کمردرد کمک کند؟

بالش و تشک طبی آنها ویژگی های منحصر به فردی دارند که آنها را از سایر تشک ها و بالش های معمولی متمایز می کند. اولین ویژگی آنها کاهش درد کمر و گردن است. زیرا تشک طبی مناسب برای افراد مبتلا به کمردرد از چندین لایه فوم تشکیل شده است و مانند تشک های سنتی اجازه فرورفتن بدن در آن را نمی دهد، هرچند آنقدر سخت و سفت نیست که حرکت روی آن باعث آزار اعضا شود.

معمولاً انعطاف پذیری کمی برای تغییر با توجه به شرایط بدنی فرد دارند تا فشاری را احساس نکنند. همچنین بالش طبی به لطف حمایتی که از شانه ها می کند، لگن را با شانه هماهنگ می کند و از کمردرد جلوگیری می کند.

تشک طبی (تشک طبی) با ساختار و مواد به کار رفته در آن (معمولاً لاتکس، مموری فوم و فنرهای جیبی) باید بتواند علاوه بر توزیع فشار بدن بر روی تشک، همراستایی ستون فقرات و گردن را نیز پشتیبانی کند. تشک های طبی در ابتدا برای مراکز درمانی، آسایشگاه ها و بیمارستان ها ساخته می شدند، اما به دلیل مزایایی که در حفظ سلامتی و کاهش درد مفاصل و عضلانی دارند، تبدیل به یک کالای خانگی در منازل شده اند.

چه نوع تشکی برای کمردرد مناسب است؟

تشک های طبی زیادی در بازار موجود است که هر کدام با توجه به شرایط خاصی از بدن طراحی شده اند، اما به طور کلی دو نوع تشک برای افراد مبتلا به کمردرد توصیه می شود. یکی تشک مموری فوم و دیگری تشک لاتکس. این دو تشک شباهت های زیادی دارند، از جمله پشتیبانی از هفت ناحیه بدن که باعث می شود بدن انسان در یک راستا قرار گیرد، این تشک ها با توجه به وزن و حرکت فرد در هنگام خواب رفتاری انعطاف پذیر دارند.

تشک های مموری فوم و تشک های لاتکس به دلیل ارتفاع نسبتاً بالایی که دارند از لایه های فوم بیشتری استفاده می کنند بنابراین وزن بیشتری را تحمل می کنند و دوام بیشتری دارند و بر اساس استفاده مکرر با فرم بدن انسان مطابقت ندارند و این باعث می شود می تواند کیفیت شما را برای سالیان متمادی حفظ کند و کمر شما را به خوبی حفظ کند.

به خرید تشک طبی و بالش های ارتوپدی در مجموعه کالاهای خواب استاندارد خارجی اصل از برندهای مناسب برای مشکلات پزشکی شما، لوازم خواب فروشگاه اینترنتی کالاهای آلمانی به آدرس وب germankala.ir ما پیشنهاد می دهیم

نتیجه

خواب زمانی است که به بدن نیرو می بخشد. متأسفانه، کمردرد می تواند بر کیفیت خواب شما تأثیر منفی بگذارد. استفاده از تشکی که به اندازه کافی حمایت نمی کند می تواند مشکل را بدتر کرده و منجر به درد جدید در صبح و احتمالاً در طول روز شود. در نهایت، سلیقه و شرایط بدنی شما تعیین می کند که چه محصول خوابی را انتخاب می کنید.

هیچ نوع یا مدلی از تشک وجود ندارد که برای همه افراد مبتلا به کمردرد مناسب باشد. بیماران کمردرد باید تشکی را انتخاب کنند که استانداردهای آنها را برای راحتی و حمایت مطابقت داشته باشد. با توجه به وجود محصولاتی که طبی نامیده می شوند اما در واقع تقلبی در بازار هستند، پیشنهاد می کنیم از آن استفاده کنید محصولات پزشکی برای خواب اصلی کالاهای آلمانی خوب، این فروشگاه ارائه می دهد انواع محصولات خواب از جانب برند آلمانی و تمامی تشک های موجود در این فروشگاه استانداردهای پزشکی وجود دارد

دیدگاهتان را بنویسید