بحث ارائه خدمات بانکی به غیرایرانی ها اوایل هفته آینده حل می شودبه گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، افشار دارابی سخنگوی وزارت کشور درباره مشکلات بانکی به وجود آمده برای اتباع غیرایرانی گفت: وظیفه ساماندهی و ارائه خدمات به اتباع خارجی بر عهده وزارت کشور است. طبق قانون و پس از ابلاغ این مشکل به وزارت کشور افزود: البته مشکل خاصی نیست و به زودی حل می شود و اتباع خارجی همچنان می توانند از خدمات بانکی بهره مند شوند.

دارابی درباره زمان دقیق رفع مشکل تاکید کرد: نمی توانم تاریخ دقیقی را بگویم و نمی خواهیم برای شهروندان تشویشی ایجاد کنیم اما اوایل هفته آینده مشکلات بانکی آنها حل می شود و همه چیز به روال عادی خود باز می گردد.

وی در پاسخ به اینکه آیا شهروندان باید کار خاصی انجام دهند، گفت: نیازی به کار شهروندان نیست. اداره اصلی “مهاجرین و اتباع خارجی” وزارت امور داخله بلافاصله پس از رفع مشکل اطلاع رسانی خواهد کرد و این خدمات ادامه خواهد داشت.

وی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه ساماندهی و ارائه خدمات به اتباع خارجی بر اساس قانون بر عهده وزارت کشور است، گفت: زمانی که وزارت کشور در جریان این مشکل قرار گرفت. دسترسی خارجی ها به خدمات بانکی، بلافاصله این سوال را دنبال کرد.

به گفته سخنگوی وزارت کشور، تا ابتدای هفته آینده مشکل خدمات بانکی اتباع خارجی بدون نیاز به دریافت کد فراگیر حل می شود و وزارت کشور در این راستا اطلاع رسانی خواهد کرد.

پیش از این و پس از مشکلاتی در ارائه خدمات بانکی به اتباع غیرایرانی، رئیس کل بانک مرکزی گفته بود که شهروندان باید کد یکتا را از مرجع قانونی دریافت کنند و این کد مبنای کلیه خدمات دریافتی اتباع خارجی از شبکه.

دیدگاهتان را بنویسید