بخشنامه بودجه سال 1402 ابلاغ شد


بخشنامه بودجه 1402 و پیوست های پنج گانه آن از سوی رئیس جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شد.

بخسنامه بدوجة 1402 بهم شدبخسنامه بدوجة 1402 بهم شد

بخشنامه بودجه 1402 و پیوست های پنج گانه آن از سوی رئیس جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شد.

بخشنامه بودجه سال 1402 کشور دارای پنج پیوست است که شامل جدول زمان بندی لایحه، احکام مالی لایحه بودجه، دستورالعمل ها و فرم بودجه دستگاه های اجرایی، دستورالعمل جامع بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد و دستورالعمل بودجه شرکت های دولتی است.

در بخشی از مقدمه بخشنامه بودجه سال 1402 که به امضای سید ابراهیم رئیسی – رئیس جمهوری اسلامی ایران رسیده است، آمده است: «با توکل به خداوند متعال و بر اساس اسناد عالی رتبه از جمله سیاست های کلی دولت 7 طرح و اسناد آماده سازی زمین و سند تحول دولت. مردمی و بر اساس آسیب شناسی و تحلیل شرایط اقتصادی کشور، رویکردها و سیاست های کلان تدوین بودجه 1402 با موضوع اصلی «دستیابی به رشد اقتصادی باثبات، عدالت محوری و دستیابی به نظام حکمرانی مؤثرتر» اعلام می شود. به شرح زیر است. دو شرط مهم برای موفقیت و دستیابی به اهداف، پایبندی و تعهد جمعی مدیران و کارکنان در تلاش خالصانه برای تحقق آرمان های نظام اسلامی و انسجام و هم افزایی دستگاه های اجرایی در راستای تحقق اهداف است. برنامه های اقتصادی دولت

همچنین در بخشنامه بودجه 1402 ضمن تحلیل شرایط کلان اقتصادی جهان و منطقه، رویکردها و سیاست های کلان اقتصادی از جمله ایجاد ثبات اقتصادی، عدالت محوری، کارآمدتر کردن نظام حکمرانی و اصلاح نظام حاکمیتی مورد توجه قرار گرفته است. ساختار بودجه، اجرای برنامه های پیشران و مهم توسعه و اجرای سیاست های فعال بازار کار.

در این بخشنامه پنج درخواست اعلام شده است که شامل موارد زیر است:

1- برنامه ریزی، تهیه و اصلاح لایحه بودجه سال 1402 کل کشور

2- قوانین مالی حاکم بر بودجه سال 1402 کل کشور

3- دستورالعمل تهیه و اصلاح بودجه دستگاه های اجرایی

4- رهنمودهای جامع بودجه ریزی مبتنی بر نتیجه در چارچوب برنامه عملیاتی سالانه

5- دستورالعمل تنظیم بودجه شرکتهای دولتی، بانکها و مؤسسات دولتی غیرانتفاعی

دیدگاهتان را بنویسید