برای واردات خودرو به یک میلیارد یورو نیاز دارند


خودروها دیگر فقط از چین وارد نمی شوند. سخنگوی وزارت امنیت از نیاز به یک میلیارد یورو برای واردات خودرو خبر داد.

یک میلیارد یورو برای واردات خودرو نیاز است. این جمله سخنگوی وزارت صمت امید قالیباف با رد این سوال که گفته می شود خودرو فقط از چین وارد می شود، گفت: بانک مرکزی در نظر دارد در فضای مثبت ارز برای واردات تامین کند.

فرآیند واردات خودرو نه تنها زیر نظر وزارت حریم خصوصی است، بلکه بسیاری از نهادها از جمله بانک مرکزی و … نیز در آن نقش دارند.

بیشتر بخوانید: وقتی وزارت امنیت تاریخ دقیق واردات خودرو را نمی داند!

یک میلیارد یورو برای واردات خودرو

امید قالیباف افزود:

تامین ارز برای واردات خودرو مشکلی نداشته اما این روند ادامه دارد.

این مقام دولتی درباره شایعاتی مبنی بر اینکه خودروها فقط از چین وارد می شود، گفت.آزادسازی واردات خودرو این قانون در فضای مذاکرات هسته ای تصویب نشد، اما این قانون بدون هیچ پیش شرطی و صرفاً برای ایجاد تعادل در بازار تصویب شد.

یک میلیارد یورو برای واردات خودرو

قالیباف گفت: برای واردات خودرو به یک میلیارد یورو نیاز داریم.

تصویب این قانون و واردات خودرو ربطی به مذاکرات هسته ای ندارد و این ادعا که به دلیل شکست برجام فقط از چین خودرو وارد می کنیم، اصلا صحت ندارد.

سخنگوی وزارت امنیت همچنین افزود: در زمان تصویب این قانون هیچ فرضی مبنی بر تصویب یا عدم تصویب برجام وجود نداشت و آزادسازی واردات خودرو در فضایی بدون هیچ گونه تعصبی تصویب شد.

امید قالیباف گفت:

اسامی شرکت های مجاز به واردات خودرو به زودی اعلام می شود.

او برای زمان واردات خودرو وی همچنین گفت: روند واردات خودرو تنها در اختیار وزارت حراست نیست، بلکه نهادهای زیادی از جمله بانک مرکزی، گمرک، استاندارد و … نیز در این روند دخیل هستند، بنابراین امکان آن وجود ندارد. برای گزارش ساعت دقیق واردات، اما ممکن است گفته شود که کار در حال انجام است.”

مطالب بیشتر تکراتو:

.

در باره این موضوع چه فکر می کنید؟ نظرات خود را با تکراتو در بخش نظرات به اشتراک بگذارید اخبار فناوری با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید