برنامه ایران خودرو برای تولید انبوه موتور نسل جدید EF7


مدیرعامل شرکت تحقیقات، طراحی و ساخت موتور ایران خودرو (IPCO) ضمن تشریح سه مرحله توسعه در روش پوست موتور محصولات ایران خودرو از ابتدای تولید…

برنامه ایران خودرو برای تولید نسل جدید موتور EF7برنامه ایران خودرو برای تولید نسل جدید موتور EF7

مدیرعامل شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (IPCO) ضمن تشریح سه گام توسعه در مسیر راه اندازی موتور محصولات ایران خودرو، از آغاز تولید انبوه موتور نسل جدید EF7 تا پایان سال خبر داد. .

مهدی رجبعلی با بیان اینکه در نقشه راه مصوب هیات مدیره ایران خودرو، سه مرحله توسعه در مسیر بسته بندی موتور محصولات این خودروساز تعریف شده است، گفت: یکی از گام های توسعه کاهش و به ارمغان آوردن تعداد پر مصرف است. موتورها به صفر برسد و تعداد موتورهای کم مصرف افزایش یابد.

وی دو برابر شدن ظرفیت موتور EF7 را رویکردی مبتنی بر تحقق این هدف دانست و گفت: در چند ماه اخیر به دو برابر شدن ظرفیت تولید این محصول دست یافته ایم.

رجبعلی گام دوم در توسعه حوزه موتوری محصولات ایران خودرو را ارتقای موتورهای فعلی دانست و گفت: در حال حاضر نسل جدید موتورهای TU و XU7 در زنجیره تولید قرار دارند و نسل جدید EF7 به EF7 خواهد رسید. خط تولید تا پایان سال .

وی مصرف سوخت، آلایندگی و ارتقای کیفیت را سه شاخص و دلیل اصلی بهبود و بهبود موتورها دانست و طراحی و توسعه موتور سه سیلندر را یکی از پروژه ها و اقدامات استراتژیک و مهم ایران خودرو و ایران دانست. سومین گام توسعه است و گفت: هیبریدی و همچنین برقی شدن این موتورها نیز در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل ایپکو تصریح کرد: در سه سال آینده نسل قوای محرکه ایران خودرو در سه مرحله تغییر کرده و کاملا جدید و به روز می شود.

وی درباره تغییرات ایجاد شده در موتورها گفت: از نظر فنی باید راندمان موتورها افزایش یابد و این راندمان شامل بهبود احتراق و بهبود اصطکاک موتور است که از فناوری های جدید از جمله دو CVVT و توربو استفاده می کند. با یک کنترلر برقی که کارایی و احساس بالاتری دارد لذت رانندگی بیشتری را برای راننده ایجاد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید