بنزین 10 تا 15 درصد ارزان می شود


معاون صنایع عامه وزارت صلح گفت: به سمت کاهش 10 تا 15 درصدی نفت پیش خواهیم رفت.

نفت 10 تا 15 درصد ارزان تر استنفت 10 تا 15 درصد ارزان تر است

معاون صنایع عمومی وزارت حراست گفت: در حوزه نفت 10 تا 15 درصد کاهش قیمت خواهیم داشت و در سایر حوزه ها با حذف تعرفه ها کاهش قیمت خواهیم داشت.

ایسنا نوشت: محمدمهدی برادران امروز چهارشنبه نهم تیرماه در همایش روز ملی صنعت و معدن که در محل سالن اجتماعات اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد گذشته و روز ملی. سازمان صنعت و معدن گفت: در سال های اخیر کارهای خوبی انجام شده که مرهون تلاش شما سرمایه گذاران است.

وی بیان کرد: با واقعی سازی هزینه تولید دارو، داشتن صادرات دارو و حفظ حقوق مصرف کننده از طریق بیمه به دنبال این هستیم.

برادران ادامه داد: در حوزه نساجی به سختی می توان جایزه را از استان یزد به جای دیگری داد. برای اولین بار جایزه بهترین صنایع نساجی را به بروجرد دادیم که به تولید، اشتغال زایی و توجه شدید به مشتری توجه زیادی داشته است.»

معاون کل صنایع وزارت حراست افزود: ایجاد برند در حوزه پوشاک خوب است و می توان به زاگرس پوش بروجرد به عنوان نمونه اشاره کرد.

وی تصریح کرد: از جمله طرح هایی که در روز ملی صنعت با حضور رئیس جمهور مورد تجلیل قرار گرفتند، چهار طرح مربوط به لرستان است.

برادران تصریح کرد: مردم از افزایش قیمت ها به دلیل ارتقای یارانه ها ناراضی هستند، البته تولیدکنندگان باید به کیفیت کالایی که تولید می کنند توجه داشته باشند و در عین حال رقابت قیمت را به عنوان منفعت برای مصرف کننده نهایی بدانند. توجه به کیفیت و قیمت نهایی کالا مهم است.

معاون صنایع عمومی وزارت صومات گفت: در حوزه نفت بین 10 تا 15 درصد و در سایر حوزه ها با حذف عوارض کاهش قیمت خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه پیشنهاد استاندار اجرای طرح نظارت استانی است، طرح ملی پایش پروژه را تهیه کرده ایم، گفت: پیگیری مصوبه سفر استانی رئیس جمهور از دیگر وظایف ماست.

برادران با اشاره به اینکه یکی از مجموعه هایی که بازار گسترده ای با تنوع محصولات دارد قطعات خودرو است، تصریح کرد: در گذشته تنها دو قلم از قطعات خودرو دارای شناسه کالا بودند اما در حال حاضر 55 قلم کالا شناسایی شده است.

معاون کل صنعت وزارت حراست ادامه داد: با شناسایی یک کالا، علاوه بر مشخص شدن میزان تولید داخل، کالاهای اصیل از قاچاق تشخیص داده می شود. نکته مهم این است که در رویکرد جدید، سازندگان باید سطح گارانتی قطعات را افزایش دهند.

وی با اشاره به اینکه در جدول زمانی واحدهای تولیدی، توزیع کنندگان و تامین کنندگان با کمک اصناف و اتحادیه ها، عرضه قطعات بدون کد رهگیری ممنوع است، گفت: تا امروز حدود 110 هزار شناسه ویژه لوازم یدکی خودرو ثبت شده است. البته تا 15 مرداد این ماه که پایان ثبت شناسه محصول است بدون شک افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید