بهترین زمان برای خرید تلفن همراه


دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی خاطرنشان کرد: تعرفه تلفن همراه زیر 600 دلار 3.5 درصد افزایش می یابد اما …

بهترين زمان براي خريد گوشي موبايلبهترين زمان براي خريد گوشي موبايل

دبیرکل انجمن واردکنندگان گوشی‌های موبایل، تبلت و لوازم جانبی گفت: عوارض گمرکی گوشی‌های زیر 600 دلار 3.5 درصد افزایش یافته است، اما با توجه به اینکه عرضه بیش از تقاضا است، اکنون بهترین زمان برای خرید این گوشی‌ها است. بازار رقابتی می شود و شرکت ها و شرکت ها می توانند به تعهدات خود عمل کنند و کالا را با ضرر عرضه کنند.

امیر اساکی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به تغییر سیاست های ارزی و تاثیر آن بر بازار تلفن همراه، گفت: از ابتدای امسال حجم قابل توجهی از سفارش های تلفن همراه و تمایل تجار به واردات بوده است. نیاز بازار ثبت شده است.

«بازار موبایل متاثر از نرخ ارز نیمایی است. بازار با رشد تقاضا به تعادل خواهد رسید.

به گفته دبیران انجمن واردکنندگان گوشی موبایل، تبلت و لوازم جانبی؛ بازار موبایل در دو ماه اخیر روزهای خوبی را سپری نکرده و فروش واحدهای صنفی کاهش یافته است. واحدهای صنفی یک هفته پس از خرید آسیب دیدند.

وی تاکید کرد: تعرفه گوشی های زیر 600 دلار 3.5 درصد افزایش یافته است، اما با توجه به اینکه عرضه بیشتر از تقاضا است، اکنون بهترین زمان برای خرید این گوشی ها است زیرا بازار رقابتی شده و اتحادیه ها و شرکت ها باید به تعهدات خود عمل کنند. وظایف آنها. “آنها با ضرر ارائه می دهند.

به گفته اساکی؛ تعداد گوشی های تلفن همراه بدون روشنایی در کشور حدود 2 میلیون و 300 هزار دستگاه است.

دبیرکل انجمن واردکنندگان گوشی موبایل، تبلت و لوازم جانبی با بیان اینکه مدیریت بازار بالای 600 دلار تلفن همراه در دست شرکت های واردکننده نیست، افزود: در حال حاضر مدیریت بازار بالای 600 دلار در اختیار شرکت های واردکننده نیست.

وی حجم واردات کالاهای مسافری قاچاق را حدود 120 هزار دستگاه عنوان کرد و افزود: از این تعداد حدود 96 هزار دستگاه آیفون است که 3 برابر حجم واردات در 3 ماهه نخست سال گذشته است. واردات دستگاه های تلفن همراه با کیفیت اکنون به بزرگترین بلای این بازار تبدیل شده است.

دبیر انجمن واردکنندگان موبایل در پاسخ به این سوال که آیا امکان نظارت بر واردات کالاهای مسافری وجود دارد؟ وی گفت: بدون شک این امر شدنی است اما با توجه به اینکه در کشور با تعدادی از گمرکات مواجه هستیم، موضوع اصلی باید از نظر اقتصادی حل شود نه پلیس. این بدان معناست که واردات این محصول به صورت مسافری نیازی به صرفه اقتصادی ندارد.

وی در پایان میانگین واردات ماهانه گوشی تلفن همراه را حدود یک تا یک میلیون و 500 هزار دستگاه برشمرد و افزود: شک ندارم میزان مصرف و خرید گوشی تلفن همراه کاهش یافته و حجم واردات افزایش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید