بهترین فیلم های غمگین اما فوق العاده از نگاه سایت فیگار


گاهی اوقات فیلم هایی را تماشا می کنید که داستان غم انگیزی دارند، اما همچنان از تماشای آنها لذت می برید. بهترین فیلم های غمگین اما فوق العاده با هم مرور کنیم

شاید نمونه کارهای خوب و فوق العاده ای را دیده باشید که سابقه غم انگیزی در بین فیلم ها دارند. این غم شیرین را بارها تجربه کرده ایم و با وجود فضای غم انگیز و ناراحت کننده ای که پیش روی خود می بینیم، باز هم برای دیدن ادامه داستان متوقف نمی شویم. تجربه مشاهده زیباترین فیلم های غمگین تمام دوران می تواند سرگرم کننده باشد.

بهترین فیلم های غمگین اما فوق العاده از نگاه سایت فیگار

غم شیرین دوست داشتنی!

در این بخش لیست عناوین بهترین فیلم های غمگین اما فوق العاده از نگاه سایت فیگار در یک نگاه می توانید ببینید:

  1. نگاه نکن (2021)
  2. راننده تاکسی (1976)
  3. پدر (2020)
  4. جوکر (2019)
  5. انجمن شاعران مرده (1989)
  6. رستگاری در شاوشنک (1994)
  7. تایتانیک (1997)
  8. کوه بروکبک (2005)
  9. داستان ازدواج (2019)
بهترین فیلم های غمگین اما فوق العاده
بهترین فیلم های غمگین اما فوق العاده

گاهی اوقات، در حالی که بسیاری از تماشاگران با اشک سالن را ترک می کنند، شما از دیدن فیلم به وجد می آیید. دیدن بهترین فیلم های غمگین اما فوق العاده از نگاه سایت فیگار شاید شما هم این احساس را داشته اید.

نگاه نکن (2021)

بهترین فیلم های غمگین اما فوق العاده
بهترین فیلم های غمگین اما فوق العاده

«به بالا نگاه نکن» دو دانشمند به نام‌های کیت دیبیاسچی (جنیفر لارنس) و پروفسورش دکتر راندال میندی (لئوناردو دی کاپریو) را دنبال می‌کند که متوجه می‌شوند یک شهاب‌سنگ 8 تا 10 کیلومتری به سمت زمین در حرکت است و احتمالاً باعث یک رویداد انقراض فاجعه‌بار می‌شود. دنیا می شود

از آنجا، با پیروی از فرمول اکثر فیلم‌های فاجعه‌آمیز، آن‌ها باید تلاش کنند تا نخبگان سیاسی را متقاعد کنند که این چیزی است که باید فوراً با آن برخورد کرد وگرنه تمام حیات روی زمین در کمتر از شش ماه بدون تشریفات پایان خواهد یافت. این سناریو بستر مناسبی را برای شوخی های سیاسی و اجتماعی فیلم آماده می کند.

راننده تاکسی (1976)

بهترین فیلم های غمگین اما فوق العاده
بهترین فیلم های غمگین اما فوق العاده

اگر فیلم راننده تاکسی مارتین اسکورسیزی را ندیده اید همین حالا این کار را بکنید زیرا ندیدن آن بدون شک یکی از گناهان نابخشودنی سینماروهاست.

آنهایی که این فیلم را دیده اند به خوبی می دانند که تماشای چندباره آن چقدر لذت بخش است و هرگز خسته کننده نخواهد شد. داستان یک راننده تاکسی نیویورکی به نام تراویس بیکل با بازی رابرت دنیرو به قدری زیبا و گیرا است که از تماشای آن سیر نمی شوید.

داستانی که تمام عناصر لازم برای یک فیلم جذاب و هیجان انگیز را در خود دارد و باید بدانید که منبع الهام بسیاری از فیلم های مدرن و جدید است.

پدر (2020)

بهترین فیلم های غمگین اما فوق العاده
بهترین فیلم های غمگین اما فوق العاده

پدر فلوریان زلر تصویری شگفت‌انگیز و متحرک از زوال عقل (بیماری آلزایمر) و پویایی در حال تغییر درک کودکان از مراقبت از والدینشان را در یک درام فشرده و در عین حال دلخراش با محوریت اجرای استادانه آنتونی هاپکینز و ظاهر زیبا ارائه می‌دهد. در طراحی صحنه و فضایی که به بیننده ارائه می دهد.

لازم به ذکر است که این فیلم به نویسندگی و کارگردانی فلوریان زلر بر اساس نمایشنامه خودش به نام پدر در سال 2012 ساخته شده است. توهم در دوران پیری که حتی نمی توانی به روایت جلوی چشمت اعتماد کنی، بحران بزرگی است که پدر به آن پرداخته است. بز بدون شک آقای آنتونی هاپکینز دوست داشتنی است.

جوکر (2019)

بهترین فیلم های غمگین اما فوق العاده
بهترین فیلم های غمگین اما فوق العاده

آرتور فلک توسط همه طرد و تحقیر شده است. او هیچ دوست و معشوقی در اطراف ندارد. به جز دختر همسایه که هر از چند گاهی دنبالش می رود و این یک عشق یک طرفه است.

آرتور از دنیا بریده است و معتقد است که همه در آنجا دیوانه هستند و هیچکس کسی را دوست ندارد. او می خواهد با بچه ها بازی کند و پدر و مادر بچه هایش با هم دعوا می کنند و سعی می کند با لباس دلقک غذا بخورد و توسط گروهی از جوانان مورد آزار و اذیت قرار می گیرد. آرتور به دنیای کمدی خود پناه برد. دنیایی که در آن تجربه ای ندارد و کاملا سیاه تر از کمدی سیاه است.

جوک هایی می گوید که برای هیچ کس خنده دار نیست و همه زخم های زبان بسیار عمیقی دارند. ظلمی که آرتور در زندگی خود از اینور و آنر می کند او را روز به روز عصبانی تر می کند. در همین حال، او عاشق یک کمدین تلویزیونی به نام موری فرانکلین است و دوست دارد روزی در برنامه او باشد و همه او را تحسین کنند.

انجمن شاعران مرده (1989)

بهترین فیلم های غمگین اما فوق العاده
بهترین فیلم های غمگین اما فوق العاده

فیلم Dead Poets Society ساخته بهترین فیلم های عاشقانه غمگین سعی می کند با انتخاب لحنی شاعرانه در قالب قصه گویی کلاسیک، مخاطب را به سمت دانشجویان کالج والتون برساند. گروهی از دانشجویان از جمله نیل، استفن، جرارد، تاد و چارلی در کالج والتون تحصیل می کنند.

نیل و تاد تحت نظارت شدید خانواده‌هایشان هستند که اصرار دارند پسرانشان شغلی را که خودشان انتخاب می‌کنند داشته باشند، اما پسرها مخالف هستند. در آغاز سال تحصیلی جدید، مردی به نام جان کیتینگ جایگزین معلم ادبیات انگلیسی می شود.

سبک تدریس کیتینگ با آنچه دانش آموزان به آن عادت کرده اند متفاوت است. او نگاه تازه و جدیدی به ادبیات دارد و می خواهد دانش آموزان با چشمانی تازه به اطراف نگاه کنند.

رستگاری در شاوشنک (1994)

بهترین فیلم های غمگین اما فوق العاده
بهترین فیلم های غمگین اما فوق العاده

زندان در Shawshank Redemption ممکن است جهنم مطلق نباشد، اما جهنمی ترین قسمت این سیاره است. برخی از متفکران بر این باورند که هستی از سه لایه تشکیل شده است.

بالاترین مرتبه بهشت ​​و پایین ترین مرتبه جهنم است و عالم انسان بین این دو قرار دارد و دارای عناصری از هر دو سطح بالا و پایین است. زمین می تواند مانند جهنم دردناک و مانند بهشت ​​برای انسان دلپذیر باشد.

وقتی اندی دوفرین به زندان می‌رود، بزرگان شرط می‌بندند که کدام یک از ماهی‌های تازه زودتر گریه کند. اولین کسی که گریه می کند توسط ناخدای زندان چنان کتک می خورد که می میرد.

بدین ترتیب ما با وضعیت دوگانه زندان (زمین) آشنا می شویم. سرپرست مهم ترین قانون زندان را به تازه واردان تقدیم می کند: به خداوند احترام بگذارید و هرگز از نام او برای چیزهای بی اهمیت استفاده نکنید. سپس ادامه می دهد:

“خدا جان تو را حفظ کند، اما بدنت مال من است.” اگرچه به نظر می رسد که نگهبان مردی خداترس است و در شرایط دیگر باید با زندانیان رفتار بهتری داشته باشد، اما رفتار و گفتار او کاملاً با یکدیگر متفاوت است.

تایتانیک (1997)

بهترین فیلم های غمگین اما فوق العاده
بهترین فیلم های غمگین اما فوق العاده

تایتانیک فیلمی رمانتیک به کارگردانی جیمز کامرون است بهترین فیلم های عاشقانه غمگین F. این فیلم توسط پارامونت پیکچرز و فاکس قرن بیستم تولید و در سال 1997 اکران شد. بازیگران مشهوری مانند لئوناردو دی کاپریو، کیت وینسلت و بیلی زین در تایتانیک ایفای نقش کردند.

داستان فیلم درباره غرق شدن کشتی تایتانیک است. در طول فیلم، این داستان توسط یکی از بازماندگان کشتی به نام رز دیویت بوکیتر روایت می شود. رز (با بازی کیت وینسلت) یک دختر جوان 17 ساله از خانواده ای ثروتمند سابق است که در داستان غرق شدن کشتی تایتانیک است.

به دلیل مشکلات مالی مادرش روث دیویت بوکیتر (با بازی فرانسیس فیشر)، او مجبور می شود به آمریکا برود و با مرد ثروتمندی به نام کال هاکلی (با بازی بیلی زین) ازدواج کند.

کوه بروکبک (2005)

بهترین فیلم های غمگین اما فوق العاده
بهترین فیلم های غمگین اما فوق العاده

فیلم کوه شکسته، یکی از غمگین ترین و دوست داشتنی ترین فیلم های سینما داستان یک رابطه پنهان و ممنوع بین دو گاوچران است که علاقه عاطفی شدیدی دارند.انیس و جک پس از چندین سال زندگی مشترک با همسرانشان همچنان به رابطه قبلی خود فکر می کنند و جک بالاخره تصمیم می گیرد انیس را پیدا کند.

شهوت یکی از مهمترین نیروها در انسان است که ستون فقرات بسیاری از آثار سینمایی است. کوه بروکبک داستان عشق و از دست دادن، رویاهای برآورده نشده، زندگی های تلف شده، میل سرکوب شده و پذیرش سنت است.

تفاوت «کوه بروبک» و مثلا «پل های مدیسون کانتی» اثر کلینت ایستوود در این است که برای آنگ لی این رابطه بین دو مرد است و این عشق در ابتدا افلاطونی نیست. این دو مرد یاد شده به اندازه دو عاشق و معشوق به همدیگر اهمیت می دهند.

داستان ازدواج (2019)

بهترین فیلم های غمگین اما فوق العاده
بهترین فیلم های غمگین اما فوق العاده

چارلی یک کارگردان موفق تئاتر در نیویورک است. «نیکول» بازیگر هم هست و بیشتر شهرتش را مدیون بازی در یک فیلم نوجوان درجه دو است.

چارلی و نیکول پس از مدتی آشنایی و همکاری با یکدیگر ازدواج کرده و به لس آنجلس نقل مکان می کنند. پس از چند سال، چارلی و نیکول تصمیم به طلاق گرفتند.

در حالی که یک پسر هشت ساله دارند. اگرچه فرآیند طلاق در ابتدا ساده و دوستانه به نظر می رسد، اما هر دوی آنها را در موقعیت هایی قرار می دهد که پیش بینی نمی کردند.

شروع «داستان ازدواج» بسیار خلاقانه است و بیننده را در جریان مسائل مختلف قرار می دهد. در طول یک جلسه مشاوره، از چارلی و نیکول خواسته می شود که خصوصیات جالبی درباره یکدیگر بنویسند و بخوانند.

اگرچه نیکول از خواندن آن خودداری می کند، اما مخاطب هر دو (یا اکثر آنها) را می شنود. بنابراین، چنین متنی به بهترین وجه برای شناخت حال و هوای دو شخصیت اصلی و سیر تحول شخصیت های آن ها در چشم بیننده استفاده می شود.

همچنین چشم انداز هر یک از آنها مشخص می شود. مهمترین مفهومی که این فیلم در دقایق ابتدایی مطرح می کند و تا پایان فیلم بسیار هوشمندانه آن را پرورش می دهد این است که دو نفر که به هر طریقی از هم جدا می شوند، چه جدایی ساده و چه طلاق، یکدیگر را می شناسند و ویژگی های یکدیگر را می شناسند. برای مدت طولانی آنها دوست داشتند

بیشتر بخوانید:

از شرکت شما تا انتهای مقاله بهترین فیلم های غمگین اما فوق العاده از نگاه سایت فیگار ما سپاسگزاریم. فراموش نکنید که نظرات خود را با ما در میان بگذارید. شما می توانید نویسنده مهمان در سایت باشید شکل عضو شوید و علاوه بر به اشتراک گذاشتن نظرات خود در مورد مقالات، مشاهده فیلم ها ، نقد و بررسی سریال ، اخبار سینما و مطالب خود را ارسال کنید. برای خواندن تماس مرتبط با آن در پیوند نویسنده مهمان در ضمن شما همراهان عزیز می توانید کلیک کنید اینستاگرام فیگار فیلم‌های برتر در ژانرها و خلاصه‌ای از نقدهای امروزی فیلم را بررسی کنید.دیدگاهتان را بنویسید