به روز رسانی نرم افزاری ویندوز 98 برای فضاپیمای مارس اکسپرس منتشر شد


فضاپیمای مارس اکسپرس پس از 98 سال هنوز از ویندوز برای کاوش سیاره مریخ استفاده می کند. این نسخه آپدیت میشه؟

آقای بلیط

ویندوز 98 برای کاربران زمینی مدت زیادی است که منسوخ شده است. اما اکنون شاهد وابستگی مریخ نورد مارس اکسپرس به این نسخه هستیم. بر اساس گزارش ها، مهندسان آژانس فضایی اروپا (ESA) به نظر می رسد در حال آماده شدن برای نصب یک به روز رسانی مبتنی بر ویندوز 98 از یک فضاپیمای مداری در مدار مریخ هستند.

بیشتر بخوانید: چین از ساخت مدل هوش مصنوعی در مقیاس مغز انسان خبر داده است

ارتقاء به ویندوز 98 برای فضاپیمای مارس اکسپرس در راه است!

فضاپیمای مارس اکسپرس بیش از 19 سال قدمت دارد. این مدارگرد دارای ابزار و اجزای مختلفی است که یکی از آنها به نام Marcis از نرم افزار ساخته شده با ویندوز 98 استفاده می کند.مارسیس یک رادار پیشرفته مریخی است که برای اندازه گیری عمق زیر سطح و یونوسفر استفاده می شود. یکی از موفقیت های Marsis در Express Orbiter، کشف یک سفره زیرزمینی عظیم با آب مایع در سیاره سرخ در سال 2018 است.

آپدیت نرم افزاری ویندوز 98 برای فضاپیمای مارس اکسپرس منتشر شد

آژانس فضایی اروپا اخیراً به‌روزرسانی جدید ویندوز برای Express Orbiter را اعلام کرده است. به گفته آژانس فضایی اروپا، به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدید به مریخ اجازه می‌دهد تا جزئیات بیشتر و بیشتری را برای مشاهده جزئیات بیشتر زیرسطحی مریخ، فوبوس و قمرهای آن ببیند. مارس اکسپرس در سال 2003 توسط ISA به سیاره سرخ پرتاب شد. این فضاپیما اولین ماموریت ISA نام دارد و در دو دهه گذشته سطح مریخ را کاوش کرده است.

قطعه مریخ به استفاده از امواج رادیویی با فرکانس پایین بستگی دارد که به سطح سیاره برای جستجوی آب و اکتشاف جو مریخ برخورد می کنند. این ابزار دارای یک آنتن تقریباً 40 متری است که تا 4.8 کیلومتر زیر سطح مریخ را کاوش می کند. انجام به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری، دریافت سیگنال و پردازش داده‌های داخلی را بهبود می‌بخشد که کیفیت اطلاعات ارسالی به زمین را بهبود می‌بخشد.

بر اساس اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری ورج، مهندس نرم افزار شرکت انجینیوم؛ کارلو ننا که مسئول کمک به آژانس فضایی اروپا در ارتقای نرم افزار است، گفت:

برای بهبود عملکرد مارسی با چالش هایی مواجه شدیم. از زمانی که نرم افزار Marsis حدود 20 سال پیش ایجاد شد، مدت زیادی است که با استفاده از محیط توسعه مبتنی بر 98 مایکروسافت طراحی و مورد استفاده قرار گرفته است. ISA و مرکز (INAF) که شامل اپراتورهای مؤسسه ملی اخترفیزیک ایتالیا می‌شود، بر تکنیکی تکیه می‌کنند که به سرعت حافظه داخلی را برای ذخیره داده‌ها با حجم بالا و وضوح بالای ابزار Marsis پر می‌کند.

آندریا چیکتی، مدیر عملیاتی INAF توضیح می‌دهد: «اگر داده‌هایی را که دیگر به آن‌ها نیاز نداریم حذف کنیم، نرم‌افزار جدید فرصت جدیدی به ما می‌دهد. با این ویژگی جدید، می‌توانیم مریخ را پنج برابر بیشتر روشن کنیم و با هر گذر، محدوده وسیع‌تری را کشف کنیم. این نرم افزار جدید به ما فرصت های بیشتری برای مطالعه و کاوش سریعتر و با وضوح بالاتر در این زمینه ها می دهد. در نتیجه، می‌توانیم از قبل تأیید کنیم که آیا آنها منشأ منابع جدید آب در مریخ هستند یا خیر. تقریباً مانند این است که تقریباً 20 سال پس از پرتاب، یک ابزار جدید در فضانورد فعلی Mars Express داشته باشید.

آژانس فضایی اروپا توضیح دقیقی از نوع نرم افزاری که مارسی با آن ارتقا خواهد داد ارائه نکرده است، اما حداقل می دانیم که ویندوز 11 نخواهد بود، زیرا پردازنده مارسی متعلق به 20 سال پیش است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد ارتقاء فضاپیمای مارس اکسپرس چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت نظرات بنویسید تکرار و با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید