بی روحی بسیجی به زندگی ذلت بار می انجامدبه گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان صبح امروز (چهارشنبه 11 آذر 1401) در جلسه این شورا با اشاره به در پیش بودن هفته بسیج و سالروز تاسیس بسیج مستضعفین. این سازمان گفت: یاد و خاطره همه کسانی که با روحیه بسیجی زیستند و در این راه کسانی را که از جانفشانی دریغ نکردند گرامی می داریم.

وی با بیان اینکه بسیجی بودن در نگاه امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری محدود به تشکیلات بودن نیست، گفت: بسیجی بودن از نظر این بزرگواران یک نوع تفکر است، یک نوع. فرهنگ و سبک زندگی، مبتنی بر ارزش‌های جهانی اسلامی و میراث آزادگانی است که در طول تاریخ برای اعتلای جبهه حق مبارزه کرده‌اند.

آیت الله جنتی افزود: دشمنان ایران اسلامی می دانند تا زمانی که بسیجی وجود دارد و تفکر بسیجی وجود دارد، ایران اسلامی نه تنها در مقابل آنها سر تعظیم فرود نمی آورد، بلکه الگویی برای آزادگان جهان خواهد شد. و این چیزی است که امروز جبهه جهانی مقاومت در برابر جهان دولت

وی در ادامه تفکر بسیجی را حلال مشکلات کشور دانست و تصریح کرد: این تفکری است که اعلامیه گام دوم انقلاب اسلامی را نیز محقق می کند و زمینه ساز شکل گیری تمدن نوین اسلامی می شود.

دبیر شورای نگهبان تاکید کرد: جوانان بسیجی که امروز جان خود را برای تامین امنیت مردم ایران می‌گذارند، کسانی هستند که در روزهای سخت شیوع ویروس کرونا و حوادثی مانند سیل و زلزله به مردم خدمت کردند. رخ داده است.

وی با اشاره به اینکه وجود خجسته بسیجیان مؤمنی همچون آرمان علیوردی و سایر شهدایی که در حوادث اخیر جان خود را در برابر دشمنان ایران فدا کردند، نشان دهنده تداوم روحیه بسیجیان در کشور است، افزود: همه آحاد مردم و مردم در این رویدادها جان خود را از دست دادند. و بسیجیانی که همواره در عرصه های مختلف تلاش کرده اند تا ایران اسلامی را اعتلای بخشند، باید مبارزه در میدان جهاد تبیینی را نیز از وظایف مهم خود بدانند.

آیت الله جنتی در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر اینکه بی روحی بسیجی موجب زندگی ذلت بار می شود، به درس های تاریخ معاصر ایران اشاره کرد و گفت: متأسفانه در تاریخ کشور ما اتفاقاتی رخ می دهد که هر ایرانی آزاده از آن احساس ذلت می کند. مرور.” .

وی یکی از این اتفاقات را برگزاری همایش سران متفقین در تهران در آذرماه 1322 برشمرد و گفت: این واقعه که در رژیم پهلوی رخ داد، مملو از رفتارهای تحقیرآمیز بود که برای جوانان خوب و ضروری است. در مورد شرایط مختلف ایران با مطالعه تاریخ باید حاکمان امروز را از ایران ذلیل آن سالها آگاه کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید