تاثیر مضر استفاده از حالت بی صدا بر سلامت انسانمطالعه هشدار می دهد که فعال کردن «حالت خاموش» گوشی هوشمند به عنوان راهی برای مبارزه با اعتیاد ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد.

نویسندگان این مطالعه، از پنسیلوانیا در ایالات متحده، دریافتند که اعلان‌های بی‌صدا می‌تواند از نظر روان‌شناختی دردناک باشد و باعث می‌شود کاربران گوشی‌های هوشمند بیشتر و نه کمتر گوشی‌های خود را بررسی کنند، به‌ویژه برای افرادی که می‌ترسند فرصت را از دست بدهند و فکر می‌کنند که دوستانشان لذت بیشتری می‌برند. در غیاب آنها

این مطالعه که در مجله Computers in Human Behavior منتشر شد، پس از بررسی بیش از 100 نفر در مورد استفاده از گوشی هوشمند و روشن یا خاموش بودن اعلان ها به نتیجه رسید.

محققان داده‌های رفتاری 138 کاربر آمریکایی آیفون از هر دو جنس را با میانگین سنی 36 سال جمع‌آوری کردند و به آنها اجازه دادند تلفن‌های خود را روی لرزش (حالت عادی)، بی‌صدا بدون لرزش (حالت فقط صدا) و بی‌صدا تنظیم کنند.

اکثر شرکت کنندگان حالت فقط ارتعاش را انتخاب کردند، 42 درصد، پس از آن 36.2 درصد از حالت عادی استفاده کردند، در حالی که 13 درصد از حالت فقط صدا و 8.7 درصد از حالت بی صدا استفاده کردند.

محققان دریافتند کسانی که اعلان‌ها را کاملا بی‌صدا می‌کردند (بدون لرزش یا بوق) بیشتر از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کردند و تلفن‌هایشان را بیشتر چک می‌کردند.

تیم تحقیقاتی به این نتیجه رسیدند که خاموش کردن اعلان‌ها از نظر روان‌شناختی برای افرادی که «ترس از دست دادن» و «نیاز به تعلق داشتن» دارند «غمگین‌تر» است.

نتایج مطالعه جدید با نتایج مطالعه دیگری که ماه گذشته منتشر شد، در تضاد است، که تأیید می کند خاموش کردن اعلان ها بهترین تاکتیک برای توقف استفاده از تلفن است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید