تاریخ احتمالی معرفی و عرضه پردازنده های نسل سیزدهم اینتل


ECSM_Official از منابع غیررسمی اطلاعات سخت افزاری، رونمایی و عرضه پردازنده ها را از اواخر شهریور تا اواسط مهر سال جاری پیش بینی کرده است.

به گزارش Enthusiastic Citizen، که بیشتر به دلیل بررسی محصولات سخت افزاری منتشر نشده شناخته شده است، اینتل تاریخ عرضه پردازنده های جدید خود را برای پلتفرم دسکتاپ تعیین کرده است. پیش از این شایعه شده بود که پردازنده‌های سری Raptor Lake در 17 اکتبر عرضه می‌شوند، یعنی تقریباً 3 هفته پس از معرفی رسمی آنها در رویداد Innovation. در این تاریخ، پردازنده های سری K اینتل به همراه مادربردهای رده بالای سری Z790 در اختیار خریداران قرار خواهد گرفت.

با توجه به توضیحات این منبع، زمان رونمایی از مادربردهای میان رده H770 و B760 است. در فاصله زمانی متفاوت و احتمالاً با رویداد قرار می گیرد نمایشگاه CES 2023 در 5 ژانویه 2023 (15 دسامبر) برگزار می شود. این زمان ممکن است نشان دهنده زمان عرضه پردازنده های Raptor Lake غیر از سری K باشد.

اطلاعات در مورد پردازنده های نسل سیزدهم اینتل از ECSM_Official

بنابراین در این مورد باید گفت که پردازنده های جدید Raptor Lake کمتر از یک سال پس از عرضه تراشه های سری Alder Lake به دست مصرف کنندگان می رسد. تراشه های نسل دوازدهم اینتل نیز به دو بخش K و غیر K تقسیم شدند. عرضه این محصولات نیز در 27 اکتبر سال گذشته و همزمان در رویداد Innovation بود او تنظیم شد. البته دسترسی کاربران به پردازنده های جدید تا 4 نوامبر طول کشید.

جالب اینجاست که اینتل قصد دارد پردازنده های Raptor Lake را پس از ورود تراشه های سری Ryzen 7000 عرضه کند.طبق شایعات اخیر، پردازنده های دسکتاپ Zen4 به همراه مادربردهای مبتنی بر سوکت AM5 آنها دو هفته زودتر از محصولات جدید اینتل وارد خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید