تاریخ عرضه نسل دوم اسنپدراگون 8 اعلام شد


با نزدیک شدن به تاریخ عرضه نسل دوم اسنپدراگون 8، کوالکام اخیرا اطلاعاتی در مورد این پردازنده پرچمدار منتشر کرده است.

نسل دوم پردازنده اسنپدراگون 8 کوالکام قرار است تا پایان سال جاری در گوشی های پرچمدار معرفی شود. اما حالا کوالکام اطلاعاتی درباره این تراشه پرچمدار منتشر کرده است. این تراشه قرار است پرچمدار کوالکام برای گوشی های رده بالا باشد.

آقای بلیط

بیشتر بخوانید: تولید تراشه های 3 نانومتری سامسونگ آغاز شد

تاریخ ارائه اسنپدراگون 8 نسل 2

تاریخ عرضه نسل دوم اسنپدراگون 8 اعلام شد

کوالکام معمولاً فناوری‌های جدید از جمله پردازنده جدید خود را هر ساله در رویدادی به نام Snapdragon Summit معرفی می‌کند و امسال نیز انتظار می‌رود نسل دوم پردازنده اسنپدراگون 8 را نیز در بر بگیرد. این رویداد احتمالاً در سال جاری زودتر از دوره گذشته برگزار می‌شود. از 23 تا 26 آبان ماه

از آنجایی که تراشه های پرچمدار معمولا در روز اول رویداد رونمایی می شوند، نسل دوم اسنپدراگون 8 احتمالا در 14 نوامبر رونمایی خواهد شد. انتظار می رود برخی از شرکای کوالکام طبق معمول در این رویداد شرکت کنند و اطلاعاتی در مورد پرچمداران بعدی خود که مجهز به تراشه جدید هستند را فاش کنند. برای مثال می توان با عرضه برخی از اعضای سری 13 شیائومی انتظار حضور شیائومی را داشت.

تاریخ عرضه نسل دوم اسنپدراگون 8 اعلام شد

همچنین بعید است که برخی از جزئیات در مورد جانشین اسنپدراگون 8cx 3 در این رویداد فاش شود، زیرا کوالکام در تلاش است تا عملکرد پردازنده های نسل بعدی خود را پس از خرید Nuvia در یک سطح با سری M حفظ کند.

تراشه اسنپدراگون 8 نسل دوم کوالکام از تراشه 4 نانومتری TSMC استفاده می کند. TSMC همچنین در تلاش است تا پردازنده های M2 Pro و M2 Max را با پردازش 3 نانومتری خود تولید انبوه کند. تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 برای اولین بار به 4 خوشه پردازشی با ترکیب 4 + 2 + 2 + 1 مجهز شده است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد تاریخ عرضه نسل دوم اسنپدراگون 8 چیست؟ نظرات خود را در قسمت نظرات بنویسید تکرار آن را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید