تاریخ پایان پشتیبانی گوگل کروم در ویندوز 7 و 8.1 اعلام شد


گوگل پایان پشتیبانی از Google Chrome برای ویندوز 7 و 8.1 اعلام کرد. از ابتدای سال 2023 امکان استفاده از گوگل کروم در این سیستم عامل ها وجود نخواهد داشت.

گوگل اعلام کرد که از ابتدای سال جدید پشتیبانی از گوگل کروم در ویندوز 7 و ویندوز 8.1. کروم 110 که قرار است در 7 فوریه 2023 منتشر شود، روی هیچ یک از این دو سیستم عامل اجرا نخواهد شد. همچنان می‌توانید از نسخه‌های قدیمی‌تر Chrome جابه‌جا شوید ویندوز 7 و 8.1 از آن استفاده کنید، اما نمی‌توانید نسخه‌های جدیدتری را که شامل به‌روزرسانی‌های امنیتی و ویژگی‌های جدید هستند، نصب کنید.

بیشتر بخوانید: لیست افزونه های مخرب کروم و اج منتشر شد. اکنون این بدافزار را حذف کنید!

پایان پشتیبانی از Google Chrome

در صفحه پشتیبانی این خبر پایان پشتیبانی از Google Chrome گوگل در آن به کاربران توصیه می کند از ویندوز 10 یا ویندوز 11 برای دریافت آپدیت های کروم استفاده کنند. انجام این کار برای کاربرانی که سیستم آنها از نسخه های جدیدتر ویندوز پشتیبانی نمی کند، دشوار است. برخی از مشاغل هنوز نیاز به استفاده از ویندوز 7 یا 8.1 دارند و برخی از کاربران توانایی خرید رایانه جدید را ندارند.

پایان پشتیبانی از Google Chrome

در هر صورت گوگل بالاخره باید از این سیستم ها پشتیبانی نکند. این شرکت اعلام کرد که این زمان بندی مطابق با برنامه مایکروسافت برای پایان دادن به پشتیبانی از ویندوز 7 یا ویندوز 8.1 در 10 ژانویه است. اما به نظر می رسد گوگل کروم را در ویندوز 7 بیشتر از زمان برنامه ریزی شده نگه می دارد. این شرکت قبلاً اعلام کرده بود که به روز رسانی کروم را برای این سیستم عامل ها در سال 2021 متوقف می کند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد پایان پشتیبانی از Google Chrome چیست؟ نظرات خود را با تکراتو در بخش نظرات به اشتراک بگذارید اخبار فناوری با ما همراه باشید.

منبع: theverge

دیدگاهتان را بنویسید